Reklaam sulgub sekundi pärast

3 LAPSE EMA LIINA RANDPERE: minu unistuste hommik

Karin Karu

Liina Randpere
Liina Randpere — FOTO: Olga Makina

Armastatud telenägu Liina Randpere on ühtlasi ka kolme lapse ema ning kiire elutempo kõrvalt naisel enamasti sellist luksust nagu vaba aeg ei eksisteerigi.

Millisest hommikust unistab aga üks kolme lapse ema?

Liina tõdeb, et rahulikus tempos kulgemist pole tema elus juba ammu olnud: "Minu unistuste hommik tegelikult on väga lihtne ja ma arvan, et tavapärane ja igapäevane elu paljudele inimestele. Aga jah, kui on ikka kolm last, kellest kaks on ikkagi väiksemad, kõige väiksem sai just kolm, järgmine on neli ja üks on seitse, hakkab kaheksa saama ja mina olen praegu selline inimene, kellelt neil kõigil kolmel on pidevalt midagi vaja, siis sellist asja nagu rahulik hommik pole minu elus olnud juba mitmeid aastaid," tõdeb ta.

Seega unistab Liina nii: "Ma arvan, et selline unistuste hommik võikski olla selline, et tõused üles rahulikult, omas tempos, tegeled ainult endaga, võtad oma hommikusöögi, mis on soe ja värske, ei ole jahtunud. Sööd selle rahulikult omas tempos ära, mitte nii, et keegi pidevalt segab sind ja sa pead oma hommikusöögi juurest viis korda ära käima ja lõpuks ikka sööd oma jahtunud hommikusööki," muigab ta.

Liina jätkab: "Ja siis pärast seda vaadata mingit mõnusat hommikusaadet või lugeda ajakirja. Et see on jah antud hetkel minu jaoks pigem selline unistus. Et ma tean jah, võib ju kõva häälega välja öelda, et "valikute küsimus", et kui tahad, siis võta ja loe oma ajakirja, aga ma peaksin tegelikult ikka selleks minema kusagile kodust ära või luku taha sulgema ennast, sest kui ma võtan kodus selle ajakirja ja hakkan seda lugema, siis ma olen kindel, et iga minut pöördub keegi minu poole mingisuguse soovi või arvete klaarimisega, omavahelise arvete klaarimisega siis. Et keskenduda mingisugusele oma asjale kui lapsed on kodus, see on ikkagi väljakutse," sõnab ta.

"Ja kui see hommik leiab aset veel kusagil Itaalias veiniistanduses, sooja päikese all või üldse kusagil troopilise saare majakese terrassil. Aga tegelikult on ka kodus väga hea ja lihtsalt oleks tore kui vahel saaks teha seda, mida sa ise tahad ja ei peaks kõikide teiste vajaduste eest vastutama. Aga noh omad valikud nagu öeldakse ja iga asi omal ajal," ütleb Liina lõpetuseks.