Kes on su õiged sõbrannad?

Sõbrannasid on mitmesuguseid. On lihtsalt sõbrannad, head sõbrannad ja väga head sõbrannad. Lihtsalt sõbrannale saab rääkida enam-vähem kõigest, heale sõbrannale saab rääkida peaaegu kõigest ja väga heale (parimale) sõbrannale kõigest.

kadi@buduaar.ee


Sõbrannasid on mitmesuguseid. On lihtsalt sõbrannad, head sõbrannad ja väga head sõbrannad. Lihtsalt sõbrannale saab rääkida enam-vähem kõigest, heale sõbrannale saab rääkida peaaegu kõigest ja väga heale (parimale) sõbrannale kõigest. Ehk siis heale sõbrannale võib rääkida, et oleme elukaaslasega tülis, väga heale sõbrannale, et oleme tülis ja elame mõnda aega eraldi, väga heale sõbrannale räägime aga tüli põhjustajast – teisest naisest.


Sõbrannad on need, kes mõistavad ja arvestavad, toetavad ja usaldavad teineteist, jagavad rõõme ja muresid, hoolivad üksteisest. See ei tähenda muidugi, et neil poleks kunagi erimeelsusi ega arusaamatusi. Nad lihtsalt on teineteise jaoks olemas – rõõmus ja mures.


Mõnikord tulevad sõbrannad kaasa lapsepõlvest. ühine ümbrus, kus nad on sündinud, hoov või maja, kus nad on käima õppinud ja ühised mängud, mida nad on mänginud, võib-olla armumine ühte ja samasse naabripoissi on neid liitnud aastateks, isegi terveks eluks. Vahel öeldakse, et kõik saab alguse lapsepõlvest, sõbranna lapsepõlvest on midagi eriti head ja turvalist. Siiski, ega lapsepõlvesõbrannasid palju ei ole, nagu igas suhtes – inimesed võivad kasvada lahku. Seda enam tuleks sellist suhet hinnata ja püüda kõikvõimalikel-võimatutel juhtudel säilitada.


Igal eluetapil tekib aga n.ö käepäraseid sõbrannasid. Need on need lihtsalt sõbrannad, kellega me poleks mingil juhul sõbrustama hakanud, kui elu poleks meid paratamatult ikka ja jälle kokku viinud. Need lihtsalt sõbrannad on näiteks naabrinaine, lapse pinginaabri ema, kolleeg. Sellised sõbrannad on rohkem vastastikused abistajad – nad võivad teinekord hoolitseda meie koera eest või sõidutada meie lapsi kooli, aga neile me räägime näiteks sellest, kuidas me üritame hirmsasti dieeti pidada, mitte sellest, et arst kirjutas meile antidepressante, kuna oleme kokkukukkumise äärel.


Siis on veel sõbrannad, keda võiks ilusti nimetada â