Peavalu seksist? Sugugi mitte võimatu!

Peavalu seksist? Sugugi mitte võimatu!

Kas kuulud nende õnnetute sekka, kellele põhjustab seks peavalu – päris õiget peavalu?

Kas kuulud nende õnnetute sekka, kellele põhjustab seks peavalu – päris õiget peavalu?

USA peavalu ühingu National Headache Foundationi ehk NHF-i sõnul kannatab isegi kuni 20 protsenti naistest ja viis protsenti meestest liigsest koormusest tuleneva peavalu käes, mida võib valla päästa ka seksi harrastamine.

Osa seksipeavalu all kannatavatest naistest võib seksi ajal tunda nõrka valu, mis tugevneb järk-järgult pea mõlemal küljel ja silmade ümber. Sümptomid süvenevad, mida kaugemale seksuaalvahekord edeneb.

”Teised tunnevad jällegi teravaid valusid, kui orgasm hakkab lähenema,” kirjeldab NHF-i esimees dr. Seymour Diamond ajalehele Marie Claire.

Tema sõnul võib hoogude kestvus varieeruda mõnest minutist kuni poole tunnini.

”Orgasmi lähenedes tõmbuvad pea-, kaela-, lõualuude-, jalgade- ja vaagnapiirkonna lihased kokku. Liigne lihaspinge võib põhjustada peavalu,” räägib seksiterapeut Ian Kerner ajalehes.

Tema sõnul teine potentsiaalne peavalude põhjustaja on liiga väsitav ja vägivaldne seks, sest see tõstab vererõhku ja kiirendab vere voolu. Mõndadel naistel võib see põhjustada pearinglust ja peavalu.

Seksipeavalu on kahetsusväärne, kuid tavaliselt kahjutu. Selle all kannatavatel tasuks pool tundi enne seksimist võtta üks peavalutablett või vaigistada tempot voodis, kui peavalu hakkab endast märku andma. Ka passiivsemast seksiasendist, nagu näiteks misjonär, võib abi olla.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid