Oksana Tandit:

Kes on Oksana Tandit? Kes veel ei tea, siis tema on kindlasti üks neid naisi, kes Eesti nime kogu maailma moeringkonnale tuntuks teeb.Võit Supernoova 2004 konkursil, 2004. aasta grand prix „Aasta couturier” konkursil Eesti voorus, kollektsioonid „Kraede ooper”, „Merevaigutuba”, „Väljasõit” on märimisväärne nimekiri Oksana saavutustest ja töödest.

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee

Kes on Oksana Tandit? Kes veel ei tea, siis tema on kindlasti üks neid naisi, kes Eesti nime kogu maailma moeringkonnale tuntuks teeb. Kaunis, temperamentne ja üliloominguline ukrainlanna tuli Eestisse 1984. aastal. Lõpetas siin keskkooli ja läks Tartu Ülikooli kõigepealt filosoofiat, võõrkeeli ja kirjandust õppima. Enne lõputöö tegemist  otsustas viieline tudeng aga kooli vahetada ja astus hoopiski Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafiat, klassikalist tantsu ja lavastamist õppima.

Disainides esinejatele kostüüme, jõudis ta suure tööga oma kutsumuse, moekunstini. Võit Supernoova 2004 konkursil, 2004. aasta grand prix „Aasta couturier” konkursil Eesti voorus, kollektsioonid „Kraede ooper”, „Merevaigutuba”, „Väljasõit” on märimisväärne nimekiri Oksana saavutustest ja töödest. 19. novembril esitleb Oksana Lagedi mõisa ratsamanee