Olga Makina- ammutab ideid unelmatest!

Olga Makina on hariduselt juuksur, kuid teame teda ikka rohkem moe- ja reklaamifotograafina. Proffessionaalne fotograaf on ta aastast 1998. Tema töödes domineerivad must-valged fotod ning Olga looming on soe, inimsõbralik ja intrigeeriv. Olga on venelanna, kuid ta räägib ka eesti, inglise ja saksa keelt. Olgale meeldib reisida ning kui tööst aega üle jääb, meeldib talle niisama pikutada, kodu koristada, aknast välja vaadata!

[email protected]


Olga Makina on hariduselt juuksur, kuid teame teda ikka rohkem moe- ja reklaamifotograafina. Proffessionaalne fotograaf on ta aastast 1998. Tema töödes domineerivad must-valged fotod ning Olga looming on soe, inimsõbralik ja intrigeeriv.


Olga on venelanna, kuid ta räägib ka eesti, inglise ja saksa keelt. Olgale meeldib reisida ning kui tööst aega üle jääb, meeldib talle niisama pikutada, kodu koristada, aknast välja vaadata!


Millal ja kuidas tekkis Sul huvi fotograafia vastu?


Kümme  aastat tagasi sain kingituseks fotoaparaadi ja pildistasin peamiselt reisides. Fotograafist sõber vaatas mu fotosid ja  küsis, miks ma ei proovi pildistada inimesi ja moodi? Vastasin, et ma ju ei oska! Tema aga ütles, et see on väga lihtne, las ma näitan ja seletan. Aga tegelikult on fotograafia üks meetoditest, kuidas oma tundeid ja nägemusi väljendada. Kui ma poleks fotograaf, oleksin ma kas maalija, kirjanik või teeksin hoopis filme…


Teed enamasti moe ja reklaamfotosid. Miks oled valinud just selle tee? Miks mitte loodusfotod vms?
 
Sellepärast, et mulle õudsalt meeldib inimesi pildistada. Loodust pildistan ma reisides, kodus selle jaoks kahjuks aega pole. See on põnev ja huvitav ala, mis nõuab kannatlikkust, teadmisi ja oskusi. See on mu hobi!


Kust Sa ideid ammutad?


Unelmatest.


Mis on Su suurim saavutus fotograafia alal?


Ei tea, tegelikult ma pole sellest eriti mõelnud. Kunagi arvasin, et olen väga tubli, kui lõpuks aru sain, kuidas ava ja kiirus omavahel seotud on ja mis tegelikult kaamera sees toimub, kui ma nupule vajutan.  Nüüd mõtlen, et pean kindlasti oma fotodest raamatu välja andma. Suurim saavutus on väga suhteline asi, mulle tundubâ