Reklaam sulgub sekundi pärast

TEADLASED: EMA negatiivsed mõtted kahjustavad kõhubeebit

Inimese mõttejõud on vägevam, kui me arvatagi oskame. Positiivsed mõtted mõjuvad ema kõhus olevale beebile hästi, ent negatiivsed mõtted võivad beebi tervist ja arengut kahjustada, ütleb dr. Thomas Verny, kes on ühenduse Association for Prenatal and Perinatal Psychology and Health (APPPAH) üks loojatest.


Inimese mõttejõud on vägevam, kui me arvatagi oskame. Positiivsed mõtted mõjuvad ema kõhus olevale beebile hästi, ent negatiivsed mõtted võivad beebi tervist ja arengut kahjustada, ütleb dr Thomas Verny, kes on ühenduse Association for Prenatal and Perinatal Psychology and Health (APPPAH) üks loojatest.

Dr Thomas Verny on raseduse ja psühholoogia teemal andnud välja mitmeid raamatuid ning uurinud aastaid beebi ja ema tervisega seonduvaid nüansse. 

Professori sõnul tajub kõhubeebi ema emotsioone raseduse algusest saadik ning teda mõjutavad ka negatiivsed tunded, viha, stress ning loomulikult ei mõju need beebile hästi. Alates kuuendast raseduskuust kuuleb beebi kõhus ka ema häält ning tunnetab emotsioone, mis ema ümbritsevad. Peretülid, vali hääl ja nutt mõjuvad beebi arengule halvasti!

Kõik, mida beebi ema raseduse ajal läbi elab, kandub osaliselt üle ka beebile ning need emotsioonid mõjutavad teda. Õnnehetked ja rõõm mõjuvad beebile väga hästi.

Mida rahulikumalt ja positiivsemalt rasedus kulgeb, seda õnnelikum beebi sünnib. 

Allikas: getfitforbirth