Rumalamad naised jäävad planeerimata rasedaks

63 kommentaari
Rumalamad naised jäävad planeerimata rasedaks

Ameerika ajakiri the American Journal of Obstetrics & Gynecology kirjutab, et naised, kes on korra elus planeerimata rasedaks jäänud, võivad väga suure tõenäosusega ka järgmisel korral planeerimatult rasestuda. Üldiselt kipuvad planeerimata rasestuma madalama hariduse ja madalama intelligentsiga inimesed.

Ameerika ajakiri The American Journal of Obstetrics & Gynecology kirjutab, et naised, kes on korra elus planeerimata rasedaks jäänud, võivad väga suure tõenäosusega ka järgmisel korral planeerimatult rasestuda. Üldiselt kipuvad planeerimata rasestuma madalama hariduse ja madalama intelligentsiga inimesed.

Uus kaheaastane uuring, mis viidi läbi 542 naise ja teismelise tüdruku peal, kinnitab, et enamus planeerimata rasestuvaid naisi ei oma kõrgharidust ja on madala intelligentsiga. Ohugrupiks on eelkõige noored, alla 24-aastased naised, kes ei pruugi mitte võimekuse puudumise tõttu rumalad olla, vaid nad pole veel haridust omandada jõudnud. Ehk siis – mida haritum ja intelligentsem on naine, seda väiksema tõenäosusega võib mees karta “Ups, ma olen rase!” uudist oma kallimalt.

Rhode Island’s Browni Ülikooli teadur Linday M. Kuroki kinnitab, et planeerimata rasedused on tõsine probleem naiste tervisele, kuna enam kui 50% rasedustest on planeerimata ja vähemalt ühele tulevasele lapsevanemale pettumuseks. Kuna 45% naistest, kes on kord juba planeerimatult rasedaks jäänud, jäävad ka järgmine kord planeerimatult rasedaks. “Need naised ei pea tihti lugu enda kehast ega ka oma partnerist, ja veelgi kurvem on see, et just sellised naised jätkavad joomist, suitsetamist ja muud lootele kahjulikku eluviisi ka raseduse ajal,” räägib Kuroki.

Kokkuvõttes ohustab naiste selline suhtumine mitte ainult nende tervist, vaid ka sündimata last ja miks mitte ka isa, kellele põhimõtteliselt määritakse isadus kaela. Tore on, kui tulevased lapsevanemad siiski tunnevad rõõmu planeerimata lapse sünnist, kuid  uuringud näitavad, et iga teine paar, kelle peres kasvab planeerimata laps, läheb juba enne lapse sündi või lapse sünnile järgneva 2 aasta jooksul lahku.

Niisiis, mehed, olge ettevaatlikud rumalate naistega, kes teid soovimatult isaks teevad. Ning naised, kui tahate õnnelikumalt elada, siis planeerige oma lapsi ja pidage lugu iseendast, oma tulevasest beebist ja selle isast.