Sex-Buddy = nauding ja ohtlik mäng

Mu korterikaaslane ei ole nii kerglaste elukommetega, et magaks iga suvalise ettejuhtuva mehega – küll aga magab ta ühe mehega väga juhuslikult. Või kas ikka juhuslikult? Pigem ikka jah ainult siis, kui temal tahtmine tuleb. Jah, kõik me teame seda maagilist olevust – sex-buddy ehk maakeeli seksisõber.

Mu korterikaaslane ei ole nii kerglaste elukommetega, et magaks iga suvalise ettejuhtuva mehega – küll aga magab ta ühe mehega väga juhuslikult. Või kas ikka juhuslikult? Pigem ikka jah ainult siis, kui temal tahtmine tuleb. Jah, kõik me teame seda maagilist olevust – sex-buddy ehk maakeeli seksisõber.

Ikka aeg-ajalt kui vedeleme diivanil ja vaatame igavusest mõnda juba 7 korda nähtud filmi, hüppab ta püsti telefoni järele, mulle seda rõõmsalt lehvitades lning ausub kaks kõik-ütlevat sõna: „Booty call“. See tähendab seda, et lähima 30 minuti jooksul lahkub ta kodust või olen mina see, kes vabatahtlikult mõtleb kuhu välja minna. Üks kõne ja rahuldus on garanteeritud – tavaliselt. Võib seda kutsuda mänguks? Sellisel käitumisel on oma kindel muster, kõik on etteaimatav ja juhuslikkust ainult niipalju, et millal isu peale tuleb ja kas telefon vastab.

See on „mäng“, kus võidavad mõlemad. Seda loomulikult ainult siis, kui tingimusteta ja muu seotuseta seksuaalne suhe on vastuvõetav mõlemale osapoolele. Kui üks tunneb, et hakkab tahtma midagi rohkemat kui teine osapool tegelikult pakkuda suudab või armub hoopiski, on ta juba kaotanud. Või vähemalt nii mulle kõrvalt vaatajana tundub. Jah, kuna ma ise ei ole sellise maailma häid ja halbu külgi kogeda saanud, siis palusin korterikaaslaselt pisut valgustust.

Alguses sain vaid napisõnalisi „Ta on hea, aga päris endale ma teda ei taha – keeruline… ja miks mitte, kui midagi muud silmapiiril ei ole. Peaasi, et fun oleks“, kuid natuke mõtteid kogununa ja oma nägemusele veebist kinnitust otsinud, ilmus ühel hommikul kööki nimekiri käes. Päris huvitav on hommikupudru kõrvale rääkida juhuseksi reeglitest. Kuid veel enne nimekirja juurde suundumist sain kuulda järgmise avalduse, mis täpsete sõnade kohaselt kõlab just nii: „Naistel on samasugused õigused kiireks, mitte-seotud, mitte-sügavamõtteliseks seksiks nagu meestel. Kuid alati tuleb jääda turvaliseks ning hoolitseda ennekõike enda tervise ja tunnete eest.“

Kuid siin nad on – need reeglid, kui soovite neid nii kutsuda, või pigem soovitused, et võimalikust rõõmust ja rahuldusest ei saaks ohtliku mängu kaotust.

1. Turvalisus ennekõike. Hoolitse selle eest, et sul endal oleks kondoomid olemas. Kui pole, lükka kõne seni edasi, kuni oled ostu sooritanud. Ega rohkem midagi – uudiseid oled ju lugenud ja tead, kui suur hulk inimesi on juba HIV-i nakatunud. Lisa veel võimalikkus erinevate suguhaiguste saamise kohta ja rohkem polegi ju vaja öelda. Muidugi soovimatu rasedus ka. Küsimus ei olegi niivõrd selles, kui palju sa oma partnerit usaldad, vaid kui palju sa üldse saaksid usaldada tema varasemaid seksuaalpartnereid ja nende seksuaalkäitumist. Mõtle sellele.

2. Ei mingeid emotsionaalseid vestlusi ja armumist. Ohh, kas tõesti nii karm – aga kui juhtub? Armumist ju ikka juhtub. Seda ju ei saa keelata südamele. Aga et ainult seksile tugineva suhte puhul viib ühe poole armumine tavaliselt hukatusse, siis tasub ka oma südamel silm peal hoida. Emotsioonid ja isiklikud mõtted jäägu sõpradega jagamiseks. Sa ei pea ju oma härra Ainult Seksile rääkima milliseid tundeid tekitab tööl valitsev pinge või kui väga tahaksid ammu tülli läinud sõbrannaga ära leppida. Paljud emotsioonivaba seksi harrastajad mainivad, et samas kui kõik seksi vormid on sobivad, siis suudlemine mitte. Sest see on liialt emotsionaalne ja intiimne. Kuid teisalt on ju tegemist ühe olulise osaga nii eelmängust kui kogu rituaalist. Seega täiesti sõltub sinust ja ilmselt ka kaaslasest, kui lähedale füüsiliselt ja emotsionaalset teda tegelikult lasta tahad ning suudad.

3. Pigem väldi suhtlemist oma bootycall’iga muul ajal ning kunagi ära helista millekski muuks kui kokkusaamise kokkuleppimiseks. Üsnagi lihtne reegel, mida jälgida. Kui ei ole vaja, siis ei ole ka vaja.

4. Ära jäta jälgi maha. Kui tema käib sinu juures – ära luba jälgegi maha jätta. Ei mingeid hambaharju, ei mingeid pisiasju kapi-äärele. Kuna reeglina ei taha ka tema, et jälgi maha jääks, siis võib ka juhtuda, et jääd oma kogemata maha unustatud asjadest lihtsalt ilma. Kui kohtute sageli, siis mida kiiremini asjad tagastad või tagasi küsid, seda selgemaks ning piiritletumaks see suhe ka jääb.

5. Piirang kasutuskordadele: ära tee rohkem kui 3 SOS-kõnet kuus. See on juhuslik seksuaalne suhe, seega vajab su sekspartner puhkust. Suhte hoiab kergena just teadmine ja tunnetus, et teine pool ei muutu „sissetungivaks“ – teadmine, et mõlemal poolel on oma elu ja ei ole ohtu, et hakkab liialt minu ellu tungima.

6. Kui hetkel ei saa, siis ei saa – aktsepteeri seda. Kui ta ei vasta su kõnele või ei helista tagasi peale sinu esimest proovi, ei ole mõtet ka peale käia. Arvesta, et tal ei pea ja ei olegi igal hetkel sinu jaoks aega. Võta parem kõne selle peale sõbrannale ja minge koos välja inimesi vaatama.

Kui selline elukorraldus seksuaalelus sobib, siis miks ka mitte. Kuigi, kui täielikult rahuldust pakkuv selline suhe siiski olla võib, jääb igaühe enda otsustada. Tundub, et mõnele (näiteks mu korterikaaslasele) sobib, kuid mina isiklikult ootan igasuguselt suhtelt palju enamat. Seega, ei mingit vastutuseta juhuseksi propageerimist – turvalisus ja tervis!

/Kelli Kuldma/