Mis on seksiteraapia?

16 kommentaari
Mis on seksiteraapia?

Seksiteraapia on professionaalne ja eetiline lahendus seksuaalsetele probleemidele. Seksiteraapia on sõbralik ja aitab paaridel oma seksuaalsete muredega pingevabalt toime tulla. Seksiteraapia on välja kujunenud hiljutisest teaduslikust huvist seksuaalhäirete vastu. Seksiteraapia on segu psühholoogiast ja inimese seksuaalkäitumisest.

Seksiteraapia on professionaalne ja eetiline lahendus seksuaalsetele probleemidele. Seksiteraapia on sõbralik ja aitab paaridel oma seksuaalsete muredega pingevabalt toime tulla.

Miks on seksiteraapia vajalik?

Seksiteraapia on välja kujunenud hiljutisest teaduslikust huvist seksuaalhäirete vastu. Seksiteraapia on segu psühholoogiast ja inimese seksuaalkäitumisest. Praegusel ajal, kus seksuaalsus pole ühiskonnas enam tabuteemaks ja seda arutatakse avalikult, saame aru kui vähe informeeritud on osad inimesed seksist.

Seksuaalsust tõlgendavad erinevad inimesed erinevalt, aga üldiselt on see osa iga inimese identiteedist. Seksuaalsed probleemid võivad esile kutsuda ka isiklikke probleeme. Inimene mõtleb, et kui tal on seksuaalelus probleemid, siis ei saa ta äkki ka muudes valdkondades hakkama. Seksuaalsus on enamustele paaridest väga oluline. Tänapäeval ei pea olema abielus, et ilma häbenemata seksiga tegeleda. Seks on tugeva suhte loomise aluseks ja väljendab kiindumust ja armastust. Kui seksiga midagi valesti on, ei saa inimesed sajaprotsendiliselt oma kiindumust väljendada. Nigel seksuaalelu võib viia paarid lahku ning paljud abielud on purunenud seksuaalsete erimeelsuste ja raskuste tõttu.

Kes lähevad seksiteraapiasse?

Seksi terapeut tegeleb erinevate seksuaalsete probleemidega. Põhilisteks muredeks on raskused erutumisel, impotentsus ja frigiidsus, mured orgasmi saamisega, valulik vahekord. Paljudel paaridel on seksi suhtes erinevad ootused ning sealt tulevadki erimeelsused. Näiteks on probleem see kui ühele poolele meeldivad sadomaso mängud, kuid teine naudib hellalt hanesulega silitamist. Terapeut informeerib paare ning õpetab neid omavahel verbaalselt vabamalt suhtlema ning oma muredest ja ootustest teineteisega rääkima.
Seksiterapeut tegeleb ka nende inimestega, kellel on soovimatud seksuaalharjumused või kes tahavad toibuda seksuaalsest ärakasutamisest.

Mille poolest erineb seksiteraapia teistest teraapiatest?

Seksiteraapia on paljuski sarnane teiste teraapiatega. Seksiteraapia ei piirdu vaid seksitehnikate õpetamisega, sinna hulka kuulub ka muude isiklike probleemide lahkamine. Lahatakse suhet kui tervikut, mitte ainult seksi puudutavat.

Teraapia edu sõltub mitmetest faktoritest- patsiendi motivatsioonist, probleemi olemusest, teraapia eesmärkidest ja terapeudi oskustest. Kui patsient pole terapeudiga rahul ja nende vahel ei teki sidet, ei anna ka teraapia tulemusi. Teraapia põhineb vastastikkusel usaldusel ja avatusel.

Kust leida seksiterapeuti? Alusta sellest, et küsi nõu oma perearstilt või psühholoogilt või günekoloogilt.

Terapeut võib sulle soovitada erinevat kirjandust. Ta ei tohiks sinu üle kunagi kohut mõista, kui ta seda teeb, pole ta piisavalt hästi kvalifitseerunud. Ta võib sult küsida piinlikke küsimusi, kuid neist julgelt rääkides saate koos probleemist jagu.
Seksiteraapia on dünaamiline lähenemine seksuaalprobleemidega inimestele, mis põhineb eeldusel, et inimestevahelised suhtes peaksid olema tõsised, seks hea ja intiimsust hinnatakse.

Buduaari arhiiv