Neli müüti toimiva seksuaalelu kohta

Neli müüti toimiva seksuaalelu kohta

Toimiv ja terve seksuaalelu ei nõua pidevat ilutulestikku ja samaaegseid multiorgasme. Ja kui arvad, et kõikidel teistel on parem seksuaalelu kui teil, eksid rängalt.

 

Toimiv ja terve seksuaalelu ei nõua pidevat ilutulestikku ja samaaegseid multiorgasme. Ja kui arvad, et kõikidel teistel on parem seksuaalelu kui teil, eksid rängalt.


Müüdid toimiva seksuaalelu kohta kogus kokku Health.com.

Müüt nr 1: mõlemad peavad õiges meeleolus olema

Kui soovid oodata seda hetke, kus mõlemad õiges meeleolus on ja seksida tahavad, seljas on uus seksikas öösärk, vein on külmas ja planeedid õiges järjestuses, jäädki ootama. Kui tahad sedasi mõelda, siis kas ajastus on alati vale, oled väsinud või lihtsalt ei taha. Seksige siis, kui tahate. Mõnikord võib ka lõbu pärast proovida, et kui natuke suudelda, kas tekib isu. Ja kui ei tekigi, pole see ilmtingimata märk jahtunud suhtest.

Müüt nr 2: parim seks on spontaanne

Spontaanse seksi ootamine võib endaga kaasa tuua väga pikalt kestva kuiva perioodi. Tänapäeval lepime eelnevalt kokku kõik muud olulised asjad, miks siis mitte ka seksi? Sedasi saavad mõlemad midagi head, mida oodata ja tavaliselt oodates iha vaid kasvab. Broneerige nädalas vähemalt üks päev, mil leiate aega, et rahulikult kallistada ja suudelda. Kui see lõppeb seksiga, väga tore. Kui mitte, siis mis seal ikka.

Müüt nr 3: seksima peab vähemalt kolm korda nädalas

Jah, regulaarne seksuaalelu küll elavdab kogu suhet, kuid ära klammerdu liialt selle külge. Maailm on täis õnnelikke paare, kes tõepoolest ei jaksa või ei taha seksida mitu korda nädalas. Tähtis on vaid asjaolu, et olete mõlemad oma seksuaaleluga ja seksi tihedusega rahul. Kui seda juhtubki vaid kord nädalas ning puhkusel sagedamini, ka siis on teie suhtes kõik korras.

Müüt nr 4: hea seks kestab kaua

Filmid tekitavad meis ettekujutuse, et hea seks on aeglane ja kestab kaua. Kellel reaalses elus on selleks aega!? Viis minutit kestev kähkukas võib olla sama rahuldav või isegi rahuldustpakkuvam kui terve öö kestev maraton. Uuringud näitavad, et seksuaalvahekorra ideaalseks pikkuseks on nii naistele kui ka meestele vähem kui kümme minutit.

 

Anneli Allikas-Parv

 

Sarnased artiklid