PÕNEV: Eksled tööturul? Vaata, millised ametid sobivad sinu sodiaagimärgile!

Oled sa peagi tööturule sisenemas või soovid juba olemasolevat töökohta vahetada? Kuidas olla kindel, et langetad töövaliku osas õige otsuse? Ära muretse, sinu tähemärk on sulle teejuhiks!

Oled sa peagi tööturule sisenemas või soovid juba olemasolevat töökohta vahetada? Kuidas olla kindel, et langetad töövaliku osas õige otsuse? Ära muretse, sinu tähemärk on sulle teejuhiks! Sodiaagimärk on muuseas vägagi heaks indikaatoriks sellest, milline karjäärivalik sobib sinu elustiili ja iseloomuga kõige paremini.

 

 

JÄÄR
Jäär on kõige noorem tähemärk. Jäärad on tugevad ja teotahtelised, elavad, entusiastlikud ning võitlushimulised. Nad on edukad töökohtades, kus neil on võimalik vastavalt töötulemustele ka boonust saada. Tänu nende julgusele ja impulsiivsusele on jääradest saanud meie kangelased – politseinikud ning tuletõrjujad. Nad on suurepärased müügiinimesed ning sobivad seetõttu ka reklaamimaailma ning suhtekorraldajateks.
Sobivaimad töökohad: sõdur, päästetöötaja, poliitik, televisiooni töötaja, ettevõtja.

SÕNN
Asi, mida sõnnid üle kõige hindavad, on stabiilsus. Nad on valmis tegema rasket tööd kindlate garantiide vastu – head hüvitised, puhkusepäevad, palk, kindlus töökoha suhtes. Sihikindlad, kannatlikud, ausad ja metoodilised – see teeb sõnnidest suurepärased meeskonna töötajad ning usaldusväärsed kolleegid. Sõnnidele meeldivad ilusad asjad ning seetõttu sobivad nad töötama näiteks lilledega, toiduga, ehetega või luksusesemetega. Nad on samuti tuntud kui selge ning tugeva häälega inimesed. See teeb neist head teadustajad, avalikud kõnelejad ning vastuvõtulaua teenindajad.
Sobivaimad töökohad: raamatupidaja, õpetaja, jurist, disainer, maastiku arhitekt, kokk.

KAKSIKUD
Soovid teha kaksikuid õnnelikuks? Anna neile palju tööd ning veendu, et see oleks nende jaoks intellektuaalselt stimuleeriv. Pea meeles, et kaksikuid on kaks, mis tähendab, et sa pead justkui kaht inimest motiveerituna hoidma. Seetõttu on kaksikutel vaja palju erinevaid ülesandeid ning kiiresti muutuvat ja pingelist õhkkonda. Nad ei ela üle üksluist tööd, mis päevast päeva kordub. Töökohad, millega kaasneb palju reisimist, sobivad kaksikutele väga hästi, samuti ka ametid, kus tuleb palju suhelda. Kaksikud on optimistlikud ja energilised – seetõttu tuleb neid julgustada enda arvamust ja tundeid väljendama. Kaksikuid ei tohi sundida traditsioonilisi reegleid järgima.
Sobivaimad töökohad: börsimaakler, tehniline tugi, õpetaja, päästetöötaja, telefonioperaator

VÄHK
Vähk on kõikide tähtkujude ema, seega on vähid väga tundlikud ja hoolivad ning neile sobivad ametikohad, mis nõuavad teiste eest hoolitsemist. Samas ei tähenda see vaid laste ning loomadega töötamist. Vähid tulevad väga hästi toime ka juhipositsioonil olles. Nad annavad suurepärast nõu ning on väga kaitsvad. Kohustustega tulevad vähid toime lennult ning neile meeldib ka probleeme loominguliselt lahendada.
Sobivaimad töökohad: aednik, sotsiaaltöötaja, lasteaia töötaja, jurist, õpetaja, tegevdirektor, sõdur

LÕVI
Pole midagi paremat, kui võimas lõvi, kes juhib firma edu ning suurte kasumiteni. Kartmatu, inspireeriv ja iseseisev – see teeb lõvidest inimesed, kes armastavad tähelepanu keskpunktis olemist ning hindavad töökohti, mis annavad kõrge staatuse ja võimu. Meeskonnatöös on nad aga nõrgaks lüliks, kuid tänu oma sarmile võidavad nad viimaks inimeste poolehoiu. Lõvidele sobib juhtida, mitte järgida.
Sobivaimad töökohad: tegevjuht, artist, giid, kinnisvaramaakler, sisekujundaja, moedisainer, valitsuse töötaja, müügimees

NEITSI
Neitsidele on omane perfektsionism ja seepärast on nad edukad ametites, mis nõuavad suurt tähelepanelikkust ning detailidele keskendumist. Neil on hea mälu ning arenenud abstraktne mõtlemine. Neitsid on ka suured korraarmastajad. Paljud neitsid sobivad väga hästi klienditeenindajateks. Sul on vedanud, kui sinu küünetehnik või teenindaja kohvikus on neitsi (muuseas, teadlased on öelnud, et neitsid kipuvad teistest teenindajatest alati rohkem jootraha teenima). Neitsi ajule sobivad hästi kirjutamine, uurimistöö ning statistika. Kuna nad on enamasti väga heatujulised, siis on nendega ka lihtne suhelda. Paljudel neitsidel on annet võõrkeelte õppimisel.
Sobivaimad töökohad: kirjanik, õpetaja, kriitik, tehnik, tõlk, detektiiv, statistik

