16 vahvat kogupere tegevust, mida teha enne 2012!

28 kommentaari
16 vahvat kogupere tegevust, mida teha enne 2012!

Vaid paar nädalat on jäänud käesolevat 2011. aastat. Kuidas seda aega pere seltsis toredalt sisustada? Buduaar jagab sulle ideid, mida vahvat ette võtta, enne kui uus aasta saabub!

Vaid paar nädalat on jäänud käesolevat 2011. aastat. Kuidas seda aega pere seltsis toredalt sisustada? Buduaar jagab sulle ideid, mida vahvat ette võtta, enne kui uus aasta saabub!

1. Paberist lumehelbeid – mäletad veel, kuidas volditi ja lõigati paberist lumehelbeid? Jaga oma teadmisi ka lastega! Sellest saab tore ühsitegevus, mille käigus sina saad vanu oskusi meelde tuletada ja lapsed saavad oma käelist osavust arendada. Ja lisaks saab ju nendega hiljem terve kodu ära dekoreerida!

2. Jõuluehete kollektsioon – seadke sisse karbike omavalmistatud jõulukaunistustega. Las iga pereliige teeb omanäolisi jõulukaunistusi – kaunistage vanu jõulukuule, näiteks kleepides neile litreid või pärleid peale ja kinnitage need ilusate satäänpaeladega kuuse külge. Või meisterdage paberist laternaid, ingelid, lumehelbeid jms. Järgmisel aastal on ehtekarbikese sisu tore taasavastada ja omanäolised ehted on kapist võtta!

3. Jõulukaardid – et sel aastal ei korduks see, mis igal aastal – avastad, et nüüd on juba hilja jõulukaarte laiali saata! Selleks alustage juba sel nädalavahetusel kogu perega kaartide meisterdamist. Kõigepealt koostage nimekiri, kes sõpradest-tuttavatest võiks kaardi saada, ning seejärel hakake neid meisterdama. Omavalmistatud jõulutervitus teeb saajale palju rõõmu.

4. Koristage mänguasjakasti – seal, kus on lapsed, seal on kindlasti ka mänguasjakast. Ja kindlasti on sinna kasti aasta jooksul kogunenud erinevat sodi ja prahti, mida lapsed enam ei kasuta. Võtke kogu pere aktsioonina ette mänguasjakast ära koristada ja et lapsed ka kaasa haarata, ütelge põhjenduseks, et uuetele asjadele tuleb ruumi teha!

5. Pärastlõunane kingituba – kas sina oled üks neist, kellel pole veel jõulukinki vanavanematele, onudele-tädidle, sõpradele? Korraldage kogu perega pärastlõunane kingituba! Vaadake internetist erinevaid kingiteemalisi DIY (do it yourself) projekte ja meisterdage ise lähedastele südamlikud kingid.

6. Perekalender aastaks 2012 – märkige tulevase aasta kalendrisse ära pereüritused ja pereliikmete sünnipäevad. See muudab kogu aasta põnevamaks – on, mida oodata!

7. Kodused küpsised ja piparkoogid – valige kokaraamatust mõni eriti hea küpsiste või piparkookide retsept. Hiljem saate ühekoos küpsetised ära kaunistada ja glasuurida ning kui need eriti kaunid välja tulevad, võite ju need lausa karbikesse panna ja kinkideks jaotada! Tublimad võivad ju proovida ka piparkoogimaja ehitada!

8. Laste disainitud kinkepaberid – see on võimalus lõbusalt ja kerge vaevaga saada päris oma disainpaber! Rulli põrandale poogen ühevärvilist kinkepaberit ja anna laste kätte värvilised markerid. Laste kunstiline lähenemine ja rõõm üleelusuuruselt joonistada tagab teie perele originaalsed kinkepakendid!

9. Suurpuhastus kappides – vaadake kogu perega üle oma garderoob ning sorteerige välja riided, mida te enam ei kanna. Ülejäägid kinkige ära või annetage turvakodudesse. Nii saate endale korrastatud garderoobi ja ka heateod saavad tehtud!

10. Pildialbum pealkirjaga 2011 – kindlasti on sul arvutis kümneid foldereid perepiltidega? Ilmutage need ja koostage vahva perealbum, kus on mälestused möödunud 2011. aastast. 

11. Säästa 24 h – just nimelt! Säästad 24 tundi sellega, et lülitad oma mobiiltelefoni ja arvuti välja. See kingib sulle poole rohkem kvaliteetaega pere keskel.

12. Uisutama – kuigi Eestimaad ei ole veel lumega õnnistatud, on siiski avatud mitmel pool uisuplatsid. Ja just seal saabki perega lõbusalt aega veeta ja talverõõme nautida.

13. Et pidu jätkuks.. – jäta üks kingitus igale pereliikmele ka vana-aasta õhtu tarbeks. Nii hoiad peomeeleolu veel terve nädala üleval ja lapsed põnevil!

14. Mängige koos lastega –  las lapsed tutvustavad sulle oma lemmikmänge ja mängige neid kõik koos. Miks mitte ka perekeskne tantsuõhtu korraldada? Jõulud on siiski ju kord aastas!

15. Karaokestaar 2011 – kutsuge sõbrad külla ja korraldage lõbus karaokeõhtu, mis tipneb Karaokestaar 2011 valimisega. Nii saate pühadehooaega veel lõbusamaks muuta. 

16. Kaunis perekonnapilt – just selline, mis vääriks seinale riputamist. Saagu sellest teie pere jõulutraditsioon – iga aasta lõpus perega fotograafi külastada. Aastate pärast on kogunenud fotosid väga tore vaadata ja meenutada möödunud aegu.

 

 

Triin Tisler

 

Sarnased artiklid