Kuidas peale lahkuminekut sõbraks jääda?

On täiesti võimalik, et suhteid lappides jääte peale lahkuminekut sõpradeks või veelgi enam- päästate oma abielu!
Kui näeme suhete purunemisel ka ENDA rolli, on hea algus juba tehtud. Tavaliselt aga pannakse tähele ainult teise inimese vigu ning halbu tegusid ja halbu iseloomuomadusi.

kadri@buduaar.ee


Kõige olulisem on panna rõhk oma suhete parandamisele.  


On täiesti võimalik, et suhteid lappides jääte peale lahkuminekut sõpradeks või veelgi enam- päästate oma abielu!
Kui näeme suhete purunemisel ka ENDA rolli, on hea algus juba tehtud. Tavaliselt aga pannakse tähele ainult teise inimese vigu ning halbu tegusid ja halbu iseloomuomadusi. Kui mõlemad pooled näevad suhtes ainult teise inimese vigu, pole ju mingit suhet olemaski. Kui hakkame endale aru andma ka enda vigadest, on ka normaalne suhtlemine käegakatsutav. Seda mida anname teisele, saame ka endale vastu. Kui keegi teid armastab ja hindab, hindate teist inimest vastu. Kui keegi teid kritiseerib, teete ka sedasama. Kohtleme teist inimest täpselt nii nagu tema meid kohtleb. Kuidas küla koerale, nõnda koer külale. Probleem selle kõige juures on aga järgmine-  teine inimene käitub samamoodi nagu teie! Oleme nõiaringis! Mõlemad pooled käituvad üksteisega halvasti, kuna saavad ise enda nahal tunda halba kohtlemist.

Mingi hetk tekib teie suhtes olukord, kus kõik, mida teine teeb ajab närvi. Muutute kergesti ärrituvaks ning süüdistavaks ning ei näe et ka teil endal on probleemis roll. Selle asemel et lahendusi otsida, kisute üles tülisid ja kismasid. Varsti kaob igasugune armumise ja armastuse tunne, mis suhte alguses nii tugev ja hea oli. Kasvate üksteisest lahku. Teeme teisele inimesele haiget ja tunneme selle juures, et meil on tuline õigus seda teha ning et teine on kindlasti süüdi! Selline käitumine teeb vaid mõttetut valu, mida annaks ju vältida.


Lahendus on lihtne ja konflikti purustamiseks läheb vaja vaid ühte inimest! Selleks inimeseks võiksite olla teie! õli lisamise asemel tulle lisage sinna vett! Selle asemel, et teisele halvasti öelda, öelge hästi!!! Isegi kui te seda alguses tõsiselt ei mõtle, öelge ikka hästi. Olege partneri vastu hooliv ja mõne aja möödudes näete, et ka tema on teie vastu hea ja hooliv. Proovige olla teise inimese vastu hea ja armas isegi siis kui te alguses suhte paranemisse ei usu, see ei võta teilt ju tükki küljest! 50 % juhtudest selline käitumisviis aitab ning teie suhtlemine omavahel muutub taas inimlikuks. Tasub ju proovida…