Kas te peaks uuesti proovima?

Olete küll juba lahku läinud, kuid sa ei suuda kuidagi teda oma mõtetest eemale peletada. Lahkuminek võis olla valus või sõbralik. See ei pruukinud olla sinu süü, kuid samas võis seda olla täielikult. Olenemata olukorrast, olete te igatahes juba mõnda aega lahus olnud, aga sina mõlgutad aina tihemini mõtteid temast ja jälle koos olemisest.
Kas selle suhte üles soojendamine tasub end ära? Siin on mõned punktid, mille üle enne tegutsemist mõelda

liisi@buduaar.ee


Olete küll juba lahku läinud, kuid sa ei suuda kuidagi teda oma mõtetest eemale peletada. Lahkuminek võis olla valus või sõbralik. See ei pruukinud olla sinu süü, kuid samas võis seda olla täielikult. Olenemata olukorrast, olete te igatahes juba mõnda aega lahus olnud, aga sina mõlgutad aina tihemini mõtteid temast ja jälle koos olemisest.


Kas selle suhte üles soojendamine tasub end ära? Siin on mõned punktid, mille üle enne tegutsemist mõelda .. või mida peas arutada näiteks juhul, kui oled suhtele, mis võiks veel vabalt toimida, juba käega löönud.


Esiteks – kas midagi on muutunud? Kui läksite lahku mingi konkreetse probleemi pärast ja olete selle nüüdseks lahendanud, siis see on hea algus. Kui on tegemist asjaga, mis ilmselt enam iial pead ei tõsta, siis on veelgi parem. Teisalt aga, kui teie suhte purustas mingi suurem ja sügavam probleem – näiteks usulised erinevused või mõned muud põhimõttelised vaated elule olid liiga erinevad, näiteks kas ja millal alustada peret, saada lapsi – siis ei saa te seda niisama eirata ja teeselda, et seda enam olemas pole. Keegi peab kompromissile minema. Kas sina oled selleks valmis?


Teiseks – mis ei ole muutunud? Kas te armastate üksteist? Kas teie suhe on põhimõtteliselt tervislik ehk ei ole segavaid faktoreid nagu ülemäärane kadedus, kuritarvitamist jm? Olete te mõlemad valmis tõeliselt ja täielikult üksteisele pühenduma?


Kolmandaks – mis veel kaalul on? Näiteks, kas sul või temal on lapsi? Kes veel teie suhterägastikus osaliseks on ja kannatada võib? Enne lõpliku otsuse tegemist kaalu kõiki võimalikke variante, mis juhtuda võib ja vaata, et keegi asjatult haiget saama ei peaks.


Kui oled kõiki neid punkte kaalunud ja eeldades, et te mõlemad olete huvitatud uuesti proovimisest, on järgmine samm kokkusaamine ja rääkimine. Peaksite kohtuma neutraalsel pinnal, mitte kummagi kodus. Esimesena peaksite vestlema suhte parandamisest, mitte maandama füüsilist kirge, mis on võinud samuti olla tugevaks tõukeks taaskohtumise korraldamisel. Seega, otsige kokku saamiseks koht, mis on privaatne, kuid mitte liiga. Füüsilise sideme loomine enne emotsionaalse lepituse leidmise on vaid lisa probleemide norimine.


ära pane kogu lootusi esimesele kohtumisele. Kuigi lahkuminek võib juhtuda ainsa hetkega, ei lähe ära leppimine sama kiirelt, sujuvalt ja valutult, eriti kui teil on väga okkalisi teemasid, mida käsitleda või terve usaldus uuesti üles ehitada. Kui te ei saa vaid omavahelise vestlusega kõike lahendatud, siis pea meeles, et kõrvalise abi otsimine ei näita seda, et kõik on korrast ära ja halb vaid pigem seda, kui väga te tahate, et see uuesti tööle hakkaks.


Kas te suudate teha nii, et seekord kõik välja tuleks? Kahjuks on elu kord juba selline, et mingeid garantiisid anta. Aga kui te üksteist armastate ja olete valmis pühenduma ja vaeva nägema, on teil sama suur võimalus õnneks, kui igal teiselgi paaril siin maailmas. Kui ei, siis tunnista endale, et on aeg edasi liikuda ja fokusseeri kogu oma energia hoopis uue kaaslase leidmisele.