Reklaam sulgub sekundi pärast

NEED 4 omadust näitavad, et mees on väga hea isa

Yourtango

isa pojaga
isa pojaga — FOTO: 123rf.com

Kuidas saada aru, kas sellest mehest saab hea isaks või eelistab ta pigem lapse kasvatamise osas tahaplaanile jääda?

Hea isa lapsed teavad, et nad saavad alati tema poole pöörduda ning temaga kõigest rääkida.

Need neli omadust näitavad, et see mees on hea isa:

1. Ta õpetab lastele asjade väärtust.

Miski siin elus ei ole tasuta ja kui laps saab selle varases eas selgeks, siis on tal tulevikus ka lihtsam elus läbi lüüa. Ta on harjunud vaeva nägema ja oma eesmärkide nimel pingutama. Hea isa õpetab oma lastele väärtusi ning ei lase lapsel midagi iseenesestmõistetavalt võtta. Selleks, et kodus oleks toit laual, käib isa tööl. Tuba ei korista ennast ise. Kõiki neist asju õpetab isa oma lapsele

2. Ta annab lastele väärtuslikke õppetunde. 

Hea isa õpetab oma lapsele kõike seda, mida tal elus vaja läheb. Tütrele räägib ta sellest, kuidas meestega suhelda, pojale aga seda, kuidas naistega viisakalt ümber käia. Ta õpetab oma lastele viisakust ja lahkust! Ta õpetab oma lastele seda, et abivalmidus on voorus. Ta õpetab oma lastele seda, et teisi inimesi tuleb hästi kohelda ja olla viisakas ning hooliv. 

3. Ta seab oma lastele väljakutseid.

Hea isa annab oma lastele võimaluse ennast turvalises keskkonnas proovile panna - kukkudes sa sedasi "haiget" ei saa, kuid hea kogemuse saad siiski. Ta ei jookse kohe appi, kui näeb, et laps ei saa kodus mõnes asjaga hakkama, vaid laseb tal rahulikult edasi pusida, kuid loomulikult jälgib ta ka seda, et laps endale liiga ei teeks. Jah, täiskasvanud inimene saab näiteks jalatsipaelad kahe sekundiga kinni seotud, kuid hea isa ootab rahulikult kuni laps sellega ise hakkama saab.    

4. Ta kuulab oma last alati.

Laps teab, et tal on isa, kes on tema jaoks olemas ning ta teab ka seda, et isa ei hakka tema peale karjuma, kui tal kogemata midagi juhtus - hea isa mõistab oma last!