Turvaline seks ka raseduse ajal

Turvaline seks ka raseduse ajal

Kas rasedana seksimine võib loodet kahjustada? Kas raseduse ajal võib oraalseksi harrastada? Rakkaudeksi.fi toob välja kümme küsimust ja vastust raseduse ajal seksimise kohta.

Kas rasedana seksimine võib loodet kahjustada? Kas raseduse ajal võib oraalseksi harrastada? Rakkaudeksi.fi toob välja kümme küsimust ja vastust raseduse ajal seksimise kohta.

Miks tahaks rasedana rohkem seksida?

Mõned naised on raseduse ajal väga innukad, kuna neil on suurenenud rinnad ning tavalisest niiskem tupp. Samal ajal tunnevad teised end jälle kehvasti ja ei pea end eriti seksikaks ning tahetuks. Seks ja seksisoov on alati väga individuaalsed asjad, seda ka raseduse ajal.

Kas seksiisu on varieeruv sõltuvalt raseduse eri etappidest?

Raseduse alguses sagedasti naised seksile ei mõtle, kuid raseduse keskel on seksisoov jällegi laes. Hormoonid muutuvad pea kõigil samamoodi, kuid enesetunne ja soov on individuaalsed.

Miks rasedus võib mehe isu ära viia?

Ka meeste seksisoov kõigub. Enamik võib raseduse ajal seksi karta, sest kardavad kahjustada loodet. Kuid nagu naistegi puhul on see väga individuaalne.

Kas rasedana seksimine võib loodet kahjustada?

Seks ei ole üheski raseduse etapis kahjulik, kui rasedus kulgeb normaalselt. Vahekorras ei soovitada teinekord olla siis, kui naisel esineb vereeritust.

Kas orgasm kahjustab loodet?

Orgasm ei kahjusta loodet.

Kas mõni asend on raseduse ajal kahjulik?

Soovitatavad on sellised asendid, kus mõlemad partnerid tunnevad ennast mugavalt, eriti naine.

Kas raseduse ajal võib harrastada oraal- või anaalseksi või suurendavad need põletike ohtu?

Oraalseks on raseduse ajal ohutu, sest emakakaela limatulp kaitseb emakat bakterite eest. Anaalseksi harrastades tuleb aga alati ettevaatlik olla ja kindlustada, et pärasoole bakterid ei pääseks tuppe.

Kas orgasm võib põhjustada enneaegse sünnituse?

Orgasmi saamisel ei ole mingit seost enneaegse sünnitusega.

Kas seksist julgeb rääkida ka nõuandlas?

Enamik nõuandla töötajatest on spetsialistid ja nendega võib julgelt rääkida ka seksist. Neil on otsene kohustus rääkida ja anda juhiseid, kui neid vajatakse.

Millal võib pärast sünnitust jälle seksima hakata?

Kui on käidud järelkontrollis ja rasestumisvastaste vahenditega on kõik korras, võib seksiga alustada. Järelkontroll on tavaliselt 5-12 nädalat pärast sünnitust. Ühed alustavad seksiga aga nädala pärast ja teised ei tahaks seksi ka veel aasta hiljem.

 

Anneli Allikas-Parv