6 üllatavat seksitapjat

6 üllatavat seksitapjat

Seks ei paku alati samal moel huvi. Vahel võib põhjuseks olla üllatav asjaolu.

Seks ei paku alati samal moel huvi. Vahel võib põhjuseks olla üllatav asjaolu.

Health24 sõnul on levinumad põhjused seksist keeldumiseks stress, ravimid, haigused, vananemine, depressioon ja ainete kuritarvitamine. Kuid ka muid põhjuseid võib leida. Siin on viis võimalikku põhjust.

Soja

Harvardi ülikooli uuring leidis, et juba pool annust sojat päevas vähendab spermatosoidide arvu. Soja suurendab östrogeeni tootmist, mis võib häirida endokriinsüsteemi. Testosteroonitaseme langus võib põhjustada ka erektsioonihäireid.

Seksmänguasjad

Seksmänguasjadega vürtsitatakse tavaliselt voodielu. Vahel on neist siiski rohkem kahju kui kasu. Neis kasutatud materjal, vinüül, sisaldab ftalaate. See kemikaal suurendab plastiku tugevust ja vastupidavust. Teisest kõljest võivad need häirida inimese normaalset hormoonide tegevust ja madaldada testosteroonitaset. See vähendab ka seksiisu. Seetõttu peaks seksmänguasju ostes pöörama tähelepanu materjalile.

Küünlad

Lõhnaküünlaid kasutatakse magamistoas romantilise meeleolu loomiseks. Mõnikord võib neil aga olla vastupidine mõju. Lõuna-Carolina ülikoolis tehtud uuringus leiti, et kunstlikult lõhnastatud küünlad paiskavad õhku benseeni ja tolueeni – samad mürgid, mis auto summutist. Kunstlikud lõhnaained võivad häirida endokriinsüsteemi ja madaldada testosteroonitaset.

Suhkur

II tüübi diabeet on väga levinud. Liiga kõrge veresuhkru tase rikub ära ka seksuaalelu. Ajakirjas Journal of Sexual Medicine avaldatud uuringu sõnul diabeetikutest mehed, kelle veresuhkru tase on kõrge, kannatavad tõenäoliselt erektsioonihäirete käes. Suhkrutaseme laskumine normaaltasemele ergutas ka nende seksuaalelu.

Popkorn

Kas mõtlesid veeta romantilise õhtu koos kallimaga? Hea mõte, kui vaid popkorni vahele jätad. Kottide sisepind, mille sees popkorn on sisaldab kemikaale, mis võivad tekitada munandivähki, kasvajaid, viljatust ja seksiisu kadumist.

Kassatšekid

Osad kassatšekid on kaetud bisfenool-A ehk BPA-kemikaaliga, mis uuringute sõnul põhjustab muhulgas ka viljatust. 2009. aastal avaldatud teadustöö Hiina tehase töötajatest näitasid, et BPA mõju võib vähendada meeste sugutungi ja isegi põhjustada impotentsust.

 

Anneli Allikas-Parv