Ilus ja julge Mari-Liis Aasmäe

{:308532 width=120 height=113 align=left}Kes meist ei teaks laule „Klubi paradiis” ning „Bemarivend”. Nagu ka intervjuust selgub, on nüüdseks küll bänd Dynamint värskelt laiali läinud ja me saame neid nautida vaid helikandjate vahendusel. Jutustasime bändi esindaja Mari-Liis Aasmäega (18) ning teiste küsimuste hulgas uurisime, mida tema Dynaminti lauludest arvab.

{:308202 width=300 height=200 align=left}Kes meist ei teaks laule „Klubi paradiis” ning „Bemarivend”. Nagu ka intervjuust selgub, on nüüdseks küll bänd Dynamint värskelt laiali läinud ja me saame neid nautida vaid helikandjate vahendusel. Jutustasime bändi esindaja Mari-Liis Aasmäega (18) ning teiste küsimuste hulgas uurisime, mida tema Dynaminti lauludest arvab.


Kas Dynamint on laiali läinud?
Jah, Dynamint lõpetas selle suve alguses oma tegevuse. Kuid, kuna meid on edasi esinema tellitud, siis oleme sel suvel ka esinemas käinud.


Millest Teie bänd sellise nime üldse sai?
Bändi nime mõtlesid välja meie produtsent ja plaadifirma Topten. Nime panekuga läks kiireks, sest meil oli just ilmumas esimene singel. Seega tuli bändile kiirelt nimi leida. Sõnal „dynamint" polnud kindlat tähendust, seetõttu oli see huvitav valik meie bändi nimeks.


Kes Teie lauludele sõnad ja muusika kirjutas?
Meile on mitmed erinevad inimesed lugusid kirjutanud. Suurema osa on kirjutanud meie endi produtsent Fred Sonne, kuid ka Madis Ligi, Tatu kaasprodutsendid Pokutni ja Adaritšev ning Lauri Laagus.


{:308203 width=300 height=450 align=right}Kui Sa Dynamitiga oled esinenud, kas Sul on olnud väike lavakartus ka sees?
Õnneks on lavahirmu ajad möödas. Olen väikesest peale laval laulnud, seetõttu on mul hirm kadunud. Bändiga esinedes oleme laval Taisiga kahekesti ning toetame üksteist, seepärast pole laval põhjust muretsemiseks. Üksinda esinedes on vahest väike ärevus lavale minnes sees, kuid see on tihtipeale just hea- lisab adrenaliini.


Kas Sulle meeldivad Dynaminti laulud?
Õnneks on Dynamindi repertuaar üpriski lai. Pean tunnistama, et kõik lood mulle päris meelejärgi pole, kuid on ka lugusid, mida kuulan/laulan hea meelega.


Millist muusikat Sa ise kuulad?
Kuulan muusikat seinast seina. Enamasti sõltub minu muusikavalik tujust. Kuulan pea igast muusikastiilist midagi- hip-hopi, r&b-d, klubimuusikat, kuid ka veidi raskemat muusikat.

Mis tunne on raadiost enda laule kuulda?
Mäletan, kui esimest korda Dynamindi laule raadiost kuulsin, meel muutus ärevaks ja tuju heaks. Alati on hea näha millegi tulemust, millega on vaeva nähtud.


Millised on Sinu praegused unistused? Mille poole pürgid?
Kõigil on omad unistused. Nende olemasolu on oluline, kuna unistused annavad motivatsiooni ja tahtmist nende nimel pingutada. Antud hetkel on mulle oluline ülikooli minek, sest see määrab ühe osa mu edaspidisest tulevikust. Kuid mul on ka hulgaliselt salajasi unistusi, mille jätaksin praegu saladuskatte alla.


Sa näed suurepärane välja. Ilmselt on Sul palju austajaid. Kuidas nendega toime tuled?

