Väravavaht Artur Kotenko:

\"\"Artur on üks nendest noortest  Eesti jalgpallijumalatest, kes Buduaar Shopping sügisnumbris julges särgi seljast visata ja fotograafi ees poseerida. Ametiks on hetkel seksikal poisil väravavahi töö, klubis Levadia.  Vene rahvusest Arturiga tuli aga peale jalgpalli rääkida loomulikult ka naistest – mida arvab vene poiss eestlannadest.

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee

\"\"Artur on üks nendest noortest  Eesti jalgpallijumalatest, kes Buduaar Shopping sügisnumbris julges särgi seljast visata ja fotograafi ees poseerida. Ametiks on hetkel seksikal poisil väravavahi töö, klubis Levadia.  Vene rahvusest Arturiga tuli aga peale jalgpalli rääkida loomulikult ka naistest – mida arvab vene poiss eestlannadest.

Artur väidab, et tema ei tea, mis asi on  stress. Ta saab aga väga hästi aru, kui keegi on kurb või kui kellelgi on raske. Arturiga suheldes ei tundugi see nii võimatu olevat, et üks inimene pole tundnud kurba meelt – äärmiselt sõbralik ja heatujuline on ta ise.

Kas eesti keelt oli raske selgeks õppida?
Ei olnud. Mul on palju eestlastest sõpru ja koos eestlastega jalgpalli mängides sai keele ruttu selgeks. Ema ja isa on mul Ukraina- Poola rahvusest ja kodune keel on ikka vene keel.

Mis koolis Sa käisid?
Mina olen üles kasvanud Tallinnas ja käisin siin venekeelses koolis. Pere on pärit Pärnust. Koolis oli meil hästi lahe ja noor eesti keele õpetaja.
Kui kooli lõpetasin, siis läksin meditsiinikooli, et tegelikult siis paberite järgi olen ma üldse hambatehnik.

Kas Sa töötanud oled ka sellel alal?
(nerab) Praktika tegin ilusti ära, aga kahjuks töötanud ei ole sellel alal. Jalgpall on hetkel minu töö.
 
Kuidas ja miks hakkasid jalgpalliga tegelema?
Mulle meeldis jalgpall juba väga väikese poisina. 7-aastaselt panid vanemad mind trenni. Sattusin kohe väravasse ja olen väravas siiani. Mulle meeldib olla just väravavaht. Loomulikult oskan ka hästi jalgpalli mängida ja super tunne on väravat lüüa, aga ma ei vahetaks seda positsiooni millegi muu vastu. Väravavaht on viimane, kes saab veel päästa midagi.

Kes Sul on ka oma ametivendade hulgas mõni eeskuju?
Lev Jashin. Ta mängis väga ammu, aga on legendaarne siiani. Minu jaoks on ta kõva tegija. Umbes kümme aastat tagasi parim väravavaht maailmas.

\"\"Milline on Sinu päevagraafik?
Ärkan umbes kell üheksa, teen trenni, siis kerge hommikusöök, siis jälle trenn, veelkord trenn ja siis kusagile sööma. Õhtul ülikooli.  Mulle meeldib sõpradega palju aega veeta. Käime koos söömas, õhtul kinos, bowlingut mängimas või teeme midagi muud huvitavat.

Ütle nüüd ausalt, kas jalgpall on parem kui seks?
Individuaalselt – seks on parem kui jalgpall. Aga jalgpall on ka hea. (toim: loomulikult on Arturi käest seda kohustuslikku küsimust ka mitmeid kordi juba enne küsitud).

Esimene asi, mida Sa naiste juures tähele paned?
No ikka välimust. Esimene, mida ma näed, on naise riietus, juuksed, keha.

Maailma kuulsaimate jalgpallurite ümber tiirleb ju ikka palju naisi. Kuidas Sinuga on, kas naised piiravad väga palju? Sooviksid sa, et sul oleks palju naisfänne?
Mõnikord jah. Piirajad on aga pigem lapsed ja jalkafännid.  Loomulikult on hea tunne, kui ära tuntakse ja vahel tahaks, et rohkemgi. Samas võib see olla ka väga väsitav ja endale päris sellist elu ei sooviks, kus ei saa maskeeringuta poodigi minna.

Kas sul endal on kindel elukaaslane?
Hetkel ei ole.

 Kas tuleks  kõne alla, et hakkaksid käima Eesti tüdrukuga?
Miks mitte. Ma olen käinud ka. Selles pole probleemi. Kõik sõltub inimesest.

Kuidas Eesti tüdrukud erinevad Vene tüdrukutest?
Riietuse poolest erinevad. Eesti naised on moodsamad ja stiilsemad. Nad on rohkem viimase trendi järgi riides.
Iseloomult meeldivad mulle rohkem aga Vene naised.

\"\"Mida üldiselt vene mehed arvavad eestlannadest? 
Mina ei tunne kedagi, kes oleks täielikult Eesti naisega kooselu vastu. Mõned mu sõbrad just väga soovivadki Eesti tüdrukutega suhelda. Kahjuks on probleemiks aga tihti keeleprobleem.
Oma Eesti tüdrukuga ma rääkisin ka eesti keeles. Ta küll mainis, et räägiksime ka  vene keeles, aga paraku ei tulnud see meil hästi välja. Suhten temaga siiani ja ikka eesti keeles.

