Cathy Tullkvist:

Endine Miss Estonia ja läbi aegade üks kaunemaid modelle Cathy Tullkvist on ääretult ilus naine mitte vaid väliselt, vaid ka sisemiselt – ta on sügava maailmatunnetusega, tolerantne ning kaunis hing. Cathy hindab oma perekonda, meest, lapsi, oma ema ja väärtustab üle kõige nendega koosveedetud aega. Arvan, et tema jaoks ei olegi pikalt vaja eeljuttu kirjutada. Parem lugege vestlust selle kauni naisega.

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee

Endine Miss Estonia ja läbi aegade üks kaunemaid modelle Cathy Tullkvist on ääretult ilus naine mitte vaid väliselt, vaid ka sisemiselt – ta on sügava maailmatunnetusega, tolerantne ning kaunis hing. Cathy hindab oma perekonda, meest, lapsi, oma ema ja väärtustab üle kõige nendega koosveedetud aega. Arvan, et tema jaoks ei olegi pikalt vaja eeljuttu kirjutada. Parem lugege vestlust selle kauni naisega.

 
Oled tuntuks saanud kui üks ilusamaid Miss Estoniaid. Tuleb ikka küsida ära ka see traditsiooniline küsimus, et mis teeb noorest naisest hea missikandidaadi? Millised omadused peaksid missil olema?
Hea missikandidaat on see, kes esindab eelkõige ikka iseennast- nii sisemise ilu kui välise  kooskõla saab siis ka þürii poolt hinnatud. Tänapäeva noored tüdrukud on vägagi eneseteadlikud ja avatud uutele väljakutsetele. Oluline on samuti hea tahe ja positiivne suhtumine võistlusesse. 

Kas Sa oled saanud aru missimissioonist? Mis see on? Mis see võiks olla?
Missivõistluste ajalugu on kinnitanud ka missiooni – eelkõige esindab Miss oma riiki heategevuslikes projektides. Miss esindab ehk rohkem riigi sotsiaalset poolt, mitte   poliitilist.
Loomulikult on ilu ka läbi aegade positiivne ja lootustandev jõud- ilu on alati hinnatud ja kes meist ei tahaks ilus olla?
Iga väikene tüdruk otsib oma elus eeskujusid ja tihti on nendeks just kas missid, modellid või kuulsad näitljead. 

Juhtisid väga edukalt saadet ”Missid”. Kas Sulle meeldis teletööd teha ja kas avalikult esinemist on veel Sinult oodata?
Teletöö meeldis mulle väga- uus kogemus ja huvitavad inimesed koos reisimisega Monacosse tegid kodumaisest realityst meeldejääva elamuse. Kui tiim on professionaalne, on rõõm seda suurem. Kahjuks jäi viimane kord just koostööst puudu. Meil kõigil on veel kasvuruumi.
Avalikult esinen ikka, kui pakkumisi tehakse. Viimane heategevusprojekt oli septembris Viimsi puuetega laste delfiiniteraapiaks korraldatud kontsert ”Lootus ja Armastus”. See oli suurim väljakutse minu elus, kuna kogu kontserdi korraldamine algusest lõpuni kestis umbes aasta. Esimest korda teha midagi nii suurt  nõudis korralikku ettevalmistust.
Kontsert ise oli suurepärane- kogusime raha lastele üle 270 000 EEK. Delfiiniteraapiasse saavad nüüd sõita kõik lapsed, kes olid avaldanud soovi.
Esinejad olid parimad artistid meie keskelt: Noorkuu, Dave Benton, Maarja-Liis Ilus, Rebecca Kontus , Maire Eliste laululapsed, Nexus ja ka  lapsed Invaühingust.
Õhtut aitas mul juhtida Hannes Võrno, tema abi oli hindamatu.
Mis kõige tähtsam – on inimesi, kes hoolivad ja inimesi, kes vajavad abi. Oluline, et nad teineteist leiaksid. Igaüks meist saab midagi ära teha. On vaja piisavalt tahta, et  jõutaks tegudeni.

