Kuidas teada, et oled seksi jaoks valmis?

20 kommentaari
Kuidas teada, et oled seksi jaoks valmis?

Kuula oma tundeid ja märkad, kui õige aeg tuleb. Pea meeles, et käesolevas asjas otsustad Sina, mitte ühiskonna surve või kellelegi seeläbi meeldida üritamine, kirjutab Rakkaudeksi.

Kuula oma tundeid ja märkad, kui õige aeg tuleb. Pea meeles, et käesolevas asjas otsustad Sina, mitte ühiskonna surve või kellelegi seeläbi meeldida üritamine, kirjutab Rakkaudeksi.

Bioloogilisest aspektist on seksi peamine ülesanne rasestumine. Pelgalt suguühe on seega lihtne, kuid armatsemise juures on veel mitu teist aspekti. Armatsemine võib olla palju enamat kui vaid suguühe ning nõuab erilist kindlustunnet, intiimsust ja julgust.

Seksi jaoks ollakse alles siis küpsed, kui mõlemad osapooled on oma soovis täitsa kindlad. See otsus tuleks teha mõistuse abil, kuulates oma tundeid, mitte aga näiteks sel põhjusel, et teisele meeldida. Selle artikli sisu on suunatud eriti noorukitele ja noortele täiskasvanutele. Seksuaalse läbikäimise alustamine võib siiski ka täiskasvanuid juurdlema panna. Osa artikli nõuannatest võivad seega ka neil aidata otsuste langetamist.

Tee ise oma otsus

Sul on õigus tahta ja teha ise oma otsused. See tähendab ka õigust keelduda ja õigust puutumatusele ilma surveta. Samuti tähendab see õigust pretendeerida seksuaalsele naudingule, kuid austades sama õigust ka partneril.

Seksuaalõigused toovad endaga kaasa ka kohustused. Mõlemal on kohustus ja õigus öelda, kui olukord areneb selliseks, et see ei tundugi enam hea. On oluline koos läbi mõelda, et kas aitab väike paus või üldse peatumine selleks korraks. Seksist peab jääma hea enesetunne nii kehale kui ka meelele.

Õpi kõigepealt ennast tundma

Teise inimesega seksimiseks on vaja soovi ja kirge. Enne seda peab siiski julgema ja oskama ka muul viisil lähedust pakkuda, näiteks suudlema, kallistama, puudutama, paitama ja lihtsalt kõrvuti olema.

Ka vaimne lähedus on lähedus. Julgus olla sina ise ja avatud sellisel määral, milleks ise parasjagu valmis oled.

Seega tutvu kõigepealt rahus endaga ja alles siis teisega. Iseendaga tutvumine on eriti oluline, sest partneril on raske Sulle naudingut pakkuda, kui Sa isegi ei tea, mis hea on ja mis Sulle meeldib. Eneserahuldamise kaudu tutvud oma keha reageeringutega ja segadus väheneb.

Rääkige!

Enne tegudele asumist on oluline julgeda ja osata seksist rääkida. Rääkimine on kõige olulisem seksioskus.

Enne seksi tuleks muuhulgas rääkida ka rasestumisvastastest vahenditest, oma ootustest, soovidest ja hirmudest. Raseduse vältimine ja enese kaitsmine haiguste eest puudutab nii noorukeid kui ka täiskasvanuid.

Kuula oma tundeid

Otsuste tegemisel on kõige olulisem tunda ja kuulata oma tundeid. Probleemiks võib olla ka see, et olukorraga on seotud nii palju uusi emotsioone. Pea meeles, et tunnet ei saa valida; tunne on alati õige. Oma käitumist võib aga valida.

Kuigi tundeid ei saa valida, saab neid reguleerida. Oma tunnete kontrollimise asemel kontrolli siis hoopis oma tegevust ja käitumist. Kuula ka oma emotsioonide sõnumit ja usalda oma intuitsiooni. Kõike ei saa kuulata mõistuse häälega.

Pea kogu aeg meeles, et ennast tuleb väärtustada – ükskõik, mis otsust Sa siis ka ei teeks.


Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid