Eesti tippdisainer Riina Kivilo valmistab rõivaid tantsutähtedest Anne Veskini välja!

Eesti tippdisainer Riina Kivilo valmistab rõivaid tantsutähtedest Anne Veskini välja!

Eesti tippdisainer Riina Kivilo on kahtlemata üks andekas inimene, kes usub, et inimesest loob esmamulje tema välimus ja isikupärane riietus! Omanäolist stiili annab aga ise luua või kasutada selleks andekate inimeste abi, kes selle töö sinu eest ära teevad. Riina on inimene, kes paneb riidesse nii tantsustaarid kui ka Anne Veski isiklikult.

Eesti tippdisainer Riina Kivilo on kahtlemata üks andekas inimene, kes usub, et inimesest loob esmamulje tema välimus ja isikupärane riietus! Omanäolist stiili annab aga ise luua või kasutada selleks andekate inimeste abi, kes selle töö sinu eest ära teevad. Riina on inimene, kes paneb riidesse nii tantsustaarid kui ka Anne Veski isiklikult.

Teete Anne Veskile kostüüme, kas tal on mingisuguseid erisoove ja nõudmisi?
Jah, tõesti valmistan Pr. Anne Veski palvel talle esinemiskostüüme või kostüüme suuremate vastuvõttude jaoks. Taolised tuntud naised ei soovi kanda sama kostüümi korduvalt ja meil on kujunenud välja väga positiivne koostöö. Anne Veski teab, mis talle sobib ja on kindlad jooned mida järgime, kuid samas ei piira ta kuidagi minu loomingulist vabadust. Istume ja räägime kostüümi läbi ja püüame leida koos parima lahenduse.

Kellele kuulsustest oled veel rõivaid teinud?

Viimased kolm aastat on läinud aur “Tantsud tähtedega” kuulsute peale.  Heili Klandorf, Mikk Saar, Gerli Padar, Olga Kosmina, Merle Klandorf,  Peep Vain, Henrik Normann, Andrus Värnik, Argo Ader, Helena Liiv,  Kristiina Ojuland, Mairold Millert, Piret Järvis, Erika Salumäe,  Kristajan Kuusk on need, kellele tegin kas kõik või mingi osa tantsukostüümidest. Osa neist on jäänud minu klientideks ka pärast saadet, osa olidkliendid juba enne saatesse minekut.

Kuidas hindate oma tööd, kui olete seda ekraanilt näinud?

Tööd on olnud väga erinevad ja hetkel ei meenu mulle mu enda disainitud  ja teostatud kostüüm, mida oleksin sellise pilguga vaadanud, et issand,  kes küll selle tegi. Ilmselt siis olen enamasti ikkagi rahule jäänud oma tööga. Tantsusaate ajal oli küll tohutu ajasurve peal ja pean  tunnistama, et tehes neli kleiti viie päevaga, nagu kohati vaja oli,  tekitas olukorra, kus ei saanud kõiki kostüümi tehnilisi detaile viimseni lihvida. Tähtis oligi ju tegelikult, kuidas kostüüm suurel platsil ja kaamerate ees paistab.

Millisele tantsutähele oli kõige kergem kostüümi valmistada? Kas tantsutähtedel oli ka endal õigus kaasa rääkida või valmistasid kõik pealaest-jalatallani ise?

Ei oskagi välja tuua kellele oli kerge valmistada, üldjuhul olid nad  kõik väga leplikud ja usaldasid mind, andsid mulle suuresti vabad käed.  Viimase hooaja võidupaariga (kellega oli ka kõige pikem koostöö) Helena ja Argoga, läks meil väga hästi. Nad andsid mulle positiivset energiat ja vabad käed. Meie koostöö sujus väga hästi. Olga Kosminale kostüüme teha on jälle omamoodi huvitav – mõneti lihtsam, kohati raskem, sest tema teab täpselt, mis talle meeldib ja mida ta vajab.

Kas oled ka kunagi oma kätetöö üle uhkust tundnud?
Jah, loomulikult olen, muidu peaksin küll ametit vahetama. Kui  kliendid saadavad tänukirju ja helistavad, rääkides kui head nad välja nägid ja kui palju nad komplimente said, kas siis tänu minu valmistatud riietele või kogu üldmuljele, siis on see parim võimalik tunnustus.

Kas teed kõik oma rõivad ise või ostad midagi ka poest?

Enamjaolt ma valmistan ise oma riided, välja arvatud teksad ja kampsunid. Kuigi needki tooted saava oma käe läbi enamasti uue väljanägemise. Et ikka isikupärasem oleks.

Kas usud, et see on sinu unistustetöö ja muud sa kunagi tegema ei hakkagi?

Ma arvan, et ma tegelen selle tööga ikka väga kaua veel, mul on palju ruumi areneda ja ikka pürgida perfektsuse poole. Tänase seisuga ma ei  kujuta ette, et teeksin mõnda muud tööd. Juba lapsena tahtsin saada rätsepaks, siht oli silme ees. Kuid nagu öeldakse: “Never say never”.

Mis tööd sa teeksid, kui sa üks päev ei saaks enam teha seda, mida sa hetkel teed?
Seda on raske öelda. Ma arvan, et disainer-rätsepa eriala pakub nii palju võimalusi tegelikult. Leian, et mu töö on väga vaheldusrikas ja ma väga loodan, et see mind ära ei tüüta.

Riina kontakt huvilistele: riina@tkrevalia.ee ja tagasihoidliku kodulehe leiad SIIT!

 

Leemet Prits

Buduaar.ee tegevtoimetaja