Hea seks on loominguline mäng

Hea seks on loominguline mäng

Miks seks oluline on? Kas sellel on tähtsust ka kooselu seisukohalt? Kas halb seks võib eksisteerida heas kooselus?

Miks seks oluline on? Kas sellel on tähtsust ka kooselu seisukohalt? Kas halb seks võib eksisteerida heas kooselus?

Washingtoni ülikoolis läbiviidud uuringu kohaselt vaid 15-20 protsenti rahulolevatest paaridest leidis, et nende rahulolu on seotud seksuaaleluga, kirjutab Rakkaudeksi. Õnnetutel paaridel oli arv aga hoopis teine. 50-70 protsenti õnnetutest paaridest arvas, et nende rahulolematus tuleneb seksuaalelu probleemidest.

Õnnelikud paarid nägid seksi kui ühte õnne tegurit, kuid õnnetud paarid liigitasid selle ainukeseks rahulolematuse põhjustajaks. Seega, kui seks omavahel klapib, peetakse seda väikeseks teguriks, kuid kui see ei klapi, võib see kogu suhte ära rikkuda.

Teiselt poolt: hästi toimivas suhtes toimib ka seks. Halvasti toimivas suhtes ei klapi ka seks.

Tähtis õnne tegur

Paari seksuaalelu on oluline ka üldise heaolu ja õnne mõõdupuu seisukohalt. Seksuaalelu kannatab üsna kiiresti, kui suhe või partnerid tunnevad end kehvasti. Õnnetus paarisuhtes hakkab just seks esimesena hääbuma.

Seksiprobleemid on väga harva pelgalt seksiprobleemid. Seksuaalelu vaid hoiatab esimesena suhte jahtumisest. Just sel põhjusel ei tohiks seksuaalelu väljakutseid kohelda pelgalt seksina – seks räägib suhte kohta väga palju.

Rahuldust pakkuv seks käib käsikäes turvatundega. Mida turvalisemaks suhet peetakse, seda lihtsam on säilitada ka seksuaalset sädet. Sügav ja mitmekülgne emotsioone sisaldav suhe suurendab seksuaalset rahuolu – ja vastupidi.

Seksuaalelu esitab väljakutse

Igas pikas paarisuhtes tuleb kord ette etapp, kus seksuaalelu esitab väljakutse. Seda kohates tasuks ärgata üles, mitte uppuda unne või rahulolematusse. Millest probleemid räägivad? Mida nad räägivad meist? Kas oleme kaotanud kontakti üksteisega? Kas oleme üksteisest liiga kaugel või lämmatavalt lähedal?

Seksuaalsusega seotud probleemidele julgelt vastu astudes läheneme ühtlasi ka palju suurematele ja sügavamatele asjadele, millest seks on vaid osa. Ja just siinkohal on võimalik kasvada ja leida rahuldustpakkuvam kooselu nii emotsionaalselt kui seksuaalselt.

Hea seks on ühine mäng

Sageli otsime naudinguid endast väljastpoolt, kuigi oma meel ja keha suudavad meile pakkuda mitmeid võimalusi naudinguteks. Just seksuaalsus annab rõõmu ja jõudu igapäevaeluks, oma kehast ja selle tundlikkusest nautimine. Oma kehast on luba otsida rõõmu ja naudingut nii üksi kui ka koos.

Hea seks on mänguline ja vaba. See annab täiskasvanule võimaluse olla loov. Kui suhtes kogetakse tõelist turvalisusetunnet, siis julgetakse olla ka seksuaalselt mänguline, loov ja julgetakse teha vigu.

Turvalises suhtes võib usaldada end kallima kätesse ilma käsikirja ja range kontrollita. Seal võib näidata oma haavatavust, mängulisust, himu ja soovi. Seal julgeb otsida ja leida, teha vigu ja taganeda. Sellisel juhul ei tule seks valmis harjutatuna, vaid avatud südamega koos mängides. Hea seks on ühine mäng, mitte teineteise kõrval masturbeerimine.


Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid