Angela Aak: \”Elu on ilus!\”

{:322550 width=130 height=87 align=left}Ilmselt ei vaja Angela Aak pikemat sissejuhatust, sest temast räägitakse pidevalt ajakirjanduses ning me kõik teame teda. Angela erakordselt lahke ja avatud suhtlemisviis jätab temast suurepärase mulje. Heameelega teeks temaga iga nädal intervjuu, sest vastuseid tal jagub ja ilmselt meil küsimusi ka.

{:322552 width=300 height=200 align=left}Ilmselt ei vaja Angela Aak pikemat sissejuhatust, sest temast räägitakse pidevalt ajakirjanduses ning me kõik teame teda. Angela erakordselt lahke ja avatud suhtlemisviis jätab temast suurepärase mulje. Heameelega teeks temaga iga nädal intervjuu, sest vastuseid tal jagub ja ilmselt meil küsimusi ka.

Sa näed alati kena ja hoolitsetud välja. Kas Sind ära ei väsita, et pead nüüd naisena palju rohkem vaeva nägema ja oma välimusele rõhku panema kui mehena?
Mulle meeldib vahel minna välja üleslööduna, teinekord jälle mitte. Päris suvaliste riietega ja meigita kodust välja ei lähe.

Milline on Sinu lemmik riietus?
Kindlat lemmikut mul ei ole, meeldib katsetada ja kombineerida erinevaid asju üksteise peale. On muidugi mõned kindlad kombinatsioonid, mis ei vea alt kui tundub, et midagi täna ei sobi. Olen ikka oma arust mööda ka pannud. Siis on eriti lahe kui saad komplimendi, et sa näed nii hea välja! Meeldivad ka väikse kiiksuga omanäolised asjad

Mida naudid naisena elades kõige enam?
Arvan, et elu ise on nautimist ja elamist väärt. Kui teinekord on must päev ja tasakaalutus kipub peale, siis mõtlen, et olen ju saanud tegelikult palju ja virisemiseks pole põhjust. Ma ei igatse kusagilt otsast taga oma endist elu, pigem püüan seda vähehaaval unustada ja elada tänasele ja homsele.

Kas on midagi, millest tunned puudust, mida mehena said teha, aga naisena kahjuks mitte?

Ei, sellist tunnet mul küll ei ole, ma ju ei saanud pigem n.ö. eelmises elus kõigi asjadega hakkama. Selle põhjuseks oli ilmselt see, et inimene oma sisemuses ju on selline nagu on. Ehk siis tegelikult olen ma ju kogu aeg olnud Angela. Pigem on mul vahel tunne, et mineviku taak veidi kummitab. See oli ikka päris kole. Aga näen piisavalt palju päikest praeguses elus ja loodan, et see kord kõik ununeb.

Kas Eestis on veel inimesi, kes on läbi teinud soovahetusoperatsiooni?
On küll. Minu tutvusringis on üks sama saatusega inimene. Hästi tore tüdruk! Ma tean ka, et tegelikult neid inimesi on muidugi rohkem. Täpselt küll ei tea kui palju, sest ma pole ise väga otsinud kontakte.

Kus saab teha soovahetusoperatsiooni? Ega ometi mitte Eestis?

Minu operatsioon tehti küll Eestis ja mul oli väga hea ja tore arst. Kuidagi selline kindlustunne oli temaga. Ta alguses muidugi veenis mind minema lõikusele välismaale kuhugi suuremasse keskusesse. Aga ma ju usaldasin teda ja samas ei tahtnud, et ka mu lähedased inimesed oleksid kusagil kaugel teises riigis. Tagantjärele mõeldes tegin õige otsuse.

Kaua see operatsioon ajaliselt võttis?

Ma nüüd tagantjärgi võin veidi eksida, aga vist kestis lõikus umbes viis tundi. Peale seda oli kogu see narkoosist välja tulemine ja samas tugevate valuvaigistite mõju all olemine selline natuke segane aeg.

Ilmselt ei kutsu Sind keegi enam Andreseks?

Pole ju põhjust. See kõik on õnneks jäänud, jah, kuhugi kaugele maha. Ja ma ei tunne ise ka minevikuga mingit suurt seost. Sellest oleneb ehk ka teiste suhtumine minusse.

Räägime Blackyst. Kas Teil on palju esinemisi?

Meil läheb väga hästi. Mängime kogu aeg. Suviti toimub ka palju kinniseid pidusid nagu suvepäevad. Bändist vabal ajal istub Lea üksinda stuudios, tal peaks kohe-kohe saama valmis oma sooloplaat. Minul aga on olnud ka aega väheke koguda omi muusikalisi mõtteid. Eks näis, kuidas neid teostan. Aga kõik mu bändikaaslased on väga armsad ja toredad.


Millega Sa veel peale Blacky tegeled?
Olen osalenud mõnedes projektides ja aidanud ka teisi salvestustel ja vahel ka kontsertidel. Aga üldiselt olen ikka Blacky kitarrist mitte mitme bändi muusik.

Kas Sa laulda oskad?
Oskan, aga ei pea ennast kusagilt otsast lauljaks. Küll aga olen viimasel ajal laulnud Leale backi mõnel üritusel. Mõtlesin küll vahepeal, et ei räägiks ka hea meelega, mis siis veel laulmisest. Aga nii jube ka ei tundu enam.

Kas võib öelda, et Sa mõistad läbinisti nii mehi kui naisi?
Tegelikult, ma arvan et ma ei ole meestemaailmast kunagi päris täpselt aru saanud. See on kuidagi selline teistmoodi. Samas mingil määral võibolla mõistan mehi paremini kui keegi teine naine. Meestel on hinges ju enamasti mehe alge ja naistel naise alge.Vahel küll on need tasakaalud rohkem või vähem paigast ära. Samas võib ka väga naiselikul naisel olla palju mehe alget või vastupidi. Minul on küll hästi vähe mehe alget. See tuleb välja kuidagi mõtlemises ja suhtlemises.

Kas Sul on rohkem sõbrannasid või sõpru? Kumbadega paremini läbi saad?
Mul ei ole palju ei sõpru ega sõbrannasid, aga need, kes olemas, on lähedased ja tohutult toredad. On muidugi salaasju, mida saab rääkida vaid parimale sõbrannale ja mis pole kuidagi meesterahva kõrva jaoks.Üldiselt suhtlen kõigiga, mul on väga palju tuttavaid. Aga parem mõistmine on vist ikkagi naiste vahel.

Mis on elades naisena Sinu jaoks kõige keerulisem?
Sama küsimuse võiks esitada igale naisele, et kas on keeruline elada. Vastaks, et elu on ilus!

Kas Sa plaanid ka lapsi saada ning kas sünnitaksid ise?
Kahjuks on nii, et ma ise lapsi ei saa, ükskõik kui palju ma ka tahaksin. Kardan, et seni kuni meditsiin areneb sinnamaani, olen juba liiga vana. Eks pean siis lapsega mehe leidma või adopteerima!

Ühes oma intervjuus oled öelnud, et soovahetusoperatsiooni kuupäev on Sinu teine sünnipäev. Kas see tähendab, et Sul ongi nüüd kaks korda aastas sünnipäev ja kas ka vanust hakkad lugema operatsioonikuupäevast alates?

Mul veel ei ole olnud võimalust oma üheaastast sünnipäeva pidada. Eks ma midagi korraldan, kuigi pole suur sünnipäevade pidaja.Hea meel selle päeva üle on ikka!

Kas Sa maailmalõppu usud?

Iseenesest usun, usun ka ennustustesse. Märgid ka näitavad…Meie elame ikka oma elu edasi.

Sa oled olnud oma elus äärmiselt vapper. Oled julgenud olla see, kes Sa ise tahad olla hoolimata sellest, mida teised sellest arvata võivad. Kardad Sa üldse midagi?

Mul ei ole olnud teist valikut, kui elada oma elu iseendale. Muidu ma ilmselt ei elaks enam. Arvan, et on õige elada enda tõekspidamiste ja südamehääle järgi kui sa ei tee sellega kellelegi kurja. Mõnel juhul olen julge, tean omi sihte ja viise kuidas neid saavutada. Teisalt jälle kardan üsna paljusid asju.Vahel kaob julgus suhelda inimestega, vahel kardan vanadust. No neid asju tegelikult ikka on. Kuigi arvan, et julgus ja eneseusk on ka igale naisele edasiviivaks omaduseks.

Kuidas tuled toime inimestega, kes Sind ei mõista?
Kui ei mõista, siis ei mõista. Igaühele jääb õigus oma arvamusele ja tobe oleks seda teistele peale suruda.Targem ka alati annab järele! Ok, väike nali, aga toimib. On ka võimalus ju minna kuuldekaugusest vähe eemale. Õnneks tunnen inimesi, kellega sõnadetagi on kõik selge. Aga päris lõpuni ei mõista keegi kedagi teist.

Kas Sul on täitumata unistusi?
On muidugi ja ma leian, et kui väga soovida, siis nad kord ka täituvad. Aga praegu ei hakka nendest rääkima. Siis nad ju ei täitu kunagi!

Kas elu on keeruline?
Ma arvan, et elu ei peagi väga lihtne olema. Kui oleks, jääks ära rõõm saavutatu üle ja ka ootusärevus, mis veel tulema peab. Igal juhul on elu ilus!

Teele Teder
teele@buduaar.ee