Lugejate küsimustele vastas Luisa Värk: Meie perega liitub varsti pisike printsess

Lugejate küsimustele vastas Luisa Värk: Meie perega liitub varsti pisike printsess

Online-intervjuu: Lugejate küsimustele vastas alati rõõmus ja andekas noor muusik Luisa Värk. Peagi emaks saav lauljatar tänab kõiki küsimuste esitajaid ja soovib kõigile rahulikke pühi!

Online-intervjuu: Lugejate küsimustele vastas alati rõõmus ja andekas noor muusik Luisa Värk. Peagi emaks saav lauljatar tänab kõiki küsimuste esitajaid ja soovib kõigile rahulikke pühi!


Miks on su plaadi nimi „Tunnete allee”?

Plaadi nimeks sai “Tunnete allee”, kuna need kaks sõna võtavad üpriski kenasti kokku kogu plaadi materjali sõnumi. Plaadile sai palju ilusaid tundeid, emotsioone, häid ja rõõmsaid hetki ning see teekond lõpptulemuseni ongi üks suur tunnete alee.

Mida head ja mida halba on Superstaari saatega kaasnenud kuulsus sinu ellu toonud? Kumba on rohkem – kas positiivset või negatiivset?
Saade andis kindlasti suure kogemuse laval olemisest ja kaameratest, pani kõvasti proovile, suurendas ehk ka pinge taluvust.
See omakorda tõi kaasa tuntuse, mis ühele aristile on väga postiivne, aga kindlasti on hetki, kui liigne tähelepanu mindki häirib. Kuid kui lepid selle teadmisega, et sind jälgitakse ja võtad asju rahulikult ja paljusid asju tuleb võtta ka huumoriga nt. internetikommentaare või ajakirjanduse poolt välja mõeldud pealkirju, siis usun, et negatiivset ei ole või ei pane seda tähelegi.

Kas sinu esimene plaat tuli välja selline nagu sa alati unistanud oled?

Mul ei ole olnud kindlat unistust milline plaat tulevikus mul välja tuleb. Mul on olnud alati soov, et plaadil saaksid olema ilusad meloodiad, et seal oleks hääles tunda emotsioone, mida edasi tahan anda ning, et koostöö bändiga ja muusikutega oleks 100% ehtne. Kuna minu bändis on kõik mulle väga armsad ja kallid inimesed, siis võin küll öelda, et kõik, mida ma olen tahtnud ja lootnud, on sellele plaadile ka salvestatud. Alati on hiljem midagi, mida tahaks teisiti, aga selleks on arenemisruum ja uued võimalused. Olulisel kohal oli mulle kujundus, mis oleks muinasjutuline ja kirgas – selline ta ka sai.

Mis sul pühade ajal plaanis on?

Pühade ajal on mu plaanid suhteliselt kindlalt paigas juba aastaid. See on aeg, mil olen koos oma perega. Teeme eestlastele tavapäraseid toite mõningate omapoolsete lisanditega ja ajame koos juttu. See on olnud nii aastaid ja arvan, et jääb nii ka edaspidi. See on aeg, mil kõik peaksid oma kiire elutempo juurest eemalduma ja leidma aja kõige kallimatele.

Milline oleks sinu unistuste kodu?
Minu unistuste kodu on täis armastust ja laste kilkeid.

Kuidas hoolitsed enda välimuse eest?

Ma ei usu, et ma teeks midagi erilisemat kui mõni teine endast hooliv naine oma välimuse heaks. Erinevus on ehk see, et ma kasutan ainult looduslikke Eestis toodetud Ingli Pai sarjas olevaid kreeme ja õlisid. Käin korrapäraselt joogas ja väljas jalutamas ning olen positiivne inimene. Arvan, et õnnelik inimene on kõige ilusam inimene.

Kuulsin, et sul on Kerli Kõivuga mingisugune kana kitkuda? On siis ja miks?

Kerli Kõivuga oleme lapsepõlvesõbrad ja kana meil kitkuda ei ole. See, et võtsime osa samadest lauluvõistlustest 3-14 aastastena ei tähenda, et oleme konkurendid. Kerli on andekas noor muusik ja tema esimene kauamängiv meeldib mulle väga, kuigi see jäi mu muusikakeskusesse kinni, ega taha sealt ilma remondimeeste abita välja tulla. Loodan, et tal tuleb sama häid või paremaid albumeid veel ja veel.

