Teed sa kõik, et su abielu oleks õnnelik?

Oled sa kunagi mõelnud, miks su abielu õnnelikum ei ole? Kui jah, siis sa pole üksi. Paljud inimesed vaevavad oma pead sama küsimusega.
Vähemalt osa vastusest peitub selles, kuidas sa endaga räägid ja mida sa oma abikaasale ütled. Samuti selles, mida sa usud, valedes mida sa räägid endale ja oma kaaslasele.

liisi@buduaar.ee


Oled sa kunagi mõelnud, miks su abielu õnnelikum ei ole? Kui jah, siis sa pole üksi. Paljud inimesed vaevavad oma pead sama küsimusega.
Vähemalt osa vastusest peitub selles, kuidas sa endaga räägid ja mida sa oma abikaasale ütled. Samuti selles, mida sa usud, valedes mida sa räägid endale ja oma kaaslasele. Kõik, mida sa keelad või millele näivaid seletusi pakud – kõik see mõjutab su abielu intiimsust ja õnnelikkust.


Loe järgmisi kümmet väidet ja vaata, kas tunned end mõnes ära. Kui see nii on, siis pole ju veel liiga hilja positiivseid muutusi teha!


1. Ei ole vahet, kas ma räägin alati kogu tõe nii kaua kuni mitte teadmine talle haiget ei tee. (Sa valetad ise endale).

2. Ma ei ütle talle kui palju meie tütre lõpukleit maksis, sest see ainult ärritaks teda. (Valetamine ei lahenda iialgi päris probleemi).

3. Tal läheks tuju ära, kui ta teaks et mu vana kaaslane mulle täna helistas, nii et ma parem ei mainigi seda. (Ja kui ta hiljem teada saab, siis tuleb sul suurte usaldusküsimustega tegeleda).

4. Ainuke põhjus, miks ma sulle räägin et sa muutud paksuks, on su enda hea pärast. (Aga nii sa ise kui ka su abikaasa teate, et see ei ole ainus põhjus, miks sa seda teemat üles tood).

5. Pole vahet, et me enam nii tihedalt ei seksi kuna oleme juba viis aastat abielus olnud. (Sa ainult lollitad ennast).

6. Ma väärin paremini kohtlemist ja ma kavatsen sulle tagasi teha. (Tagasi tegemise mängul on alati kaks kaotajat).

7. Nüüd, kui me oleme abielus ei loe enam milline ma välja näen ja kuidas riides käin. (Korralikkus ja puhtus loevad alati ning enda üles löömine abikaasaga välja minnes võib teie suhtesse uut põnevust tuua).

8. Me oleksime õnnelikumad, kui sa oleks rohkem nagu Mari mees. (Sa vihjad sellele, et ta meeldiks sulle rohkem, kui ta muutuks. Kuid su kaaslane paneb su võrdluse pahaks ja suhtub muutumisse veel suurema vastumeelsusega).

9. Me teeme midagi erilist koos kohe kui autoliising on tagasi makstud (meie poeg lõpetab kooli, maja liising on makstud, oleme natuke sääste kogunud jne.). (Isegi kõige madalama eelarve juures on võimalik leida erilisi asju, mida juba kohe praegu koos teha, et hiljem oleks, mida mäletada).

10. Ma olen õnnelikum 15 aasta pärast, siis kui olen pensionile jäänud. (Tuleviku rahulolule keskendudes sead end ise lõksu – magad maha võimalused olla õnnelik praegusel hetkel, rahul iseendaga, oma abikaasaga, abieluga ja eluga).