Kuidas muuta magamistuba õnnelikuks ja tervendavaks kohaks

Kuidas muuta magamistuba õnnelikuks ja tervendavaks kohaks

Kolmandiku oma elust veedame magamistoas. Just seetõttu on sel kohal väga suur mõju meie tervisele ja pereõnnele. Paljud haigused saavad alguse magamatusest või voodi valest asukohast. Paljud lahkuminekud saavad alguse puudulikust armuelust, mis omakorda algab ei kuskilt mujalt kui magamistoast. Kui sinu tervise keskpunkti asukoha üle kodus võib vaielda, kas selleks on magamistuba või köök, siis abieluõnne keskpunkt on olnud ja jääb alati magamistuppa.   

Kolmandiku oma elust veedame magamistoas. Just seetõttu on sel kohal väga suur mõju meie tervisele ja pereõnnele. Paljud haigused saavad alguse magamatusest või voodi valest asukohast. Paljud lahkuminekud saavad alguse puudulikust armuelust, mis omakorda algab ei kuskilt mujalt kui magamistoast. Kui sinu tervise keskpunkti asukoha üle kodus võib vaielda, kas selleks on magamistuba või köök, siis abieluõnne keskpunkt on olnud ja jääb alati magamistuppa. Seda võivad kinnitada isegi need inimesed, kes feng shui reeglitest kinni ei pea, sest ilmselgelt on laia madratsi ja hubase valgusega puhtas toas parem seksida kui kulunud voodipesu ja kriuksuva voodiga magamistoas. Aga see pole veel kaugeltki kõik, mida magamistoas pika ja õnneliku voodielu nimel silmas tuleb pidada. Et magamistoas oleks alati hea energia, tuleb meeles pidada lihtsaid reegleid, alustades sellest, et voodisse ei tohi ühtegi tüli ega probleemi kaasa võtta ning kõik erimeelsused tuleb lahendada magamistoa ukse taga. 

Kui arvestad oma magamistoa disainimisel ja asjade paigutamisel feng shui reeglitega, toetad oma tuba harmoonilisema õhkkonnaga ja sensuaalse energiaga, mis aitab kaasa sinu paarisuhtele, paremale unele ja hea tervise säilimisele.

Feng shui magamistuba on koht, mis lausa imeb sind endasse. Seal on hea olla ja see annab energiat ning rahustab ja erutab üheaegselt. Feng shui magamistoas on hea nautida nii väikest uinakut, rahulikku ööd kui kirglikku armastust. Kas sinu magamistuba on selline?

 

Tõsta magamistoast välja televiisor, arvuti, mobiilid, peeglid, õmblusmasin, triikimislaud ja igasugused spordivahendid. 

Feng shui mõistes nn magamistoa pahaendeliseks kurjaks silmaks on lisaks peeglile ka televiisoriekraan ja nt tume lakkmööbel, mis peegeldab. Kui peegel on siiski magamistoas nähtaval kohal, siis hoolitse selle eest, et voodis olles ei oleks magajat peeglist näha. Magamistuppa ei sobi ka akvaarium, liiga palju vee-elemente mõjub psüühikale halvasti. Magamistoas võivad olla kõlarid, aga muusikakeskus võiks olla siiski toast väljaspool. Hea muusika on magamistoas väga oluline nii enne magamaminekut kui ka romantilisteks hetkedeks. Tänapäeval on palju sobivat muusikat müügil nii esoteerikakauplustes kui tavalistes muusikapoodides – kuula plaate armumantratega ning muu lõdvestava ja meeleolu loova muusikaga.

 

Puhas õhk on väga oluline. 

Tuuluta tuba mitu korda päevas, kindlasti enne magamaminekut ja pärast ärkamist. Head õhku aitavad tekitada ka rohelised taimed, aga kui magamistuba on väga suur või lilled asuvad voodist kaugel, ei pruugi need mõjuda.

Taimi valides ole kindel, et need on õhku puhastavad, mitte rohkelt hapnikku tarbivad taimed.

 

Kasuta mahedaid toone. 

Et saavutada oma toas feng shui tasakaal, peaksid arvestama ka värvitoonidega. Feng shui eelistatud värvid on nn inimese nahatoonid, mis varieeruvad heledast roosast tumeda šokolaadipruunini – need toovad samaaegselt hea une kui ka seksuaalse energia.

 

Kasuta toa valgustamisel erinevaid valgusetasemeid. 

Valgus on üks olulisemaid feng shui energiaid. Toa keskel laes asuv suur plafoonlamp ei sobi kuidagi magamistuppa. Küünlavalgus on kahtlemata kõige parem valgus feng shui magamistuppa, aga kahjuks ei ole võimalik alati seda turvalisuse tõttu kasutada. Kui küünlaid eelistad, siis kontrolli, et need ei sisaldaks toksiine. Kõige hubasem võltsvalgus on põrandalambivalgus või mõni muu toa kesktsoonist tulev punktvalgusallikas. Laelambid sobivad feng shui magamistuppa vaid juhul, kui nende tugevus on reguleeritav ja sul on võimalik lampide tugevust muuta sõltuvalt sellest, milleks valgust parajasti vaja on. 

 

Vali hoolega pilte ja muid kunstiesemeid

Pildid kannavad endas väga suurt feng shui energiat, seetõttu on väga oluline, millise foto või maali sa oma magamistoa seinale riputad. Üldine feng shui soovitus kõikide kunstitööde osas on valida toa seinale pilte, mis kannaks endas nende sündmuste energiat ja teemat, mida sa soovid, et sinu elus juhtuks. Kui sa just ei taha olla üksik ja õnnetu, siis ära kunagi pane magamistoa seinale pilte üksikutest ja õnnetutest inimestest või asjadest. Magamistuppa, kus on vaja tõsta seksuaalenergiat, sobivad hästi armastust kiirgavad seksuaalsete elementidega pildid, kui aga on vaja parandada und, siis sobivad sinna hästi igasugused pildid fantastika valdkonnast, taevast ja ka meie planeedi kaunitest kohtadest. 

 

Vali õige voodi ja õige asukoht. 

Paarisuhtes oleva inimese voodi peab olema kindlasti ühe suure madratsiga ning mõlemalt poolt avatud lähenemisega. Magamistoa laetala ei tohi lõikuda voodiga, ent kui tegu on siiski nähtavate laetaladega toaga, siis tuleks voodi ülevalt kinni katta kas tekstiiliga või ehitada lakke mingi kergest kangast kate, et laetala poleks lamajale näha. Feng shui voodi on mõlemalt poolt võrdne, st mõlemal poolel peaks olema öökapike ja lamp, isegi kui üks partneritest neid ei vaja. Väldi voodi paigutamist uksega samale liinile, parim voodikoht on toauksest diagonaalis vasakul või paremal, aga see ei tohiks olla jalgadega ukse suunas. Voodi ei tohi olla ka peaga vastu seina, mille taga on WC või pesuruum, magamistuba ei tohi ka asuda sanitaarruumide või garaaži peal või all. 

Vähetähtis ei ole ka voodi hea väljanägemine ja mugavus – sulle ja su mehele peab teie voodi meeldima, nii selle disain kui voodipesu värv ja materjal. Kvaliteetne madrats on küll suurem investeering, seda enam, et pealtnäha ei erine see oluliselt odavamast madratsist, aga kokkuvõttes võib ebamugav madrats sulle maksma minna nii tervise kui abieluõnne. Võimalusel väldi metallspiraalidega madratsit. Eelistada tuleks kõrge päitsiga voodit, sest see annab turvatunnet. Päitsi kohal ei tohi olla kappe ega riiuleid, samuti mitte akent. Voodi parim kõrgus on 45 cm põrandast ning soovitavalt võiks voodialune olla avatud.

 

Arvesta geobioloogiaga

Iga päev käime me paljudes sellistes kohtades, mille kosmiline energia ei ole hea, kuid inimese kaitsevõime on tugev ja üldiselt ei veeda me ühes kohas liiga pikalt aega, et see mõju ärkvel olles meie tervisele piisavalt ohtlik oleks. Magades on meie kaitsesüsteem nõrk ja kuna voodis veedame ka palju aega, siis usutakse, et paljud haigused, sealhulgas kasvajad ja vähk, võivad olla seotud just voodi asukohaga. Tunnustatud onkoloogid on välja öelnud, et terve inimene, kes magab intensiivsel Hartmanni ristil, peab sel kohal magades vastu kuni kolm aastat, neljandal aastal ootab teda operatsioon. Kui inimene pole teadlik, mis kasvaja tekitas, siis suure tõenäosusega läheb ta pärast operatsiooni sama asukohaga voodisse magama ning hädad on peagi tagasi ja laastavad tervist uue hooga. Hartmanni ristil magamine vähendab ka naiste viljakust ja tekitab meestel potentsiprobleeme ning seda on seostatud ka beebide äkksurma põhjustega. Lisaks kinnitas üks uuring, et enamik noori, kes endalt elu võtavad, on maganud Hartmanni risti peal. Kui inimesed ei taju oma voodi halba asukohta, siis taimed saavad sellest väga hästi aru. Kui tahad teada, kas su voodi on ikka õiges kohas, siis pane magamisaseme juurde vaas lõikelilledega ja jälgi, milline on nende närbumisprotsess. Kui lilled närbuvad loomulikult, kaotades oma kroonlehed, siis on kõik hästi, kui aga lilled kuivavad kunstlikult, justkui krampi jäädes, siis on see koht ka sulle magamiseks kahjulik. Buduaar.ee arhiivist leiad sa meie ühe vanema intervjuu geobioloogia spetsialisti Kaur Vollmanniga, kes räägib täpsemalt lahti, milliseid mõjusid su tervisele annavad magamise ajal voodi alla jääv Hartmanni rist või veesoon.

 

Sulge ööseks kõik magamistoa uksed.

Magamistuba peab öösel olema üks tervik, olgu tegu siis elutuppa või esikusse viiva uksega, vannitoa- või garderoobiuksega. Siis jääb hea ja toitev energiavool ööseks tuppa ringlema ning samuti ei lahku toast sinu paarisuhte hea seksuaalenergia. 

 

Armualtar

Paaride magamistuppa sobib ideaalselt väike armualtar, kust leiab mõne kauni raamitud pildi teie mõnest õnnelikust koosveedetud reisist või muust hetkest. Samuti sobivad sinna hästi küünlad, viirukid, pisiskulptuurid ja muud kaunistused – mäekristallid või näiteks mõnelt reisilt toodud kivid. Kõik miniskulptuurid või armualtari asjad peaks sümboliseerima kahte inimest – olgu seal kaks küünalt ja kaks kujukest või veel parem, kui tegu oleks ühe kujukesega, mis koosneb kahest sümbolist, näiteks sobivad sinna väga hästi lootoselehel kudrutavad armupardid või elevandid, mis on feng shui õnne ja armastuse sümboliks.

 

 

Marge Rahu
Buduaar Shopping No 19