Milline maailmakuulsatest naistest on täpselt Sinu maitse?
Oi, ma ei oska öelda. Ma ei tea nende kuulsate nimesidki. Kõik näitlejad on ilusad ja omapärased. Meeldib Angelina Jolie. Mul ei ole konkreetset eelistust ega iluideaali. Vahet ei ole, kas on blond või brünett.

Milline ei tohiks naine kohe kindlasti olla?
(Mõtleb väga pikalt) Kui ta on kuri ja kurb kogu aeg, siis ei ole see minu jaoks sobiv.
Ta peab olema sõbralik, tagasihoidlik, hoolitsev ja tähelepanelik. Ma pean saama temaga vabalt rääkida, ta peab olema hea huumorimeelega ja saama ka minu huumorist aru. Välimuselt ei pea olema tingimata superilus.
Olen palju kohanud kaunitare, kellega ei saa üldse suhelda. Tavaliselt siis naine teab, et ta on kaunis ja seksikas ning ka käitub teisiti,  hakates sellega manipuleerima. Paljud iludused on hästi enesekindlad.
Loomulikult mulle meeldib väga kui naine on enesekindel, ilus ja intelligentne, aga kui ta on lisaks ka ülbe, siis ei sümpatiseeri see mind üldse.
Kui naine on ülbe, siis ma kohe tajun ära, et temaga pole võimalik  pikemalt koos elada.
Ja eks iga mees mõtleb naist vaadates sellest, et kas temaga on olemas see õige harmoonia ja kas ta kõlbab nö mu lastele emaks.

Jalgpalluritel on tihe ja range ajagraafik. Kas sa saad ennast nt aastavahetuspeol täiesti purju juua või muid lollusi teha?
Keegi tegelikult ei kontrolli. Kõik on võimalik- minna välja, läbustada, laamendada. Aga keegi ei tee seda. Käisin just eile sünnipäeval ja ei joonud midagi. Ma ei saa võtta päeva vabaks ja ausalt öeldes ei taha ka. Seda, et panen täiega, on väga harva ette tulnud. Kunagi, kolm aastat tagasi, käisin sõpradega ühes Tallinna ööklubis, kus sai natukene rohkem joodud. Jalgpalliklubi juhatus sai sellest kuidagi teada, aga midagi hullu ei tehtud. Kui aus olla, siis ei taha ise ka nii pidutseda.

Millistes kohtades Sa väljas käid?
Peamiselt ikkagi Tallinnas. Meeldib Stereo, Prive. Hollywoodis vahel väga harva. Lemmikut pole. Kuhu sõbrad lähevad, sinna lähen  kaasa. Mulle meeldivad kohad, kus saab rahulikult istuda , kohvi juua ja rääkida.

\"\"Milline muusika Sulle meeldib?
HipHop’i, Rap’i ja house-muusika’t kuulan kõige rohkem.

Kuidas võtad vastu aasta 2007?
Ma ei teagi. Igal aastal olen olnud kusagil välismaal. Sellel aastal olen arvatavasti venematega vaikselt kodus ja siis lähen sõpradega ilutulestikku linna vaatama. Eriti pidu ei pane, kuna 2. jaanuaril on kaks trenni.

Mida Sa aga sooviksid aastavahetusel teha?
Tulin just Taist puhkamast. Arvan, et tahakski seal aastavahetust veeta. Siin on väga igav. Seal on mõnus soe ja Tai on hästi huvitava kultuuriga maa.

Soovid Sa välismaale ka alatiseks elama või töötama minna?
Mul on Levadiaga veel aasta leping ning siis  tahaksin küll kusagile soojale maale minna. Ma ei tahakski mingis tippklubis mängida. Tahaks, et vähemalt saaks mängida, mitte vaid toolil istuda. Kindlasti võiks minna soojale maale. Ma olen soe poiss.

Kas Sul vahel stress ka on?
Kui Taist tulin siia tagasi, siis vist oli. Kõik on siin teisiti: elu, ilm ja inimesed. Siis olin küll kurb, et tuli tagasi tulla. Aga ma ei tea, mis see stress on. Tõesti ei tea. Ma ei saa aru ka sellest. 

Mida Sa pead enda tugevateks külgedeks?
Mul on tugev iseloom. Olen optimist. Kogu aeg on mul hea tuju.

Nõrkadeks külgedeks?
Laisk olen mõnikord. Kui ma midagi ei viitsi teha, siis ei hakkagi sellega tegelma. Kuna õhtud olid vabad, siis oli koolis lahe käia ja tekkisid uued sõbrad. Kahjuks enam nii tore ei ole, kuna kooli ees on vaja täita ka kohustusi ja hetkel on võlgasid päris palju. Kui ma ikka referaati või kursusetööd ei taha teha, siis ei teegi. Loodan, et järgmisel aastal teen võlad tasa. 

3  kõige tähtsamat asja elus?
Kõige tähtsam on tervis, siis rahu ja hea tuju.

Raha?
Tuleb ja läheb. Need kolm on kõige tähtsamad.

Mida soovid endale uueks aastaks?
Edu ja neid kolme tähtsaimat asja.