Miks mees seksida ei taha?

Miks mees seksida ei taha?

Müüt sellest, et mees on seksiks alati valmis, on oma aega ära elamas. Vastumeelsus seksida on sagedane probleem, mis võib esile kerkida alles suhtes olles, kirjutab Rakkaudeksi.fi.

Müüt sellest, et mees on seksiks alati valmis, on oma aega ära elamas. Vastumeelsus seksida on sagedane probleem, mis võib esile kerkida alles suhtes olles, kirjutab Rakkaudeksi.fi.

Mees tahab alati. Või siiski mitte?

Avalikult tunnistamine, et mees ei soovi koguaeg ja alati seksida, on veel tänapäevalgi sageli tabu. Mees ei pea alati valmis olema.

Seksuaalse soovimatuse taga võib peituda aga ka mitmeid muid põhjuseid.

Madal testosteroon

Mehe testosterooni tase on seksuaalse iha juures oluline tegur. Testosterooni tase langeb koos vanusega. Testosterooni vähenemist võivad mõjutada ka haigused, nagu kopsuhaigus, reuma, maksahaigus, krooniline põletik, ajuripatsi häire.

Mõjutada võib ka elustiil. Näiteks võivad testosterooni taset vähendada ülekaalulisus, pikaaegne suitsetamine, stress ja depressioon võivad testosterooni taset vähendada.

Testosterooni taset saab määrata vereanalüüsiga. Kui leitakse, et tase on liiga madal, on võimalik saada testosterooni asendusravi.

Erektsioonihäire

Ka kerge erektsioonihäire paneb mehe seksi vältima. Paljud mehed julgevad arsti juurde minna alles pärast aastaid häire all kannatamist.

Sageli on nii mees kui ka naine selleks ajaks õppinud juba ilma seksita olema ja leidnud selle asemele teisi tegevusi.

Probleemid suhtes

Kui mehe mitte seksida tahtmisest ei räägita, võib naine kahtlustada, et mehel on keegi teine või, et ta lihtsalt ei ärata kallimas seksuaalset huvi. Ka partneri seksisoov võib enda isu mõjutada.

Kui mees on siiamaani soovinud seksida rohkem kui naine ja pidanud seksi ”kerjama” ning ühtäkki soovib ka naine rohkem, võib mehe huvi kaduda. Igat võimalust ei peagi enam ära kasutama.

Suhte võimuvõitlus, nagu kättemaks kallimale ja solvangud, võivad samuti seksisoovi mõjutada.

Vangina vales rollis

Mitmed mehed elavad range soolise ja seksuaalse rolli vangina. Eriti 1960-ndatel ja 1970-ndatel sündinud on saanud kasvatuse, et hetero on ainus õige viis oma elu elada. Mees võis valida endale kaaslaseks naise, kuigi on juba noorena aru saanud, et ta on homo või biseksuaalne.

 

Anneli Allikas-Parv