Kristiina Savva

Igal aastal üllatab menusaade Hoia ja Keela uue kauni naisterahvaga, kes valitud muusikapalu kommenteeriks ning loomulikult saatesse põnevust, huumorit ja tähelepanu tooks. Kes on uus telenägu Kristiina Savva, kellega suure tõenõosusega hiljemgi TV -vahendusel kokku puutume? Buduaar tahtis seda teada ja tuli välja, et Kristiinast ei saa kohe kindlasti uut “blondi” naiivitari rahvast naerutama, muigutama. Pigem vastupidi – Kristiina on väga sobiv saatesse. Juba tema igapäevane töö on muusika ja meelelahutusega seotud. Ja suu peale see tüdruk kohe kindlasti kukkunud ei ole.  

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee

Igal aastal üllatab menusaade Hoia ja Keela uue kauni naisterahvaga, kes valitud muusikapalu kommenteeriks ning loomulikult saatesse põnevust, huumorit ja tähelepanu tooks. Kes on uus telenägu Kristiina Savva, kellega suure tõenõosusega hiljemgi TV -vahendusel kokku puutume? Buduaar tahtis seda teada ja tuli välja, et Kristiinast ei saa kohe kindlasti uut “blondi” naiivitari rahvast naerutama, muigutama. Pigem vastupidi – Kristiina on väga sobiv saatesse. Juba tema igapäevane töö on muusika ja meelelahutusega seotud. Ja suu peale see tüdruk kohe kindlasti kukkunud ei ole.  
Audentese Ülikoolis rahvusvahelisi suhteid tudeeriv Kristiina (23) sai avalikkusele laiemalt tuntuks aga juba varem – siis, kui meesteajakirja FHM Eesti lugejad valisid ta aasta seksikaimaks tudengiks. Jaanuaris käis seksikas neiu USA’s, FHM USA eriväljaandesse Lingerie World Tour 2006 pildistamisel. Kristiina on esimene Eesti neiu, kelle pildid seda kuulsat ajakirja on kaunistanud.
Vaadake, lugege ja tehke järele!
 
Sa töötad Baltic Music Group`is, räägi natuke oma tööst ja igapäevastest tegemistest.
Baltic Music Groupi all on mitu firmat, tegeleme kontsertite korraldamisega (näiteks Lenny Kravitz, Alice Cooper jne), artistide managemendiga, meil on muusikaproduktsiooni ja salvestusstuudiod, muusikakirjastus jne. Ühesõnaga muusika ja meelelahutus.
Mulle väga meeldib mu töö, meil on hästi tore seltskond ja kodune kontor. Hea on teha asju, mida sa naudid. Lisaks üritan töö kõrvalt ka ülikooli lõpetada – õpin rahvusvahelisi suhteid. Vaevalt, et peagi sellel alal töötama hakkan, jään ikka mõneks ajaks meelelahutusse tööle, sest tunnen, et see ala sobib ja meeldib mulle.
 
Kas Sinu valimine saatesse Hoia ja Keela oli Sulle endale üllatus? Kas näed enda karjääri ka tv’s ette?
Eks ikka üllatas natuke. Alguses kaalusin ja mõtlesin asja üle järele, aga kuna tegemist on hästi lõbusa ja positiivse saatega ja uued põnevad kogemused kuluvad ikka ära, siis mõtlesin, et miks mitte! Olen varem ka teletööga natuke kokku puutunud, osalenud muusikavideode ja reklaamide filmimistel, näinud saadete ja filmide võtteid jne. See on huvitav ja ka meie saate seltskond on hästi tore.
Kuna töötan ise muusika alal ja Hoia ja Keela on muusikasaade, siis tunnen ennast seal hästi. Enda tulevikku veel TV`ga seostada ei oska, eks näis, mis tuleb ja kuidas asjad lähevad.
 
