NELI PÕHJUST, miks igas lastega peres võiks Nick Jr. telekanal olemas olla

Buduaar

Nickelodeon

Kuigi enamik lastevanematest üritab oma pisikesi põngerjaid võimalikult kaua televiisori eest eemale hoida, siis tõde peitub siiski selles, et suur osa tänapäeva lastest kasvab üles animafilme vaadates. Kui aga juba lasta laps televiisori ette, siis võiks animafilm lisaks meelelahutusele olla ju ka hariva sisuga. Kuidas aga valida õige telekanal? Toome teieni neli põhjust, miks igas lastega peres võiks olla olemas Nick Jr. telekanal

Haruldane kombinatsioon kasulikkusest ja lõbususest

Telekanali valikus on mitmed nutikad ja vahvad saated, mis köidavad lapsi ning mille õpetlik sisu on hinnatud ka lastevanemate poolt. Õppimine on tehtud lõbusaks ning nii on lastel erakordne võimalus õppida läbi mängu.

Lisaks meelelahutusele on sisu ka hariv

Lapsed saavad kaasa elada armastatud kangelaste seiklustele ja samal ajal arendada ka sotsiaalseid ja loomingulisi võimeid. “Bubble Guppies” joonisfilmis käivad merineitsid veealuses koolis. Igas osas õpivad lapsed näiteks füüsikat, matemaatikat ja kirjandust, kuid teevad seda läbi laulu ja naeru.

Animafilmid mängivad olulist rolli lapse arengus

Õige sisu vaatamine aitab lapsel areneda nii intellektuaalselt, emotsionaalselt kui sotsiaalselt. Suurem osa Nick Jr. animafilme kannavad seda eesmärki. Näiteks õpetavad telekanali animafilmid lapsi teistega arvestama, aitavad õigeid väärtuseid luua ning olema julge ja iseseisev. Ideaalseks näiteks on paljude laste lemmik “Käpapatrull,” kus kutsude meeskond ning nende juht Ryder ühendavad jõud, et päästa Adventure Bay elanikud. Multifilm õpetab teistega arvestamist, koostööd, kuid olema vajadusel ka julge ning pealehakkaja.

Eakohane sisu

Nick Jr. telekanali sisu on eakohane ning turvaline. Animasarjades puudub vägivald ning need õpetavad lastele empaatiavõimet, kannatlikkust, loomingulisust ja tänulikkust. “Baby Sharks Big Show” vastab kõigile eelpool toodud punktidele. Multifilmis puudub vägivald ning mudilased saavad kaasa elada Baby Shark`i ja tema sõbra Williami lõbusatele seiklustele, mis ühtlasi õpetavad ka loomingulisust ja empaatiavõimet.