Mis alal Sa igapäevaselt tegutsed?
Meil on abikaasaga vanalinnas väikene hostel, mille tööd kordineerin.
Samuti teen lepingulist tööd Montonile, Nikkolole ja PTA ’le.
Kuna ajagraafik on vaba, siis selline tööstiil mulle sobib. Jõuan tegeleda oma lastega, kes vajavad koolist toomist ja trenni viimist. Hindan väga  aega, mida saan oma lastele veeta.
 
Sinu suhe poliitikasse?
Kõige raskem küsimus. Eesti on nii väike, et minu meelest iga ühiskondlik tegevus tõlgendatakse poliitiliseks. Arvan siiski, et sinna peaksid kuuluma vastava haridusega ja ambitsiooniga inimesed, kelle eesmärgis pole mitte ainult ühepoolne kasu, sest ühiskondliku huvi ja omakasu vahetl läheb läbi õhkõrn piir. Hindan inimesi nende tegude, mitte sõnade järgi.
Teinekord näen ”suurt” inimest enda kõrval, kes aitab vanainimese üle tee!
Oluline on suhtumine, mitte eesmärk omaette.
Kuid ainult kõrvalt kritiseerida on siiski diletantlik, seepärast on mul võimalus ja au olla Viimsi Keskkonnakomisjoni liige, kus loodetavasti loeb ka minu hääl.
 
Räägi oma perekonnast. Kes sinna kuuluvad, millega keegi tegeleb?
Minu perekonda kuuluvad kolm imekallist inimest- minu lapsed ja abikaasa.
Patrick ( 10a) käib 4. klassis ja tegeleb ujumisega Pirita Top klubis.
Sophie on 5aastane ja käib pärast lasteaeda  veel ujumas, klaverit õppimas ja tantsimas.
Abikaasa on minu teine pool, kes on kinkinud mulle kui naisele kõige olulisema-armastuse ja pere! 
 
Mida Sa hindad meestes kõige rohkem?
Meestes hindan meheks olemist! Kahjuks surub ühiskond nad raamidesse  ja unustatakse, et ka nemad on kõigest inimesed. Mehedki oskavad tunda valu, armastada, naerda ning õnnelikud olla.
Mees peab oskama olla pere pea ja see on tema vastutus. Kui tema eesmärgid on suuremad või õilsamad, siis see on ainult plussiks.
Olulised ongi mehe juures otsustusvõime, julgus, ausus, ustavus ja huumorimeel.
 
Mis on olnud Sinu elu valusaim õppetund? Mida oled sellest õppinud?
Konkreetselt ei oska öelda, kuid oma nõrkuseks pean oma avatust ja usaldust inimeste vastu. Olen tihti haiget saanud, kuid ma leian, et pigem kannatan head tehes kurja, kui halba tehes. Õppinud olen seejuures neile andestama.
Sest elus pean oluliseks ARMASTUST nii iseenda kui teiste vastu!

Mida tähendab Cathy jaoks armastus?
Nüüd jõudsimegi selle sõnani, mille tähendust me kõik tahaksime teada, kuid seda tõlgendada pole võimalik. Seda tunnet me otsime kogu elu ja see muutub kogu elu. Kuid ta on alati meis kõigis olemas.
Olen enda jaoks leidnud armastuse tähenduse Piiblist-  Armastus on pika meelega, armastus hellitab, ta ei ole kiivas, armastus ei kelgi ega hoople, ta ei käitu näotult, ta ei otsi omakasu, ta ei ärritu. Ta ei jäta meelde paha, tal ei ole rõõmu ülekohtust, aga ta rõõmustab tõe üle.
Ta lepib kõigega, ta usub kõike, ta loodab kõike, ta talub kõike.
Kui mul oleksid kõik maailma rikkused, võim , saladused ja teadmised, aga mul ei oleks armastust, siis ma poleks mitte keegi.  Kui ma annaksin oma vara ära ja kui mul oleks kogu usk maa peal, aga mul poleks armastust, siis ei saavutaks ma midagi..
Armastuses me sünnime ja armastusega me lahkume!
Oma elu me elame ise. Ja muidugi teeb armastus ka haiget. Aga siis me ju armastamegi. Ja kui me oskame anda ilma vastu tahtmata, siis oleme õigel teel.
 
