7 võimalust reisida mööda maailma nii, et sulle selle eest makstakse

7 võimalust reisida mööda maailma nii, et sulle selle eest makstakse

Mis oleks, kui saaks reisida kulutamata ühtegi eurot? Mis oleks, kui sulle reisimise eest isegi makstaks? Kui otsid võimalust, millest kinni haarata, siis siin on sulle mõned head ideed, kuidas mööda maailma reisida ja selle eest palka saada.

Mis oleks, kui saaks reisida kulutamata ühtegi eurot? Mis oleks, kui sulle reisimise eest isegi makstaks? Kui otsid võimalust, millest kinni haarata, siis siin on sulle mõned head ideed, kuidas mööda maailma reisida ja selle eest palka saada.

1. Hakka giidiks!

Juhtides turismigruppe mööda maailma ajaloolisi ja ikoonilisi paiku, võib tunduda kui täitunud unistus. See amet pakub sulle üle maailma nii palju erinevaid võimalusi, tuleb vaid oma lähenemisnurk leida. 

2. WWOOF (Worldwide Opportunities on Organic Farms) – vabatahtlikuna talutöödele

See pole traditsiooniline äri, kuid see pakub hulgaliselt võimalusi töötada maailma erinevates paikades nii pikalt või nii lühidalt, kui sa ise soovid, saades vastutasuks tasuta majutuse ja kodus valmistatud toidud. Olgugi et sul tuleb ise maksta kinni lend sellesse riiki, kuhu oled otsustanud minna, leidub seal koha peal rohkelt inimesi, kes sulle edasise suuna kätte näitavad.

3. Eksport- ja importkaubad.

Ühe võimalusena saad siseneda ekspordi-impordiärisse, mis kahtlemata lennutab sind erinevatesse maailma paikadesse, et seal siis kohaliku kaubaga tutvuda, et neid siis kodumaale hakata importima ning edasi müüma. Ära unusta, et kõikidel kaupadel on omad piirangud ja tollireeglid, seega tasub kindlasti teha vajalik eeltöö.

4. Hakka lennusaatjaks! 

Lennusaatjad teenivad üsna hästi ning nad saavad sageli mitmeid soodustusi nii oma reisidele kui ka pereliikmetele. 

5. Mine tööle kruiisilaevale. 

Laeval on tööd seinast seina, alustades nõudepesijast ja lõpetades reisisaatjaks olemisega eksootilistel ekskursioonidel. Tööaeg võib kujuneda üsna pikaks, kuid selle eest on sul alati olemas tasuta majutus ja tasuta reisimine. Meeskonnaliikmetel on tihti oma söögisaalid, poed, internetikohvikud, jõusaalid, ööklubid ja isegi teatud ühistegevused, mis loovad mõnusa ühise ruumi.

6. Alusta reisiblogi!

Professionaalseks blogijaks saamine on siiski üsna suur väljakutse. Enamik reisiblogijaid kulutab mõnikord isegi aastaid, et seda kõike üles ehitada, enne kui üldse mingist rahast saab rääkida. Selleks, et see projekt sul tööle hakkaks, peaksid reisimist tõeliselt nautima ja oskama sellest kõigest kirjutada ja seda jagada. Kui oled oma blogi kord tööle saanud, oled tegelikult sisenenud suurde ärisse ning sul tuleb hallata ka sotsiaalvõrgustikke, partnerlussuhteid, turundust, finantsküsimusi jpm. 

7. Mine lapsehoidjaks au pair‘ina.

Au pair on rahvusvaheline lapsehoidja, kes elab tööperioodil konkreetses peres, kantseldades lapsi ning tehes nendega seotud kergemaid majapidamistöid. Au pair‘ina on sulle garanteeritud tasuta reisimine, majutus, söök ja lisaks ka taskuraha. Paljud pered ei nõua ka kohalikku keelt, vaid ongi rahul, kui nende lastega näiteks inglise keeles suheldakse.

Allikas: businessinsider.com