Seksi kasulikkusest

Kui jätta ebaturvalise ja soovimatu seksiga seotud ohud vahele, on tegevus iseenesest väga  kasulik sinu organismile.
Miks on seks hea? Peale selle muidugi, et see on parim viis saada järglasi ning pakub ülimalt mõnusat rahuldust, on Buduaari lugejatel ka kindlasti huvitav teada, et …:

Kui jätta ebaturvalise ja soovimatu seksiga seotud ohud vahele, on tegevus iseenesest väga  kasulik sinu organismile.
Miks on seks hea?

Peale selle muidugi, et see on parim viis saada järglasi ning pakub ülimalt mõnusat rahuldust, on Buduaari lugejatel ka kindlasti huvitav teada, et …:

Seks vähendab depressiooni. Teada tuntud tõsiasi: rahuldamata naine on närviline. Selle kinnituseks tehti ka 2002.aastal uurimus 293 naise osavõtul. Seksuaalselt aktiivsed naised, kelle partnerid ei kasutanud seksi ajal preservatiive, olid vähem vastuvõtlikud depressioonile kui naised, kelle partnerid neid kasutasid. Üks võimalikke seletusi sellisele sõltuvusele seisneb selles, et prostoglandiin, spermas sisalduv hormoon, imendub naise suguteedesse, reguleerides sellega naishormoonide tootmist.

Seks parandab haistmist. Pärast seksi suureneb hormoon prolaktiini tootmine. See omakorda sunnib aju tüverakke moodustama uusi neuroneid haistmistsentris.

Seks parandab hammaste seisundit. Spermoplasma sisaldab tsinki, kaltsiumi ning teisi mineraalaineid, mis aeglustavad hammaste purunemise protsesse. Mõeldes lastele, ei hakata siin täpsustama, millisel moel need mineraalained jõuavad oma sihtkohta. Lisagem vaid, et selline viis võib olla efektiivsem ja meeldivam, kui traditsiooniline hambapasta väljapressimine tuubist. Muide, teadlased on kindlaks teinud, et hügieenireeglid nõuavad hammaste pesemist enne ja pärast suguakti, mis juba iseenesest soodustab hammaste tervise säilimist.

Seksides väheneb südamehaiguste risk. Belfasti teadlased keskendasid 2001.aastal, pärast ülalmainitud uuringuid, oma tähelepanu südame-veresoonkonna süsteemile. Nad tegid kindlaks, et meestel, kes seksivad kolm või enam korda nädalas, alaneb infarkti ja insulti haigestumise tõenäosus kaks korda.

Seksides langeb kehakaal, paraneb üldseisund. Ka seks on füüsiline harjutus. Üks kirglik suguakt põletab 200 kalorit — umbes sama palju, kui 15 minutit jooksu. Seksuaalselt erutatud inimese pulss sageneb 70-lt 150 löögini minutis, täpselt samuti kui sportlasel, kes end maksimaalselt pingutab. Lisaks töötlevad lihaste kokkutõmbed suguakti ajal vaagnat, puusasid, tuharaid, käsi ning rinnakorvi. Meeste jaoks on seks üldse tunnistatud üheks parimaks lihaseid treenivaks spordialaks.  Voodis aktiivsed naised on paremas kehalises vormis.

Seks on kui valuvaigisti. Vahetult enne orgasmi tõuseb hormoon oksütotsiini tase viis korda. See omakorda soodustab endorfiinide moodustumist, millistel on valuvaigistav efekt iga valutüübi puhul – alates peavaludest ning lõpetades nii artriidi- kui isegi migreenivaludega. Naistel suureneb seksi ajal östrogeeni tootmine, mis võib vähendada menstruatsioonieelse perioodi valusid.

Seksiga väheneb gripi ja külmetuste põdemise tõenäosus. Nendel, kes seksivad nädalas 1-2 korda, on  antikehade hulk, mille nimeks on immunoglobuliin A, 30% suurem kui nendel, kes seksivad vähem. Need antikehad on tuntud immuunsüsteemi tugevdajatena.

Seks parandab kusepõie seisundit. Iga kord, kui püütakse urineerimist kinni hoida, töötavad seejuures suguelundite lihased. Needsamad lihased töötavad ka suguakti ajal.

Regulaarne seks tugevdab kõhu- ja tuharalihaseid ning parandab kõnnakut.

Pikaajaline seksist hoidumine tekitab hilisemaid vaevusi vahekorra ajal. Naistel, kes seksist hoiduvad, võivad tekkida teatud riskimomendid. Pärast menopausi võivad need avalduda tupe atroofiana. Tupp aheneb, ning see võib põhjustada valusid suguakti ajal. Et lugu ei halveneks seksi puudumise tõttu, võiks endale vibraatori soetada.

Millised on veel seksi kasulikud omadused? Lisage juurde!

Allikas: Forbs