Kas pikem on parem?

65 kommentaari
Kas pikem on parem?

Juba sajandeid on teatud eluhetkel pannud peenise suurus mehi mõtlema, kirjutab Rakkaudeksi. Enamasti tunnevad nad muret, kas peenis on ikka piisavalt pikk. Kas naise rahuldamisel on pikkus oluline tegur?

Juba sajandeid on teatud eluhetkel pannud peenise suurus mehi mõtlema, kirjutab Rakkaudeksi. Enamasti tunnevad nad muret, kas peenis on ikka piisavalt pikk. Kas naise rahuldamisel on pikkus oluline tegur?

Peenise suurus paneb mõtlema ja kaasa rääkima: internetist võib leida erinevaid ja mitmeid teenuseid ning lehti, mis on pühendatud peenise pikendusvõimalustele. Foorumid on üle ujutatud peenise kohta käivatest küsimustest ning aruteludest.

Erekteerunud peenise pikkus jääb tavaliselt 9-17 cm vahemikku. Peenis, mis on lõdvas olekus lühem, kasvab rohkem kui peenis, mis on juba lõdvana pikk. Lõdva peenise pikkus varieerub kuuest sentimeetrist üheksa sentimeetrini.

Saksamaal 1996. aastal läbiviidud uuringust selgus, et lõdvas olekus on keskmine pikkus 10,2 cm. Erekteerunud peenise mõõt oli keskmiselt aga 14,5 cm.

Üle 16 sentimeetrine on harvaesinev

Üksnes ühel protsendil oli see pikem kui 16 cm. Uuringus osales umbes tuhat meest ning mõõtmist viis läbi teadlane, mitte mees ise.

Samal aastal avaldatud Ameerika uuringus saadi näitajaks vastavalt 8,8 cm ja 12,9 cm.

Peenise suuruse kohta on tehtud arvukalt uurimusi. Mitme uuringu probleemiks on olnud asjaolu, et mõõdud pole mitte võtnud erapooletu teadlane, vaid mees ise.

Erekteerunud peenise pikkust mõõdetakse peenise juure alumisest osast kuni peenise pea otsani. Tasub arvestada, et temperatuur mõjutab suurust. Külmas on peenis väiksem.

Tupp kohandub

Oluline pole pikkus, vaid see, kuidas seda kasutatakse, ütleb vanasõna. Ameerikas läbiviidud uuringu kohaselt pole naise seksuaalsuse seisukohalt peenise pikkusel suurt tähtsust. Peale 2000.a läbiviidud uuringus jõuti järeldusele, et peenise paksus on naudingu seisukohalt palju olulisem kui pikkus.

Uuringu tarbeks küsitleti tõsi küll vaid 50 naist. Koguni 45 naise arvates oli peenise paksus seksuaalse naudingu seisukohast olulisem kui pikkus.

Tasub meeles pidada, et naise tupp on umbes 7-10 cm pikk. Tupp annab järele, kohandudes partneri peenise pikkusega.

Mehe seksuaalelu rahulolu ei ole kinni peenise pikkusest, kui mees ise sellest probleemi ei tee. Sooritusega seotud surve, ebakindlus ja võimalikud hirmud võivad seevastu aga märkimisväärselt seksuaalset naudingut mõjutada.


Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid