Suuseks

57 kommentaari

imageManager_210339Vähe on mehi, kellel ei tuleks näkku see ilmeksimatult äratuntav seksuaalse ootusärevuse ilme, kui juhtub telerist nägema mineti tegemist. Mõni lausa ümiseb ja niheleb. Tore on, kui naispartnerile meeldib kaasale minetti teha ja ta naudib seda sama palju kui meeski, kuid paraku on kõigil mõnikord hetki, kus mõte meest oraalselt rahuldada hakkab vastu.

imageManager_210339Vähe on mehi, kellel ei tuleks näkku see ilmeksimatult äratuntav seksuaalse ootusärevuse ilme, kui juhtub telerist nägema mineti tegemist. Mõni lausa ümiseb ja niheleb. Tore on, kui naispartnerile meeldib kaasale minetti teha ja ta naudib seda sama palju kui meeski, kuid paraku on kõigil mõnikord hetki, kus mõte meest oraalselt rahuldada hakkab vastu. Paljud naised ei teegi kunagi suuseksi ega lase ka endale seda teha, sest see ei meeldi neile.

Probleem tekib siis, kui meespool hakkab igal sammul kahemõttelisi vihjeid tegema, või mis veelgi hullem, argumenteerima väidetega, et kõik naised ju teevad. Sellised mehed argumenteerivad nagu teismelised – nende jutu järgi kõik teised emad alati annavad raha, lubavad ööseks kodust ära jääda jne. Sellised väljaütlemised sisaldavad varjatud ähvardust, et kui sina mulle ei tee, siis leian teise, kes teeb. Kurb, et paljud peavadki normaalseks sedasi oma mõnu nimel nõuda kaaslaselt vastumeelseid tegusid ja leiutada põhjuseid, mis selleks justkui õiguse annaks. Tegelikult on sellise suhtumisega kaunis asi ära lörtsitud, sest  väljapressimise tulemusel saadud seks muutub ühele osapoolele vastikuks ja jälgiks. Mõni tunneb end suisa ärakasutatuna ja vägistatuna.

Vahest on naise vastumeelsuse põhjuseks eelnev negatiivse alatooniga kogemus. Liina (29): „Mina ei suuda oma mehele seda rõõmu pakkuda. Eelmisest suhtest on halb kogemus. Algul oli selle eelmisega kõik tore, ta kiitis suuseksi jne, aga ühel hetkel hakkas mu pead suruma nii, et oksemaitse oli suus. Ja nüüd, kui oma mees avaldab soovi selleks, siis ütlen, et ei suuda. Kohe tuleb silme ette see, kuidas eelmine mees mu pead alla vajutas.”

imageManager_210349Paljudele tundub mõte kaaslast oraalselt rahuldada ebameeldivana lihtsalt teadmatusest ja hirmust uue ees. Ka eelarvamused mängivad siin oma osa. Ikka mees ja naine, pimedas ja teki all. Kuid tegelikult – kui paljud seksivad ainult laste saamise eesmärgil? Või kohusetundest? Tahaksin loota ja uskuda, et valdav enamus teeb seda ennekõike ikka naudingu pärast. Tõeline nauding saabub aga siis, kui me seda siiralt vastaspoolele pakkuda tahame, mitte ei mõtle ainult oma rahulduse saamisele. Siinkohal ka väike vihje meestele – selleks, et naispoolt panna tegema midagi, mida teie väga soovite, ärge pressige oma soove tobedate vihjetega peale, vaid näidake praktikas, kui hea ja loomulik võib suuseks olla. Keskenduge esmalt temakese rahuldamisele. Uurige, mis partnerile meeldiks ning väljenda selgemalt iseenda soove – nii õpib tema enda omadest rääkima ja ei tunne end nii kõrvalejäetu või saamatuna.

Naistel on vähemalt kahte sorti orgasme – tupesisesest erutusest tulenevad ning väliste suguelundite (eeskätt kliitori) stimuleerimisest tekkivad. Erinevad uuringud kinnitavad, et üldiselt võidab naiste puhul kliitoriaalne orgasm – kümnest naisest üheksa on võimelised kliitoriaalseks orgasmiks ning tupesiseseks vaid üks. Naine, kes on „äratatud” ja on võimeline seksi nautima, on ka võimeline nautima teise rahuldamist.

Tegelikult on suuseksi tegemine väga erutav. Sa võid keskenduda partnerile ja tema naudingule – ning nautida edevalt iseenda võimu, osavust ning partneri erutust. Võim on seksikas – seda enam, et allutakse vabatahtlikult ning naudinguga.

Üks on kindel – kui sa ei ole aktiivne ja hea suuseksi tegija, ei saa sama partneriltki nõuda. Kristi (nimi muudetud) rääkis: „Ma pean ütlema, et kuna mu mees on asjas üsna koba, siis mulle eriti ei meeldi, no tundub niisama surkimisena, tüütu – pean ju välja näitama, et mõnus ja ohkima jne., muidu solvub. Vahel olen proovinud öelda ka, et ega ta ei oska teha eriti, siis ta ei usu. Mulle ei meeldi talle ka minetti teha – mina näen vaeva ja tema… Tegelikult arvan, et ega temagi seda nii väga naudi.” Siit järeldus – kui kaaslasel pole suuseksi nautimise kogemust, on topeltraske selgeks teha, miks see sulle nii tähtis oleks. Nii et kõigepealt proovi teda ennast nautima õpetada ja mõtle iseendale alles teises järjekorras.

Veronika Raudsepp Linnupuu