Kas mõtled juba järgmisele plaadile? Teoreetiliselt – kas tuleks enam-vähem samas stiilis? Kas plaanid ka edaspidi teha koostööd Liitma-Lass tiimiga?
Kindlasti mõtlen ma uuele plaadile, sest ideid ja uut energiat on tekkinud väga palju. Esimesel albumil on vähe minu enda kirjutatud loomingut. Uuel albumil tahaksin end rohkem rahvale tutvustada ehk rohkemate enda loodud lauludega. Liisi ja Elmariga loodan teha koostööd ka edaspidi. Liisi sõnad on mulle väga hinge läinud ja olen kindel, et mitte ainult minule.

Sa meeldisid mulle väga koos BigBandiga. Kas on kunagi väiksematki lootust sind taas koos nendega esinemas näha?
Kindlasti on tulevikus võimalik mind taas Mart Sanderi ja Bel- Etage orkestriga laval näha ja annan sellest kindlasti siis juba ka teada. Minu tegemiste kohta saab pidevalt uut infot äsja valminud fännilehelt www.luisavark.eu

Oled mõelnud, mis nimi võiks pisikesel tibul olla?
Lapse nimele oleme kindlasti mõelnud, kuid midagi kindlat ei ole paika pannud ja las see jäädagi perekeskseks tegevuseks.

Luisa, mida arvad, kuidas oleks sinu elu mõjutanud Superstaari saate võit? Kas su elu oleks siis erinev praegusest?
Ma ei usu, et võit oleks midagi väga teismoodi mõjunud minu tegemistele. Küll oleks ehk minu esimene album veidi varem välja tulnud ning ehk ei oleks ma siis “Tantsud tähtedega” saates olnud. Sain saatest tuntuse ja palju toetajaid. Teine koht andis võimaluse veel end veidi aega leida ja valida just see suund, mis hingelähedane. See suund viis mind kokku Elmari ja Liisiga ja suurepärase sõpradest koosneva bändiga. Usun, et paremini ei olekski saanud minna.

Kas rasedaks jäämine on seganud ka karjäärialaseid plaane?

Lapseootus on olnud kõige imelisem aeg mu elus ja karjäärialaseid plaane ei ole see kuidagi mõjutanud. Ka esimene album “Tunnete allee” sai selle ajaga valmis ning pigem on see andnud uut energiat ja töötahet.

Tahaksin küsida, kus sind võib lähitulevikus esinemas näha?

Hetkel on energia suunatud ülikooli lõpetamisele ja lapseootusele. Esinemas saab mind taas näha uuel aastal ja infot selle kohta leiate kindlasti ka fännilehelt.

Kuidas sa ennast oled meeldivamaks muutnud või sinu ülbus oli ajakirjanduse poolt sulle külge kleebitud?

Ma olen olnud kõrk ainult minu eraelus sorivate ja väljamõeldistel või anonüümsete vihjete põhjal lugusid kirjutavate kollaste ajakirjanikega, kes on seda oma lugudesse edasi kandnud. Küllap see on omamoodi kaitsekiht. Üldiselt pean ma ennast väga sõbralikuks ja heatahtlikuks inimeseks.

Kas on juba teada kumb sünnib, poiss või tüdruk?

Meiega veebruaris liituv pereliige on kõigi eelduste kohaselt pisike printsess.

Mille üle viimati tõeliselt rõõmus olid? Räägi mingi mõnus/naljakas seik seoses fännidega või esinemisega!
Olin viimati väga-väga rõõmus selle üle kui plaadi esitlus oli möödas (4. detsembril) ning kui järgmisel päeval fännid mulle kirjutasid, et nad on valmis saanud fännilehe. See oli mulle nii suur ja armas üllatus ja olin kohe mitu päeva uurimas kõike seda sisu, mida sealt leidsin. Vanu artikleid ja videosid. Väga soe ja armas üllatus nende poolt – aitäh kõigile, kes selles kaasa lõid!

Kallis Luisa, meedia ei ole Sind alati just leebelt kohelnud. Kadedaid ja kibestunud inimesi on kõikjal. Kuidas tuled toime kuulsusega käsikäes käiva negatiivse poolega? Millest leiad lohutust kui oled kurb?
Ütlesin ka eelnevale küsijale eespool, et negatiivset poolt tuleb võtta kui paratamatust ning sellega tuleb leppida. Kõigile ei saagi meeldida, kuid elus ei tohi suunata energiat ja mõtteid negatiivsetele asjadele, sest siis võivad need muutuda su elus domineerivaks. Kui me sellele negatiivsele võimalust ei anna, siis ei saa tekkida ka masendust ja kurbust, mis tegelikult meid mõjutada ei tohiks.

 

Leemet Prits

Buduaar.ee tegevtoimetaja