 Mida Sa hindad inimestes üldiselt kõige rohkem?
Ma hindan inimestes nende isikupärasust, tarkust, avatust, headust, austust, andekust, ustavust, otsekohesust, elukogemust!
 
Nimeta tuntuid naisi Eestis, keda sa imetled. Miks?
Alati tahetakse nimesid.Olgu,  kõige esimene naine, keda hindan ja austan, on mu ema. Ilma temata poleks ma täna see, kes olen. Hindan tema elu ja teda minu elus.  
 
Sinu vaimsed huvid ja Sinu hobid?
Minu vaimne huvi on minu usk! Usk Jumalasse ja Tema pojasse Jeesusesse.
(Annan ka kord kuus pühapäevakoolis lastele tunde).
 Suurimaks hobiks on trenn- nii jõusaalis, bodypump, jalrattasõit, rulluisutamine kui ka kõik muu, mida veel proovinud ei ole.
Siis veel kindlasti raamatute lugemine, söögitegemine, oma lastega koosolemine. 
 
 Mida sa soovitad inimestele, et pikk ja pime aeg  õnnelikult üle elada? Kuidas Sina saad üle depressioonist, kurbusest või masendusest?
Pimedus ju omaette ei tohiks anda põhjust kurvastamiseks. 
Meie heaolu ei tohiks sõltuda niipalju välisest.
Kuid ma tean, et kui on raske, siis tuleb küsida endalt, miks on raske? Ja kui leiad põhjuse, siis lahendust leida on  kergem.
Palju on kinni ka mõtlemisest. Enesehaletsus ja kriitika ei aita.
Tuleb teadvustada, et iga hetk siin elus on kingitus. Ja iga inimene on palju väärt.
Kui tunned ennast ja tead, mis sind rõõmsaks teeb, siis pole teiste abi alati vajagi.
Mina vajan siis aega omaette olemiseks, et mõtted kõik jälle paika panna.
Mis kasu on minust siis, kui olen kurb või tige?
Ja kui ma seda ka olen, siis elan kurbuse välja omaette olles. Pisaraid ma tagasi ei hoia.
Igal inimesel peaks olema keegi väga lähedane sõber, kellega ta saab rääkida.  Rääkimine näitab  olukorda paremini, just rääkimise ajal tulevad sagely ootamatult ka vastused, lahendused.
Vahel aitab hea filmi vaatamine, hea raamat.
Vahel tuleb kodust ära minna, emale külla, keda pole kaua näinud.
Vahel teen midagi eriti head süüa või veel parem, lasen ennast  heasse restorani viia.
Vahel aitab lapse kalli!
Vahel aitab, kui viskad ära vanad asjad.
Vahel aitab, kui lähed  maalimist õppima.
Vahel ei aita miski muu kui aeg.
Kuid mind aitab ka palve! Südamest tulev ja aus palve saab alati vastatud!

Mis teeb naise ilusaks?
Naise teeb ilusaks armastus.

Kas Sul on ”nõrkusi”? Mis need võiksid olla?
Mul on palju häid nõrkusi- abikaasa kingitud lilled,  uus parfüüm, massaaþ, laste joonistused, magamine, hommikune kohv, päikesetõus, üllatused, reisid soojale maale,  kiri sõbralt, vedelemine teleka ees, oma laste naeru kuulmine, armastav sõna oma abikaasalt.