3 ASJA, MIDA emadus mulle õpetanud on: Dagmar Samon

erakogu

Buduaar

Dagmari perekonnas kasvab imevahva 2-aastane poisipõnn, kes igapäevaselt oma vanematele ohtralt rõõmu toob. Millised on aga kolm kõige olulisemat õppetundi, mille emadus Dagmarile andnud on?

1) Minu jaoks enne emaks saamist oli naljakas kuulata emasid, kellel on koguaeg vabandused, miks ei saa tulla/ei jõua selleks või tolleks kellaks kutsutud sihtkohta- põhiprobleem on, et lapsel kindel lõunaune kellaaeg, mida KOHE KINDLASTI ei tohi rikkuda. Sisestasin endale kohe alguses, et minul ei jää seetõttu kuskil käimata ja proovin leida mingisuguse kompromissi. Pikkamööda sain ma pointist aru- kui laps ei saa oma vajalikku und kätte, on jonn kerge tulema ning kokkuvõttes ei võida ema ega laps. Nüüd kuulun ise nende emmede hulka, kes aegajalt lapse huvid ettepoole seadma peavad.

2) Teine lubadus enne emaks saamist oli, et laps hakkab koheselt oma voodis magama, et sellega harjuda ja ainult toitmise ajaks võtan ta oma kõrvale. Jah, läks jällegi teisiti… laps on 2aastane ja siiani magab meie vahel. Ema süda muutub emaks saamisel nii hellaks.

3) Arvasin ikka, et laps kasvab täpselt nii nagu vanem teda kasvatab. Aga võta näpust- igal lapsel on oma iseloom ja karakter (mis on muidugi positiivne) ning tegutsetakse 180kraadi vastupidi, kui vanem soovib. Võimalik, et ütlus “hull kahene” vastab tõele ning seletab praegust olukorda.