Seks ja eneserahuldus kontoris- vaheldus rutiinsele päevale?

Internetiuuringute kohaselt pidi koguni üks kolmandik inimesi oma töökohal eneserahuldusega tegelema. Kes läheb vetsu, kes teeb seda lihtsalt vaikselt laua all. Miks inimesed nii teevad?
/Tekst: Kadri Tulev/

Seks kontoris pakub kõvasti põnevust ja adrenaliini. See on pingelisele päevale hea vaheldus. Kui pole partnerit kuskilt välja võluda, tegeletakse iseendaga.

Televiisorist tuli hiljuti saade, kus üks tööandja rääkis, kuidas tema kontoris ühele mehele meeldib peale tööpäeva minna naiskolleegide laua taha, tunda seal nende aurat ja lõhna ning siis endaga tegelema hakata. Mees olevat päris mitu lauda ära mökerdanud ja tööandja pidi teda korrale kutsuma- puhastagu vähemalt laud peale tegevust ära!

Kõige kuumemad kohad kontoris seksimiseks on laual, põrandal, seina ääres, kööginurgas, katusel, tualetis, sohval.

Osadele inimestele meeldib end niivõrd eksponeerida, et nad lähevad turvakaamerate ette seksima või ennast rahuldama. Tundub, et nende pärast võiks ka võttegrupp sealsamas olla. No mis sa vaene hing ikka ära teed, ju on tööst tingitud stress nii suur, et inimesed otsivad ekstreemseid väljapääse rutiinist.

Teised lähevad vaikselt tualettruumi, mõtlevad mõnele seksikale loole ning lasevad käel käia. Tegemist ei ole ainult meesterahvastega, sama palju on eneserahuldajaid ka naiste seas.

Lugesin ühest internetiblogist loo, kuidas üks neiu läks videomängude poodi müüjaks. Talle meeldis uus töökoht väga, ainult boss tundus kuidagi kohtlane- pudelipõhjad prillideks, vaikne ja kiilakas mees. Ühel õhtupoolikul läks neiu tagaruumi ning tema üllatuseks oli seesama boss tagumikkupidi video joystick`i otsas ja tegeles agaralt eneserahuldamisega. Tüdruk lahkus töölt. Ja edaspidi ta kindlasti koputas enne kui kuskile sisse astus.

Fantaasiaid on erinevaid. Nagu eelnevast lookesest selgub, rahuldatakse ennast käepäraste vahenditega.

Küsisin ühelt tuttavalt, kes samuti töökohal seksida harrastab, miks ta seda teeb? Ta vastas, et seks töökohal lisab seksuaalellu hoopis midagi uut. Need emotsioonid, mis tekivad ülemuse laual seksides, on hoopis midagi muud kui voodis teki all. Seksis on sees ülim pinge. Äkki tuleb turvamees? Äkki tuleb mõni töökaaslane või koristaja?

Kontoriseksiga peaks siiski meeles pidama mõningaid reegleid.

– Enne kui oma kaastöötaja tualettruumi või nurga taha meelitad, uuri välja, kas teie firmas on töötajate vaheline suhe lubatud. Osades firmades võib sellise asja pärast päris kiiresti kinga saada.

– Kui tahad töölt kellegagi kähkukat teha, siis mõtle hästi järgi. Äkki tal on mõni suguhaigus? Äkki ta on abielus ja sa rikud kellegi elu ära?

– Paljud inimesed on pärast juhuseksi töökaaslasega pidanud töölt lahkuma, sest edasine koos töötamine on muutunud ebamugavaks. Mõtle hästi järgi, kas tahad sellega riskida?

– Kui seksisid kellegagi töölt, siis ära mine selle infoga kelkima. Tekitad nii ebamugava olukorra ja kui ülemustele selline asi ei meeldi, võid jällegi kinga saada. Pealegi ei näita see sinu professionaalsust kui kaastöötajatega magad.

– Ära kunagi saada firma e-maili aadressiga seksuaalse sisuga kirju, kasuta selleks Hotmaili vms.

USA firmad on loonud sellise lepingu, et kui töökaaslased astuvad omavahel suhtesse, peavad nad alla kirjutama lepingule, kus on märgitud, et nad astusid suhtesse vabatahtlikult ja suhe ei mõjuta edaspidi nende tööd.

Enamasti ei soovi tööandjad näha seda, et nende alluvad omavahel seksivad või omaette tualettruumis sooloseksi harrastavad. Töö ja lõbu olgu ikka eraldi asjad. Paraku on uuringu kohaselt näiteks iga kümnes inglane kontoris seksinud. Ausalt öeldes oleks tõesti ebameeldiv minna tualettruumi, kus näiteks osakonna juhataja Jaanus just eneserahuldusega tegeles või raamatupidaja Leonella enda päeva päikselisemaks sõrmitses.

Ehk tuleks töökohtadesse teha eraldi ruumikesed, sellised suitsuruumi taolised, ent helikindlad boksid, kus töötajad saaksid uhkes privaatsuses oma asju ajada? Tegelikult poleks siis enam asi vist harrastajatele põnev, kõik ju teaksid mida sa sinna boksi tegema lähed!

Samuti võiksid tööandjad alluvatele korraldada ühiseid üritusi ja väljasõite. Nii saaksid nad oma siivutumad tegevused väljaspool kontorit ära teha ja oma pingeid maandada. Hea mõte oleks ka kontorisse korra nädalas massöör tellida, siis saaks töötajad samuti end pingetest priiks.

Seks ja eneserahuldus töökohas on enamasti tingitud stressist ja pingest. Inimesed otsivad ekstreemseid lahendusi eneserahulduseks ning inimmõistusel pole piire! See on paljudele viis lõõgastumiseks ja hetkeliseks aja maha võtmiseks. Iseenesest pole eneserahuldamise ja seksi juures ju midagi halba, ainult et inimesed võiks seda teha jälgi jätmata ja salaja. Teadmine sellest, et keegi sinu töölaual seksiks või endaga tegeles, ei ole just eriti muhe! Mida me ei tea, see ei tee meile haiget, kas pole nii?

Kadri Tulev
kadri@buduaar.ee