8 VIISI, KUIDAS kohtingukutsele ei öelda

8 VIISI, KUIDAS kohtingukutsele ei öelda

Väga lihtne on istuda ja unistades oodata, et tõeline prints valgel hobusel sind kohtama kutsuks, kuid printsini jõudmiseks tuleb enne tavaliselt kohata mitmeid tallipoisse, kes ei ole sinu jaoks loodud… Kuigi sa talle nii väga meeldid, tead sa, et ta ei muutu sinu jaoks kunagi atraktiivseks. Ometi on nii raske tema lootusi purustada ja talle lihtsalt „ei“ öelda, sest see kukub alati halvasti välja. Kuidas aga keelduda nii, et keegi millesti valesti aru ei saaks ning tunded saaksid säästetud?

Väga lihtne on istuda ja unistades oodata, et tõeline prints valgel hobusel sind kohtama kutsuks, kuid printsini jõudmiseks tuleb enne tavaliselt kohata mitmeid tallipoisse, kes ei ole sinu jaoks loodud… Kuigi sa talle nii väga meeldid, tead sa, et ta ei muutu sinu jaoks kunagi atraktiivseks. Ometi on nii raske tema lootusi purustada ja talle lihtsalt „ei“ öelda, sest see kukub alati halvasti välja. Kuidas keelduda nii, et keegi millestki valesti aru ei saaks ning tunded saaksid säästetud?

Probleem: Teie vahel puudub keemia. Sa oled märganud küll, et ta sind kuidagi veidra pilguga vaatab, kuid kui väga sa ka ei üritaks, on ta sinu jaoks ikka lihtsalt sõber.
Lahendus: Ole otsekohene. Ütle: „Mul on hiljuti tekkinud tunne, et sa soovid midagi sõprusest enamat… Mul on seda nii ebamugav öelda, aga ma ütlen kohe otse – mul ei ole sinu vastu tundeid. Ära muretse ega häbene, ausalt. See ei pea meie sõprust kuidagi muutma.“

Probleem: See võib rikkuda teie sõpruse.
Lahendus: Keskendu heale. Ütle näiteks: „Ma olen romantilistes suhetes nii halb, et ma ei tahaks sõprust sinuga kuidagi ära rikkuda. Kas me võiksime lihtsalt sõbrad olla?“

Probleem:
Vale tiim…
Lahendus: Tee lihtsalt asjad selgeks. Kas oled gei, hetero või biseksuaal või veel keegi teine, ole lihtsalt aus. See on palju lihtsam kui öelda kellelegi, et ta lihtsalt ei meeldi sulle. Sel puhul ei ole ju asi isegi temas.

Probleem:
Kes ta üldse on?
Lahendus: Kuna öeldakse, et parimad romantilised suhted tekivad sõprusest, on hea tunda inimest enne sõbra kui kallimana. Ütle, et oled meelitatud, aga tahaksid teda enne tundma õppida. Kutsu ta näiteks koos sõpradega hängima – pinge kaob!

Probleem:
Olete kolleegid.
Lahendus: Pane piir ette. Tee talle selgeks, et sinu jaoks ei ole tööl romantilised suhted hea idee. Siis näeb ta, et see pole midagi isiklikku. Sa lihtsalt ei käi oma töökaaslastega kohtamas. Lihtne!

Probleem: Suur vanusevahe.
Lahendus: Ära kindlasti ütle talle, et ta on sinu jaoks liiga vana! Siin on parem öelda üks väike valge vale. Täna teda ja ütle: „Olen meelitatud, aga ma ei ole huvitatud.“ Kui ta küsib, miks, siis ta on juba liiga uudishimulik.

Probleem: Sa oled juba suhtes.
Lahendus: Ära kindlasti anna talle valelootust. Täna teda komplimendi eest ja ütle lihtsalt, et sul juba on keegi. Kas see on tõesti nii raske?

Probleem: Sa lihtsalt ei taha. Vahel lihtsalt ei olegi põhjust vaja – kui sa ei taha temaga välja minna, siis ära mine! Vallalise elu on äge ning sa peaksid oma iseseisvust tähistama. Küll tuleb päev, mil sa soovid käia kasvõi iga päev kohtingutel. Kui täna pole see päev, siis las ta olla nii.
Lahendus: „Ei, aitäh. Aitäh küsimast!“

Allikas: Teenvogue.com