NOOR EMA MARI: “Rinnalaps on palju õnnelikum, kui laps, kes piimaasendajat saab”

erakogu

Buduaar

Metshaldjas Mari Metsallik, kes nüüd kannab nime Mari Arocha Albial, on oma tütart tänaseks imetanud kolm aastat ja seitse kuud ning tõdeb, et ta kavatseb seda jätkata seni kuni laps soovib. 

Naist häirib sügavalt aga see, et tänapäeval reklaamitakse beebide piimasegu kui rinnapiimale võrdväärset beebitoitu. “Piimaasendajat surutakse rasedatele ja sünnitanud naistele peale rohkem kui midagi muud. Kuulen lugusid noortelt naistelt, kes ütlevad, et toidavad pulbriga kuna sünnitusmajas öeldi, et nende rinnast ei tule piisavalt piima. Esimestel päevadel kuni nädala jooksul peale sünnitust ei peagi tulema rinnapiima, vaid sel ajal eritub naise rinnast tilga kaupa kollane ternespiim, mis on energiapommist superfood ega pole millegagi asendatav. See on vastsündinule vedel kuld.

Rinnalaps on rahulik, õnnelik ja terve (teate kuidas meie, emad, alati alateadlikult nuusutame ja musitame oma vastsündinuid. See pole ainult sellepärast, et nad nii armsad on, vaid kuna läbi lõhna ja pelgalt puudutuse saab naise keha ülipõhjalikku informatsiooni oma beebi tervise kohta ning tema keha muudab selle info kohaselt rinnapiima koostist, lisades sinna vajadusel mineraale, rasvu ja antikehasid kõikide nende haiguste vastu, mis lapsel olla või tekkida võib). Mitte ükski pulber ei suuda seda.

Rinnaga toitev naine on terve (imetamine vähendab näiteks rinnavähi riski kuni 94% ja diabeediriski). Imetav naine on õnnelik ja rahulik (rinnaga toitmine tekitab kehas heaolu- ja õnnehormooni oksütotsiini.) Imetav naine on jumaldatud mehe poolt, kuna teeb midagi, mida mees kunagi ei suuda.

Rinnapiima on võimalik juurde tekitada. Rinnapiima on võimalik toota isegi sünnitamata naisel ning taastoota mitukümmend aastat peale lapse sünnitamist. Naisi, kes sünnivad rindade väärarengu tõttu ilma piimajuhadeta ega pole võimelised imetama, on üksik protsent. Peaaegu kõik naised on võimelised tootma piima. Vastsündinu ei pea ega tohiks magada kogu öö, vaid peab sööma hiljemalt nelja tunni pärast peale uinumist. See on vajalik tema tervisele ja kasvule,” tõdeb Mari ja lisab veel lõpetuseks: “Naised, palun ärge kartke, et imetamine muudab teid mehe silmis ebaseksikaks, tegelikkus on absoluutselt vastupidi. Palun ärge kartke, et imetamine tähendab täitmatut last ja kurnatud ema, vastupidi. Olen imetanud järjest iga päev 3 aastat ja 7 kuud.”

Loe Mari täispikka postitust SIIN.