Pulmakombed nüüd ja vanasti

Võrreldes varasemaga on pulmade pidamine jäänud justkui tahaplaanile – paljud paarid elavad niisama koos ega kiirusta abiellumisega. Kui varasematel aegadel alustati kooselu just nimelt abielludes, siis nüüd otsustavad tavaliselt juba koos elavd paarid lõpuks ka pulmad korraldada.

kadi@buduaar.ee


Võrreldes varasemaga on pulmade pidamine jäänud justkui tahaplaanile – paljud paarid elavad niisama koos ega kiirusta abiellumisega. Kui varasematel aegadel alustati kooselu just nimelt abielludes, siis nüüd otsustavad tavaliselt juba koos elavd paarid lõpuks ka pulmad korraldada. Ometi on abiellumine kahe üksteist armastava inimese õnnelikemaid sündmusi.


Kuna pulmad on aja jooksul kaotanud sotsiaalset tähtsust, on kadunud nüüdseks ka pea kõik vanad traditsioonid. Igaüks korraldab pulmi nii nagu oskab ja nii nagu rahakott võimaldab.


Kui varem olid pulmad terve suguvõsa sündmus, siis praegusel ajal lasevad paljud paarid end vaid mõne tunnistaja juuresolekul laulatada ja ei pruugi isegi pulmareisile minna või lükkavad reisi määramatusse kaugusesse, mistõttu see mõnikord ka pidamata jääb. Peokülaliste hulgas on tavaliselt abiellujate sõbrad, töö- ja õpingukaaslased, sugulaste osa on jäänud väheseks.