Ardo Kaljuveega fotograafiast

\"imageManager_176544\" Ardo Kaljuvee (27) on tuntud fotograaf, kelle pildiarhiivist võib leida enam kui miljon pilti. 6 aastat tagasi, mil Ardo Tallinnasse kolis ei tundud ta pea kedagi peale oma sugulaste. Tänaseks päevaks on tema tutvusringkond äärmiselt lai ja seda peamiselt tänu oma tööle. Tegelikult on üks weekendi loojatest peale fotograafia tegelenud väga paljude erinevate asjadega, millest saavad Buduaari lugejad lugeda järgnevast intervjuust.

\"imageManager_176545\"Ardo Kaljuvee (27) on tuntud fotograaf, kelle pildiarhiivist võib leida enam kui miljon pilti. 6 aastat tagasi, mil Ardo Tallinnasse kolis ei tundud ta pea kedagi peale oma sugulaste. Tänaseks päevaks on tema tutvusringkond äärmiselt lai ja seda peamiselt tänu oma tööle. Tegelikult on üks weekendi loojatest peale fotograafia tegelenud väga paljude erinevate asjadega, millest saavad Buduaari lugejad lugeda järgnevast intervjuust.

Kui kaua oled fotograafiaga tegelenud?
6 aastat tagasi hakkasin tõsisemalt fotograafiaga tegelema ning igapäevane pildistamine sai alguse 5 aastat tagasi.

Kuidas sündis mõte fotograafiaga tegelema üldse hakata?
See mõte tekkis tegelikult seoses mu teiste tegevustega. Mulle meeldis pildistamise tulemus ehk see, mis pildile jõudis. Minu eeliseks oli see, et mul oli võimalus kasutada ülikallist digitehnikat. Sellest ajast hakkas fotograafia mind ka tõsisemalt huvitama ja esialgu tegin pilte vaid enda tuttavatest ja siis juba tuttavate tuttavatest. Tehnika oli piisavalt hea, et saada kvaliteetseid pilte ja nii suurenes ka nende inimeste hulk, kes endast pilte soovisid.

Oled Sa õppinud fotograafiat?
Fotograafiat ma otseselt kusagil õppinud ei ole, kuid arvan, et õpin seda iseenesest igal pool ja kogu aeg. Kogemusi pean kõige olulisemateks sellepärast, et ega õiget tunnetust enne kätte ei saa, kui fotoaparaati kätte ei võta ja pilti valmis ei tee.

Kas ilusa foto saab teha vaid ilusast inimesest?
Ilusast inimesest saab teha ka inetu pildi. Ilu on suhteline.

Mis on kõige olulisem eeldus hea pildi tegemisel inimesest?
Esiteks inimese soov jääda pildile hästi. Teiseks on oluline koht. Kasuks tulevad kindlasti ka eelnevad kogemused. Tihti on suur erinevus inimeste vahel, kes ei ole end kunagi pildistada lasknud ja nende vahel, kellest on vähemalt üks seeria juba eelnevalt tehtud.

Mida või keda on kõige lihtsam pildistada?
Klubipilte on kõige lihtsam teha, sest reeglina on inimesed klubisse tulles heas tujus ning igas mõttes üles löödud. Nad näevad välja sellistena nagu nad tahavad teistele end näidata ja kui nad ei ole just võõra naise/mehega või väga purjus, siis jäävad meeleldi ka pildile.

Aga kõige raskem?
Hakkliha :) ja suppi tegelikult ka. Toidupildid on ajakirjanduslikest piltidest mu lemmikud, kuid tihti võib erinevate toitude pildistamine osutuda väga raskeks. Näiteks on mul pildistamiseks olnud valge supp valgel taldrikul ja sellest oli tõesti keeruline head pilti saada.

Milline on ilus naine läbi fotograafi silma?
Mu oma naine :). Aga ma arvan ka, et ilus naine on see, kes tunneb end ilusana ja kaamera ees mugavalt ning tahab pildile jääda. Hea tuju mängib samuti rolli ning vajalik on hea tulemuse nimel pingutamine.

Millest sõltub fotogeenilisus?
Kui inimene ei püüa hästi pildile jääda, siis ta kindlasti fotogeeniline ka pole.

Kuivõrd fotogeeniline oled Sa ise? Kuivõrd kerge või raske on Sind pildistada?
Raske, sest ma ei lase end reeglina pildistada. Kuid otseselt pole mul midagi ka selle vastu kui ma tean, kes pildi teeb ja milleks.

Millega peale fotograafia oled veel tegelenud?
Tegelenud olen paljude asjadega. Peamine valdkond, millega pikemat aeg tegelesin oli IT