Stressivabad ja rahulikud pühad?

Pühadeaeg on peaaegu et käes. See aeg peaks kõigile rõõmu ja head meelt tooma, kuid alati ei kujune see selliseks ajaks nagu igaüks nostalgiliselt lapsevõlvest meenutada võib. Perenaise jaoks on sellel ajal ehk isegi igapäeva elust rohkem muresid ja stressi.

liisi@buduaar.ee


Pühadeaeg on peaaegu et käes. See aeg peaks kõigile rõõmu ja head meelt tooma, kuid alati ei kujune see selliseks ajaks nagu igaüks nostalgiliselt lapsevõlvest meenutada võib. Perenaise jaoks on sellel ajal ehk isegi igapäeva elust rohkem muresid ja stressi. Kuidas leida aega ja raha, et kogu suguvõsale maitsev jõulupraad valmistada? Et kaugelt kohale sõitnud sugulasi majutada? Ja palju muud sarnast.


Kõige tähtsam on iseenda jaoks aega teha. Kas või korraks aeg maha võtta ja nautida seda rahu ja rõõmu aega. Näiteks kui kõik on juba valmis, siis koos teistega maha istuda ja lihtsalt lõõgastuda, mitte köögi vahet joosta, et iga must taldrik kraanikaussi saaks viidud. Võta näiteks töölt üks päev vabaks, et jõuaksid kõikde asjadega õigeaegselt valmis, ilma et peaksid selle pärast üleliia stressama. Samuti ei tohiks end lasta heidutada apsakatest. Võta neid parem naljaga – tegijal juhtub nii mõndagi.


Kui rahaga on napp (nagu paljudel meist juhtub nii olema – pühade ajal on ju niigi rohkem kulutusi), kuid külalised on tulemas, siis tuleb see tore õhtusöök korraldada ühisel jõul. Palu kõigil midagi tuua. Tähtsamad road saad ju ise kodus valmis küpsetada, aga näiteks mandariine, piparkooke või muid magustoite saavad teised tuua. Samuti veini või hõõgveini, pähkleid, komme jne.


Kingitusi tehes mõtle selle peale kui palju träni sul endal sahtli- ja kapinurkades vedeleb. Ehk tee kingitusi ainult neile, kellele sa tõesti tahad. Suvalisest kingist ainult kinkimise pärast ei ole rõõmu ei sulle ega ka sellele, kes kingi saab. Põhiline on see, et pere väiksemad liikmed kuuse alt midagi leiaksid. Teistele piisab ehk niisama mõnusast lõõgastavast koosviibimisest ja tundest, mida see tekitab.


Enne kui kõigega alustad, võta üks lõõgastav vann või käi trennis ja saunas. Ela end välja et saaksid puhtalt lehelt alustada. Alles siis võta end kokku, loo sobiv jõulumeeleolu ja tee kõike rõõmuga. Siis saab ka tulemus parem!