Millist muusikat Sa ise kuulad?
Muusikat kuulan palju. Lihtne oleks öelda, et kuulan head muusikat! Tegelikult oleneb kõik tujust – mulle meeldib muusika alates Beethovenist kuni Metallicani ja Frank Sinatrast kuni Beyonce`ni. Siiski ei pea ma ennast „kõigesööjaks“. Võin vabalt käia ühel päeval Estonias ooperit kuulamas ja järgmisel päeval suurel rockkontserdil. Meeldib jazz, RnB, soul, rock… Lemmikuid on palju! Õnneks on hakatud ka Eestis järjest rohkem head muusikat tegema ja minu kodus leidub lisaks välismaistele artistidele järjest rohkem eesti artistide suurepäraseid plaate.
     
Ajakirja FHM lugejad on valinud Sind Aasta Seksikaimaks tudengiks. Mis sellega kaasnes?
FHM`i pildiseeriat tegema veenis mind kunagi üks sõber, kes ajakirja jaoks kaastööd tegi. Mind valiti Aasta Seksikaimaks tudengiks ja tuli teha uued pildid. Minu pildid valiti ka kalendrisse ja maailma kõige seksikamate naiste edetabelisse.
 
Sinu pildid on ilmunud ka USA FHM`is?
Jah, olen esimene eestlane, kelle pildid USA FHM`is on ilmunud. Nad valisid mind ise välja ja palusid Eesti FHM`i kaudu luba mu pilte avaldada. Nii see läks, sõbra veenmise peale nõustusin paari pildiga Eesti ajakirjas ja lõpuks sattusin sinna veel ja veel, lõpetades USA FHM`iga. Pildid olid ilusad ja ma usun, et kahetseda ei ole midagi. Teksti oli muidugi „ilustatud“ ja sõnu kontekstist välja tiritud, et ajakiri paremini müüks ja meestele huvitavam tunduks.
 
Mis teeb sinu arvates naise seksikas? Nimeta mõni seksikas naine.
Naise teeb seksikaks naiselik võlu, intelligents, enesekindlus ja enesega rahulolu. Seksikus ei tähenda miniseelikut ja nabapluusi, ka kõrge kaelusega särgis ja viigipükstes saab seksikas olla. See on mingi sisemine sära ja aura. Seksikad naised on näiteks Katrin Sangla, Beatrice, Gwen Stefani jne.
Mulle meeldivad naiselikud naised: kõrged kontsad, punased huuled, sätitud soeng jne. Samas õige naine suudab ka tossudes ja dressides seksikas välja näha.
 
Mis teeb mehe seksikaks? Milline on Sinu meheideaal?
Meestes meeldib mulle mehelikkus, sisemine kindlus ja jõud, huumorimeel, austus iseenda ja teiste vastu ning muidugi tähelepanelikkus.Välimuse põhjal ma järeldusi ei tee – välimine ja sisemine ilu peavad tasakaalus olema. Mehega peab saama ikka rääkida ja vestlust arendada. Temas võiks peidus olla ka romatilisi külgi, et koos näiteks päikeseloojangut nautida. Samas võiks ta olla ka piisavalt ambitsioonikas ja julge, et ma tema kõrval ennast turvaliselt tunneksin.
Seksikad mehed on näiteks Johnny Depp, Oliver Martinez, Ryan Philippe jne. Lõpuks loeb ikkagi see sisemine „miski“ – välimuse põhjal on raske jäeldusi teha.
 
Oled ise tegelikult pärit Tartust. Kuidas võrdleksid Tartut ja Tallinnat omavahel? Millised sidemed Sul on praegu Tartu linnaga?
Käin Tartus tihti oma vanemaid ja sõpru külastamas. Vahel on mõnus  vaiksemasse ja rahulikumasse keskkonda sõita, koogi ahju küpsema panna ja    koeraga jalutama minna. Sellepärast naudin Tartus käike väga. Meil on seal tore oma maja ilusa aiaga, suur koer jne. 
Tartu on hästi armas linn ning praegu on seal kõik hästi korda tehtud. Iga kord, kui seal käin, avastan, et jälle on mõni uus hubane kohvik avatud või mõni maja korda tehtud. Tallinnaga võrreldes on seal muidugi rahulikum tempo, sellepärast mulle meeldibki seal. Lõuna-Eestis on üldse väga palju ilusaid kohti.
 
