3 ASJA, MIDA emadus mulle õpetanud on: Kaidi Laan

3 ASJA, MIDA emadus mulle õpetanud on: Kaidi Laan
Gläneli fotokunst

Kaidi Laan on imekaunis noor naine, kelle peres kasvab peagi oma teist sünnipäeva tähistav tütar. Kaidi sõnul on tema elus muutunud emadusega väga mitmed asjad.

Näiteks on muutunud väga paljud sõbrad ja Kaidi kõrvale on jäänud need inimesed, kes mõistavad kui ta enam esimese kõne peale tulla ei saa, ütleb ära koosviibimised ja saavad aru, et see pole mitte sellepärast, et tal aega nende jaoks ei ole, vaid ta peab end jagama ka oma perega. “Alles on jäänud need samad sõbrad, kes küsivad minult “Kuidas sul päriselt läheb”, “Mis päeval sulle sobib, et me kokku saaks” ja motiveerivad mu tegemisi, küsivad ise nõu ja on alati ausad ja filtrita.”

Emadus on Kaidile õpetanud aga veel kolme olulist asja:

Emadus on õpetanud mind armastama ja hindama seda mis mul on

Kui mu pisike esimest korda mulle kõhu peale pandi, ei öelnud mulle keegi mida ja kuidas ma beebiga tegema pean. Ennetavalt olin lugenud mitmeid raamatuid imetamisest, naba puhastamisest, lapse arengust jne. Kui aga see hetk kätte jõudis, oli nagu kõik peast pühitud ja reaalsus ehmatas korra ära. Siis aga tuli iseenesest miski mu sees, mis lõi silmad särama, mitte miski enam ei lugenud. Tühised kodutööd, sassis juuksed ja varasemad eluväärtused muutusid ajapikku.

Lapse sünd on kasvatanud mind

Kasvatanud mind nägema ja hindama elu teise pilgu alt. Mitte miski muu pole enam minu jaoks tähtsam kui mu pere. Ükski auto ja suur maja ei tee mind õnnelikumaks kui see, mis mul praegu on. Selliseid õnnelapsukesi tahan tulevikus kindlasti veel saada.

Mind ja mu meest on sidunud miski elu lõpuni

Kui varasemalt võisin tühjast tüli teha, nutta kui mees lilli ei toonud, pahandada kui sokk vedeles, siis praeguseks on sellised asjad täiesti tähtsusetuks saanud. Mäletan kui Ketli sündis ja mees ei raatsinud nädal aega kodunt ära käia, jooksis korra poodi ja kirjutas “Kuidas teil làheb?” Iga hetk koos perega on praeguseks nii hindamatu ja kõigele muule oleks justkui kardin ette tõmmatud. Oleme praeguseks alati eelistanud perega looduses kõndida, koos süüa teha ja isegi kolmekesi vannis käinud.

Sarnased artiklid