Reklaam sulgub sekundi pärast

Enneaegne seemnepurse – mitte ainult noorte mure!

Enneaegsest seemnepurskest tihtipeale ei räägita. See on isegi suurem tabu kui erektsioonihäired. Ometi on probleemile olemas kättesaadav abi, kirjutab Rakkaudeksi.

Enneaegsest seemnepurskest tihtipeale ei räägita. See on isegi suurem tabu kui erektsioonihäired. Ometi on probleemile olemas kättesaadav abi, kirjutab Rakkaudeksi.

Paljud mõtlevad, et enneaegse seemnepurske probleem kaob vanusega. Tavaliselt see aga nii ei ole ning samal ajal naise seksisoov koguaeg väheneb ja oravaratas ongi valmis: seksuaalelu ei rahulda kumbagi, enesehinnang kannatab ja seksuaalelu kuivab lõpuks kokku.

”Nii naistel kui ka meestel on enneaegset ejakulatsiooni raskem vastu võtta ja mõista kui näiteks erektsioonihäireid. Erektsioonihäired on konkreetsemad, sest tihti on need seotud näiteks hüpertensiooni või diabeediga. Enneaegne seemnepurse ei pruugi olla seotud ühegi haigusega, sellepärast ongi seda raskem tajuda ja vastu võtta,” rääkis kliinilise füsioloogia spetsialist Juhana Piha.

Tavaline probleem

Enneaegne ejakulatsioon on mehe kõige levinum seksuaalne düsfunktsioon. Esinemisarvud on väga erinevad.

”Arvud varieeruvad 20 protsendist 30 protsendini. Minu hinnang on see, et 20 protsenti on tõele lähemal. Neist 20-st ligikaudu pooled vajaksid abi. Umbes pooled meestest on olukorraga kohanenud ning on leidnud alternatiivseid viise, kuidas oma seksuaalsust nautida ja seksida,” sõnas dr. Piha, kellel on ka seksuoloogi kvalifikatsioon.

Enneaegse seemnepurske all kannatavad mehed saabuvad dr. Piha vastuvõtule keskmiselt 43-aastaselt, mil nad on oma probleemi käes kannatanud umbes 17 aastat.

Abi õigel ajal!

Dr. Piha sõnas, et enneaegne ejakulatsioon on tugevalt pärilik bioloogiline funktsioon, sest seemnepurske reguleerimine toimub kesknärvisüsteemis. Ravi eesmärk on erutuse läve tõstmine, et vahekord kestaks kauem.

Probleemile tasub abi otsida õigeaegselt. Osa patsientidest saab abi näiteks psühhoteraapiast. Enneaegne ejakulatsioon võib tuleneda ka suhteprobleemidest ning sellisel juhul tasuks pöörduda ka terapeutide poole.


Anneli Allikas-Parv