KAALUD
Mida me küll kaaludeta peale hakkaksime? Nad on ilusad, võluvad, lahked ja lõbusad. Nende koostööaldis iseloom teeb neist suurepärased suursaadikud või juhid. Kui sa peaksid kunagi helistama kliendiabisse, siis sinu probleemi lahendamine sujub väga lihtsalt, kui teisel pool on telefonitoru otsas kaalud. Rohkem, kui ükski teine tähemärk, on kaalud seltskonna inimesed. Kaaludele ei sobi pimedas kontoriruumis päeva mööda saata. Neile meeldib olla inimeste keskel ja kiires töötempos. Paljudele kaaludele meeldivad kaunid kunstid, üsna tõenäoliselt laulavad nad mõnes bändis ja suhtlevad aktiivselt publikuga.
Sobivaimad töökohad: diplomaat, tantsija, müügimees, õhtujuht, reisi agent, läbirääkija

SKORPION
Intensiivsed – just seda nad on. On sul vaja pomm kahjutuks teha, või teostada ülikeeruline ajulõikus? Usu mind, sa tahad, et seda tööd teeks skorpion. Skorpionid on võimelised kõik segavad faktorid enda jaoks välja lülitama, keskenduma ning kogu enda tähelepanu tööle fokusseerima.  Nad on uudishimulikud ning neid kohe tõmbab müsteeriumite poole. Ja usu, sa ei taha, et skorpion sind ristküsitleks või ülekuulaks, sest nad võivad olla hirmutavad ning samas ka väga intuitiivsed. Skorpionitele ei meeldi, kui neil pidevalt jalus olla – nad vajavad oma iseseisvust nagu hapnikku ning neile on oluline, et nende töötajad neid usaldaks.
Sobivaimad töökohad: detektiiv, jurist, õpetaja, teadlane, kirurg, füüsik

AMBUR
Amburid on eetika etalonid, sõbralikud, lõbujanulised, energilised ja veidi filosoofilised. Nad on suurepärased otsustajad ja ka väga ausad ja toredad ülemused. Paljud amburid on väga hingelised inimesed, seetõttu hõlmavad neile sobivad ametikohad keskkonda, loomi, nõustamist või hoopis usku. Amburitele meeldib reisida ja olla värskes õhus. Nad on nutikad töötajad, kes oskavad pingelise olukorra alati huumori abil lahendada. Rutiin mõjub amburitele laastavalt.
Sobivaimad töökohad: minister, looma treener, toimetaja, avalike suhete juht, treener või ükskõik mis, mis on seotud reisimisega

KALJUKITS
Kaljukitsed on väga ambitsioonikad ja vajavad piisavalt väljakutseid, et olla õnnelikud. Just nagu mägikitsedki, suudavad kaljukitsed kõige väiksemate sammukestega tippu ronida. Nad on sihikindlad ja järjepidevad – nad teevad, mida iganes vaja on. Enamik kaljukitsesid on kohusetundlikud ning paljud naudivad võimu. Nad hoiavad ka oma kolleege töös ning nõuavad, et kõik graafikujärgselt ilusti tööl käiksid. Kui sa tahad, et midagi saaks õigesti tehtud, siis kaljukits on selleks õige inimene.
Sobivaimad töökohad: mänedžer, administraator, toimetaja, pankur, teadlane

VEEVALAJA
Omadus, mis veevalajat teistest eristab, on humanitaartöötaja iseloom. Nad armastavad avangardsetesse ideedesse süvenemist ning on loomult väga uudishimulikud. Tõenäoliselt on neil väga omapärane töö, nad vajavad pidevat ringiliikumist ning vabadust. Veevalajatele ei meeldi asju teha traditsioonilisel viisil. Kui sul on vaja olukorrale värsket lähenemist, siis veevalaja ei vea sind alt.
Sobivaimad töökohad: teadlane, leiutaja, farmer, lendur, disainer, muusik

KALAD
Kalad on kõige vanem sodiaagimärk ning selle tähemärgi all sündinud ongi n-ö “vanad hinged”. Võtmesõnadeks on nende puhul loomingulisus ja kirg. Nad on väga edukad sellistel aladel nagu muusika, tants ja fotograafia. Kalad on väga intuitiivsed. Kui keegi kalade tähtkujust on sinu stilistiks, siis võid kindel olla, et näed välja erakordselt hea.
Paljud astroloogid on sündinud just kalade tähemärgi all. Nende intuitsioon aitab ametites, mis nõuavad kaastunnet.
Sobivaimad töökohad: artist, medõde, terapeut, filantroop, veterinaar, psühholoog

Allikas:  divinecaroline.com