Armastusväärne Evelyn Mikomägi


Õbluke ja armas Evelyn Mikomägi on oma lühikese elu jooksul teinud nii mitmeidki suuri asju: võitnud kohalikel ja ka suurtel rahvusvahelistel missivalimistel kõrgeid kohti, asutanud modelliagentuuri Living Models Agency ning Eesti suurima ja kindlasti ka ühe parima fotostuudio XL-Studio. Missindusega Evelyn paraku enam ei tegele.  Koos rootslasest elukaaslase Svennega, kellega Evelyn juba väga pikalt koos on olnud, kulub enamus ajast modelliagentuuri ja fotostuudio juhtimisele ja haldamisele.

Kadi Jüriado
kadi@buduaar.ee


Õbluke ja armas Evelyn Mikomägi on oma lühikese elu jooksul teinud nii mitmeidki suuri asju: võitnud kohalikel ja ka suurtel rahvusvahelistel missivalimistel kõrgeid kohti, asutanud modelliagentuuri Living Models Agency ning Eesti suurima ja kindlasti ka ühe parima fotostuudio XL-Studio. Missindusega Evelyn paraku enam ei tegele.  Koos rootslasest elukaaslase Svennega, kellega Evelyn juba väga pikalt koos on olnud, kulub enamus ajast modelliagentuuri ja fotostuudio juhtimisele ja haldamisele.

Vabal ajal püüavad noored tegeleda võimalikult palju oma lahedate hobidega ning veeta väärtuslikku aega teineteisega.

Evelyn, Sind on tituleeritud kõige seksikamaks naiseks ning lisaks sellele näed ka hästi armas ja loomulik välja. Millised on Su nö ilunipid?
Tänud!(ja naeratab armsasti)  Soovitan järgmist: 1) Maga end korralikult välja; 2) Armasta ja ole armastatud; 3) Tervislik eluviis (regulaarne trenn, mitte suitsetamine!!!)
 
Mis teeb Sinu arvates naise seksikaks?
Iseseisvus.
 
Aga mehe?
Loomingulisus.

Oled palju ajakirjanduses rõhutanud, et oled maailma kõige õnnelikum inimene. Kas Sul on  ka vahel päevi, kui mõtled, et kõik on nõme ning ei viitsi midagi teha? Kui on, siis mis Sind tavaliselt kurvaks ja õnnetuks teeb ning kuidas masendusest üle saad?
Eks kõigil tule halle päevi ette. Kurvaks teeb näiteks see, kui ajast jääb puudu mingi asja sooritamiseks või kui asjad lähevad nässu sõltumata sinust endast. Ja eriti siis,  kui oled ise teinud midagi valesti ja aega ei saa tagasi keerata. Kui asi on väga tõsine, siis võimaluse korral kas või keset päeva poen teki alla peitu, kallistan kassi ja proovin veidi magada, end muule lainele lülitada, energiat koguda. Ärgates tunnen end juba palju paremini ning saan selge peaga edasi tegutseda.Tihtipeale lohtuan end mõttega, et kõik mis juhtub või ei juhtu, on saatuse poolt ette määratud ning milleksi hea. Õppetundidest õpitaksegi ju.
 
Mis on Sinu õnnevalem?
Minu jaoks peitub õnn pisiasjades, eriti neis, mida saab armsamaga jagada. Päikeseloojang, küünlavalgus, õhtusöök, filmivaatamine, muusikakuulamine, ühised mälestused, unistused…

Oled pikka aega koos elanud rootslasest fotograafi Sven-Olof Englundiga. Mis Sind kunagi temasse armuma pani ja mis on teie suhte saladus?
Armusime Svennega esimesest silmapilgust mais 1998. Peale üheksandat jooksvat aastat on see tunne tugevam kui kunagi varem.
Oleme inimestena suht erinevad: mina hüpperenergiline ja ekstravertne, tema tasakaalukas ja pigem tagaplaanil. Samas on meil ühised huvid ja unistused, täiendame teineteist ja jõuame koos palju. Hoiame suhet värskena andes üksteisele vabadust olla kes oleme.
 
Kuida erimeelsused ja tülid lahendate? (loomulikult kui neid üldse tekib)
Mitte keegi pole 100% täiuslik, nendele puuduolevatele protsentidele tuleb leida kompromiss. 

 
Enam Sa missindusega ei tegele ning puutud kokku rohkem modellimaailmaga. Mis eristab missi ja modelli? Kas neid saab üldse võrrelda?
Missinduses ja modellinduses on sama palju sarnasusi kui erinevusi. Ühist mõlemil on inimene kui kommunikatsioonivahend.
 
Kui nüüd mõni lugeja hakkab tundma huvi modellinduse vastu, siis mida ta peaks tegema, et Living Models agentuuri saada ning loomulikult – millistele kriteeriumitele vastama? Kes on tuntumad ja parimad Living Models’i modellid?
Erinevalt teistele Eesti agentuuridele, vahendab Living Models Agency peale Fashion ehk modellimõõdus mannekeenide ka People ehk igas vanuses reklaammodelle ja talente. Täisteenusena pakume tööd ka fotograafidele, jumestajatele, stilistidele ning ka filmitootjatele. Registreerida saab: www.livingmodels.com 
Üheks säravamaks näiteks nii Fashion kui ka People modellina on Miss Estonia 1989 Cathy Korju Tullkvist, kes on eriti populaarne meie põhjanaabritest klientide seas.

Kas teed ka ise praegu modellitööd?
Hoian end pigem kaamera taha.

Sinu lemmikud moemaailmas?
Suureks eeskujuks nii inimesena, disainerina ning ettevõtjana on Rootsi üks läbilöövamaid stiliste ning moeloojaid, mu hea tuttav, Camilla Thulin.
 
Sinu suhe poliitikasse?
Kahjuks momendil poliitika jaoks ruumi pole. Olen liiga pühendunud ettevõtlusesse.
 
Sul on hästi lahedad sportlikud hobid nagu lumelauasõit, longboarding, sukeldumine ja purjetamine. Kuidas need alad enda jaoks avatasid? Kus ja kui tihti neid harrastad? Mis ala on longboarding ?
Kõik alad olen avastanud väljaspool Eestit elades: Austraalias, Küprosel, Rootsis. Viimasel aastal on töö kõrvalt aega jäänud vaid kahele – snowboarding (surf lumel) ja longboarding (surf asfaldil).
 
Kes on Sinu parimad sõbrad ning mida Sa hindad sõpruse juures?
Svenne on mu parim sõber ja üldse parim inimene, keda ma eales olen kohanud. Teda võin usaldada kõiges. Eestis on meil lähimad sõbrad fotograafid Herkki–Erich Merila ja Tarvo-Hanno Varres oma peredega. Niisama toredaid tuttavaid on igasuguseid.
 
Mis oli selle suve kõige eredam sündmus Sinu jaoks?
Jaanipäeva tähistamine Austria Alpides (Kaprun), sest seal sai samal päeval mäe all 30°C soojas ujuda ja 3000m kõrgusel lumelauaga  4 päeva järjest isu täis sõita.
 
Kuhu soovitad suve pikendamiseks reisima minna?
Lähen ise oktoobris suve tagantjärgi nautima kaheks nädalaks Taimaale, hea sõbra sünnipäevale, kes sinna Rootsist kolis. Põhjus – et suvi kunagi ära ei lõppeks.

Mis on Evelynist saanud 10 aasta pärast?
Veidi vanem ja veidi targem.

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee