Funktsionaalne Kati Murutar

{:345304 width=120 height=81 align=left}Kati oskab teha kahte asja korraga. Ta võib koristada tube, kuid samal ajal ka oma mõtetes loometööga tegeleda. Intervjuus räägib ta oma eedeni-aiast, hingede rändamisest, poliitikast ning paljust muust.


{:345307 width=250 height=169 align=left}Kati oskab teha kahte asja korraga. Ta võib koristada tube, kuid samal ajal ka oma mõtetes loometööga tegeleda. Intervjuus räägib ta oma eedeni-aiast, hingede rändamisest,  poliitikast ning paljust muust.


Kui ma küsiksin Sinu käest, kas Sa oled õnnelik, siis ilmselt vastaksid Sa positiivselt. Aga kas Sa tahaksid sellist elu ka oma lastele?
Ma olen praeguseks rajanud omale arvukate laste, koerte ja hobustega kodu, mida oleksin tahtnud endale lapsepõlves. Püüan pakkuda oma lastele – koos sisemise lapsega iseeneses – sellise lapsepõlve, et mu lapsed ei peaks tulevikus, täiskasvanutena, endale üha ja üha õnnelikku lapsepõlve ehitama. Püüan praegu oma ideaalset lapsepõlvemaastikku rajades ja pidades anda lastele võimalust saada täiskasvanumaks kui ma ise.

Kas Sul on oma amulett? Milline see on?
Lapsed. Just väikesed lapsed. Kui ma olen rasketel ja otsustavatel hetkedel koos lastega, olen tugev. See on üks põhjusi, miks mul telesaadetes – ja üldse avalikkuse ees – on alati mudila kaasas. Nad kaitsevad mind.

Kes või mis on Sind rasketel hetkedel aidanud?
Erilises jamas olles olen mõned korrad kohtunud oma isapoolse vanaema Almaga. Mul on abiks käinud – väga selgelt ja äratuntavalt – mu noorelt surnud pinginaaber, juuditarist kasvatajanna ja ka mustlasmutt, kelle oma majja võtsin ja tüliga laiali läksime. Nüüd, kus ta on seal pool, käib ta soojalt ja sõbralikult abiks. Varem kohtusin hädas olles ka oma kirjandusõpetajaga, aga ta ei ole ammu käinud. Mu kaitseingel, kes näitab end reeglina siis, kui autot juhin – ja ma teen seda väga palju, pikkadel otstel, auto täis lapsi ja koeri, sageli ka hobusetreiler taga – on hall vanamees. Hele, suurte juuste ja uhke habemega pikka kasvu vanamees. Ilmub eriti just pimedal ajal teeveerde kohe, kui ma tema meelest liiga uimaseks muutun ja automaatpiloodile või suisa unne kipun.

Mis Sind veel köidab peale laste, koerte, hobuste ja kirjanduse?
Igasuguse eriala ja kutsumusega inimesed, kes teevad oma asja hästi – käin neil külas, neist lugusid kirjutamas, nendelt inimlikkust õppimas. Teiste eludes külas käimine on parim moodus tagasi oma ellu tulla ja võrreldes-kõrvutades teada saada, et minu oma on mulle kõige parajam – ehkki teiste pealt on arukas õppida.

{:345308 width=250 height=365 align=right}Kas Sa usud hingede rändamisse ning kas Sind on kunagi tabanud deja vu tunne?
De