Mida teha kui sõbranna mees ei meeldi?

Liina juhtum on selline: ta sõprus oma parima sõbrannaga on kestnud juba 17 aastat, ajast mil nad esimeses klassis üksteise kõrvale istuma sattusid ja peaaegu koheselt uskumatu sideme, mis on tänaseni kestnud, leidsid. Kuid nüüd, tänu sõbranna uuele mehele, on oht, et see kõik lõppeb?!

liisi@buduaar.ee


Liina juhtum on selline: ta sõprus oma parima sõbrannaga on kestnud juba 17 aastat, ajast mil nad esimeses klassis üksteise kõrvale istuma sattusid ja peaaegu koheselt uskumatu sideme, mis on tänaseni kestnud, leidsid. Kuid nüüd, tänu sõbranna uuele mehele, on oht, et see kõik lõppeb?!


Liina ja ta sõbranna on oma pika sõpruse jooksul kõik läbi teinud, meeletult naernud, koos pisaraid valanud, koos reisil käinud ja suved üksteise maal veetnud. Koos õppinud, poppi teinud, poisse vaadanud, tülli läinud ja ära leppinud ja mida kõike veel. Kuid nüüd on juhtunud midagi, mida kunagi ennem ette tulnud ei ole. Nimelt hakkas Liina parim sõbranna käima mehega, kellega Liina üldsegi läbi ei saa või tegelikult oleks aus öelda, et Liina meelest on see mees vastik ja sõbranna vääriks hoopis palju paremat ja et see mees ei mõju talle mitte üldse hästi. Kuid iga kord kui ta on sellest juttu teinud ärritub sõbranna koheselt ja ei taha mittemidagi Liina arvamustest kuulda. Liina aga on siiralt mures. Mida teha?


Esiteks peaks Liina hoolega mõtlema, kas ta ikka on siiralt mures või on ta ka veidi kade… samas ei tundu see eriti tõenäoline kuna sõbrannal on ka enne suhteid olnud ja siis on kõik korras olnud. Kuid tihtipeale juhtub sõbrannadega nii, et kui üks leiab armastuse ja teine jääb üksi, tekivad asjatud pinged, mis tulenevad kadedusest ja tähelepanuvajadusest, sest olukord muutub ju täielikult – sõbranna, kes ennem sai kõik tähelepanu endale, peab nüüd teise kohaga leppima.


Veel peaks Liina end tagasi hoidma, sest on aru saada, et sõbrannale ei meeldi kui ta uut kaaslast või nende suhet kritiseeritakse. Lause: sa vääriksid palju paremat, ei pruugi teisele üldse nii hea tunduda, kui inimesele, kes seda täielikus heas usus ütles. Sest see tekitab sõbrannas ju tunde, et tema valikud on valed ja väärtusetud, et ta ei oska endale sõpru õigesti valida ja see kutsub loomulikult esile ju vihase reaktsiooni ja paneb täieliku bloki igasugusele edaspidisele asja arutamisele. Pealegi ei mõju teiste sõnad nii hästi kui elu ise. Loodetavasti näeb ta ise ajapikku, et see mees ei ole talle hea. Või peab Liina lihtsalt õppima leppima selle faktiga, et ta parim sõbranna käib tema jaoks ebameeldiva mehega.


See ei pea ju nende sõprusele hävitavalt mõjuma, nad peavad lihtsalt leidma koos veetmiseks aja, mil mees on kuskil ära, et Liinal ei oleks ebameeldiv või -mugav. Loomulikult jääb seda aega nüüd palju vähemaks, aga mis parata, inimeste prioriteedid ikka muutuvad aja möödudes ja isiksuse arenedes. See lihtsalt on nii.