Kõigepealt, aitäh komplimendi eest! Seni ei ole ma pidanud austajate pärast muretsema. Olen ilusti toime tulnud. Võib-olla mõned mehed koguni kardavad mind, sest paljudel inimestel on eelarvamused natukene rohkem tuntud inimeste suhtes. Tihti peetakse avaliku elu tegelasi ülbemaks, tegelikkuses ei pruugi see üldse sedasi olla.

Milline mees on Sinu jaoks atraktiivne?
Mees peab olema enesekindel, kuid mitte liialt. Samuti tuleb kasuks ka asjalikkus ja aktiivsus. Mees peab enda eest hoolitsema ning samuti ei tee väike trenn ka kunagi paha.


Millega Sulle vabal ajal meeldib tegeleda?
Mulle meeldib teha tüüpilisi tüdrukute asju. Veeta aega sõpradega, käia kinos, poodides. Suvel meeldib olla rannas ja käia kõiksugustel huvitavatel reisidel/üritustel. Vahel on hea enese jaoks aega leida ja lihtsalt puhata.


Kas Sa arvad, et kuulsus on Sulle pigem kasuks või kahjuks tulnud?
Igal asjal on omad positiivsed ja negatiivsed küljed. Ma ei ütleks, et ma kuulsus olen, kuid minu nägu on mõnele inimesele võib-olla tõesti teistest rohkem tuntud. Ma arvan, et kuulsus on selline asi, mis ei pruugi igaühele sobida. Mõni inimene naudib tähelepanu, teine aga tahaks vaikselt omaette olla. Ma olen siiani oma eluga rahul, sest bänditegevus on andnud mulle hulgaliselt võimalusi ning arendanud minu silmaringi.


imageManager_308205Kas bändiga tegelemine on tasuv? Kas sellega teenib palju?
Tasuv on see kahes mõttes, esiteks vaimselt, teiseks materiaalselt. Hea on tegeleda asjaga, mis sulle endale meeldib ja samas selle eest ka väikest taskuraha lisaks saada -2 in 1.


Kolid nüüd sügisel Tallinna. Kui mõni siin tegutsev bänd kutsuks Sind oma ridadesse, kas võtaksid pakkumise vastu?
Ma olen uutele võimalustele ja pakkumistele igati avatud. Kui on väärt pakkumine, siis pole selle vastuvõtmine välistatud.


Kas oled pigem tegutseja või unistaja?
Pigem olen tegutseja oma unistuste nimel.


Kas tuled Tallinnasse jäädavalt?
Selle kohapealt jään vastuse võlgu. Hetkel on plaanis tulla Tallinna õppima, edaspidise tuleviku kohta on veel vara midagi kindlat öelda.


Kas Sa horoskoopi loed?
Loen, kuid mul on kujunenud välja kindlad horoskoobid, mida loen.


Kas Sul on horoskoobid täppi ka läinud? Et päeva jooksul juhtub midagi ja siis meenub, et vot just nii oligi mul tänases horoskoobis kirjas.

Mõni horoskoop on tõesti täppi läinud, seetõttu loengi neid. Tihti on minu meeleolud või hetkeolukorrad olnud eelnevalt horoskoobis kajastatud. Vahel tundub see endalegi uskumatuna.

Kas Sul on ka koduloomi?
Jah, ma arvan, et mul on kõige armsam kass üldse! Ta on sinise maskiga pärsia kass. Ning tema olemus vastab täpselt tema nimele – Boss.

Mis Sind kõige rohkem elus vihastab?
Kõik sõltub tujust ja hingeseisundist. Mis mulle ei meeldi on inimeste suhtumine teatud asjadesse, samuti ei meeldi mulle inimesed, kes teevad liiga endast pisematele – loomadele.


Kas oled jätnud oma elus ka midagi tegemata, kuna pole julgenud?
Kardan kõrgust, seetõttu pole ma siiani midagi ekstreemset teinud nagu näiteks benji- ja langevarjuhüpe. Võib-olla suudan tulevikus oma hirmust võitu saada.

Kes Sa oled 10. aasta pärast?
Seda saab näha 10. aasta pärast.


Teele Teder
teele@buduaar.ee