Reklaam sulgub sekundi pärast

Seks kondoomita – kas tänapäeva kihlasõrmus?

Unustage uhked teemantid ja briljandid, kuna kummivaba seks on saanud inimeste omavahelise pühendumise tunnuseks.

Unustage uhked teemantid ja briljandid, kuna kummivaba seks on saanud inimeste omavahelise pühendumise tunnuseks.

Kondoomid on loodud selleks, et kaitsta meid seksuaalvahekorras võimalike saadavate suguhaiguste eest, ometi on nende kasutus viimasel ajal saanud uue tähenduse. “Ma näitan usaldust kallima suhtes sellega, et ei nõua temalt kondoomi kasutamist. Me ei vaja neid, kuna oleme teineteisele truud ning tean, et midagi halba ei saa juhtuda,“ nii põhjendavad inimesed kondoomivaba suhet.
25-aastane edukas karjäärinaine Kätlin oli kallimaga koos olnud kuus kuud, kui sai teada, et mees on teda korduvalt petnud, mitmel korral ilma kondoomita. Pärast seda nõudis ta kallimalt kohe suguhaiguste testi tegemist, ja vedas – mees oli puhtalt pääsenud. Sellest tuli Kätlinil ka otsus – hüvasti kondoomid, tere tulemast pillid!
Põhjus, miks naine loobus kondoomide kasutamisest, tulenes hirmust, et kallim jätab ta maha, arvates, et naine ei usalda teda enam. Ometi ei ole ta siiani 100 protsenti kindel, et mees teda enam ei peta. “Eks see on risk, mille olen nõus võtma,“ vastab ta.
23-aastane Jaan nõustub eelkõnelenuga. “Minu kõige tähtsamad ning võiks ka öelda unikaalsed suhted on olnud kondoomivabad. Kui me usaldame teineteist ning ei peta, siis seda eeldusega, et minu naine kasutab regulaarselt pille ning me saame seksida nii palju kui tahame,“ räägib mees uhkustundega. See ülestunnistus pani Jaani küsima: “Kui me nii palju seksime, siis kuidas oleks üldse võimalik, et mul kondoom kogu aeg olemas oleks?“

Rikutud moment...
Suhtes olevad inimesed kipuvad arvama, et kondoomide kasutamine on tüütu või kaotab seksist saadava naudingu sootuks. Võime ju tihtipeale kuulda, kuidas mehed ütlevad: “Kondoomi kasutamine on justkui käia vihmakeebiga duši all.“ Juhul aga, kui sinu partner on kummi kasutamise vastu, langeb nende mittekasutamisest tulenev pinge sinule.
Mis toobki meid selleni, et paljud naisterahvad ei kasuta kondoome esimesel kohtumisel mehega, kellega kavatsetakse olla vahekorras, kartes sellega rikkuda momenti...
23-aastane tudeng Katre ei kasuta kunagi esimesel kohtumisel kondoomi, sest ei taha asja muuta “imelikuks".  Alles pärast paari kohtingut palub ta partneril end testida ning pärast seda on tihtipeale võtnud kasutusse ka kondoomid.
 
Võttes pööraseid riske
Igas suhtes, millega kaasneb kaitsmata vahekord, on omad tagajärjed – head või halvad. Oht on suurem, kui osatakse arvata, kuna mitmetel suguhaigustel ei ole väliseid sümptomeid. Tihtipeale eeldatakse välimuse järgi, et partner, kellega astutakse vahekorda on “puhas“, kuna ta ju näeb terve välja!
Võib võtta kaua aega, enne kui inimesed hakkavad aru saama HIVi kampaaniatest, kus teavitatakse, et seks ilma kondoomita tähendab fakti, et magad ka kõigi teistega, kellega nemad on voodit jaganud. Enam kui pooled, kes on uued HI-viiruse levitajad, ei ole ise teadlikud, et neil see on.
Seega – mida peaks tegema selleks, et end kaitsa ning jääda terveks? Parim viis on muidugi kasutada kondoomi, seda iga kord, kui oled vahekorras – see kehtib ka oraalseksi kohta! Kindlasti tasuks end kurssi viia ka libestuskreemidega, mis kaitsevad kondoomi katki minemast.
Iga suhte alguses peaksid kõik kasutama kondoome ning laskma regulaarselt, mitte ainult uue suhte alguses, teha suguhaiguste testi. Inimesed, kes võtavad riski ning on kaitsmata vahekorras ning seda korduvalt ja erinevate inimestega, peaksid endale teadvustama, mis sellega võib kaasneda. Kuidas mõjuks teadasaamine, et ravimata klamüüdia jättis sind lastetuks? Või kui peaksid igale järgnevale partnerile seletama, et sul oli herpes? Ometigi on need kõik ju ära hoitavad, seega – ei ole vist risk, mida tasuks võtta või kuidas?


Mida arvad sina? Kas kondoomita seks on tänapäeval muutunud armastuse sümboliks ja pühendumuse märgiks?


Buduaar Shopping