Kui on paha ja halb olla, siis kuidas ja millega Sinu tuju saaks heaks teha?
Kui on paha ja halb olla, tasub tunnikeseks voodisse magama pugeda – ärgates tundub kõik juba parem. Vahepeal on vaja üksioleku aega, et inimestest puhata ja iseenda mõtetega üksi olla. Teha suur tass piparmünditeed ja mõnda head raamatut lugeda või mõnusat muusikat kuulata.
Minu tuju teevad heaks ka toredad sõbrad oma naljade ja naeruga.
 
Kui tähtsad on Sinu jaoks sõbrannad? Kes on hea sõber?
Sõbrad ja sõbrannad on mulle väga tähtsad ja kallid. Mind ümbritseb õnneks palju väga toredaid ja armsaid inimesi, kellest lugu pean. Hea sober on alati olemas ja teda saab usaldada, üksteist toetatakse nii heas kui halvas. Sõpradega peaks saama korda saata igasugu hullusi, et hiljemgi meenutades saab naerda. Sellest suvest on mul näiteks palju lõbusaid mälestusi ja seiklusi seoses sõprade seltsis veedetud ajaga. Ja neid tuleb kindlasti veel. Minu sõbrad on mulle kõik väga kallid.
 
Kas Kristiina on vaba, vallaline tüdruk?
Suhetest ja eralust ma väga rääkida ei tahaks. Abielus ei ole ja elan üksi. Suhetesse ma väga kiirelt ei jookse, enne õpin inimest tundma ja vaatan vaikselt, kuidas asjad edenevad. Teen asju mõistusega, et pärast midagi kahetsema ei peaks. Üheöösuhted ei ole minu jaoks.
 
Millised on Sinu vaimsed huvid?
Tänapäeval ei jõua kahjuks inimesed enam ajapuuduse tõttu eriti raamatukokku ega teatrisse. Kui aega on, meeldib ikka raamatuid lugeda. Lõpetan just raamatut mustade muusika ajaloost ja olemusest, kuna kuulan ise ka päris palju mustade muusikat. Väga meeldivad mulle luuleraamatud, lemmikud on Doris Kareva ja Artur Alliksaar. Käin ka päris tihti erinevatel kontsertidel: alates ooperist kuni rockini. Telekale eelistan kino ja hea meelega käin ka teatris.
 
Kui Sinu võimuses oleks kaotada maailmast ära kolm asja, siis mis (või kes) need oleksid?
Maailmas võiks vähem olla ahnust, kadedust ja vägivalda.
 
Nimeta 5 asja, milleta Sa elada ei saaks.
Pere, sõbrad, pere, sõbrad, kodu
 
Kas oled õnnelik inimene? Mis on Sinu õnnevalem?
Ma leian, et õnn peitub pisiasjades. Tuleb olla õnnelik selle üle, mis sul on, mitte nutta taga seda, mida sul veel ei ole. Rõõmu saab tunda ka ilusast hommikust, päikesest, headest sõpradest jne jne. Positiivselt peab mõtlema – elu on tegelikult ilus. Mina olen väga õnnelik!
 
Millisena näed end 10. aasta pärast?
10. aasta pärast olen vast enda tormamised ära tormanud ja rahulikumaks, targemaks muutunud. Loodan, et mul on tore mees, lapsed ja oma maja. Kõlab küll igavalt ja naiselikult, aga kunagi tahaksin küll rahulikult aias nokitseda ja lastele pannkooke küpsetada. Enne aga tuleb veel tööd teha, õppida, reisida, areneda ja endaga tegeleda, et hiljem rahuliku südamega perele keskenduda.
 
Ning viimase küsimusena: hästi ilus päikeseline suvi on lõppenud ja algamas paljudele see kõige jubedam ja süngem aeg. Kuhu soovitad Sina suve pikendama sõita?
Suve pikendamiseks soovitaksin reisida Kreekasse. Seal on hea kliima, saab mere
ääres vedeleda ja päikest nautida, samas on ka palju vaadata ja Kreeka on ju
kultuuri pärl. Kõik need vanad templid ja ehitised – seda tasub näha. Lisaks on
ka inimesed soojad ja rõõmsad ning loodus kaunis. Kui sinna satud, siis soovitaksin kindlasti  ära käia ka
Ateenas. Kaasa tasub võtta hea reisiseltskond ning loomulikult fotokas.

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee