Anete New Yorgis: töötu ja rõõmus. Vaata GALERIID New Yorgi elust!

Anete New Yorgis: töötu ja rõõmus. Vaata GALERIID New Yorgi elust!

Käisime täna Nele ja Stellaga Manhattani läänekaldal jalutamas, Mari käis ühes söögikohas kolmandal proovipäeval. Olen siin elades avastanud, kui paljusid ilusaid kohti me jaanuaris ei näinud. Üks asi on muidugi see, et talvel on külm ja pikad jalutuskäigud ei ole külma ja pimedaga just kõige meeldivamad asjad, aga samas viis päeva New Yorgi avastamiseks on ikka lubamatult lühike aeg. 

Käisime täna Nele ja Stellaga Manhattani läänekaldal jalutamas, Mari käis ühes söögikohas kolmandal proovipäeval. Olen siin elades avastanud, kui paljusid ilusaid kohti me jaanuaris ei näinud. Üks asi on muidugi see, et talvel on külm ja pikad jalutuskäigud ei ole külma ja pimedaga just kõige meeldivamad asjad, aga samas viis päeva New Yorgi avastamiseks on ikka lubamatult lühike aeg. 

Esimest korda New Yorki tulles tahavad kõik minna vaatama asju ja kohti, mis filmides nähtud ja lauludes kuuldud, nagu näiteks Statue of Liberty, Central park ja Empire State Building. Me olime sõbrannaga talvel samasugused, panime listi kokku kohtadest, kuhu me kindlasti minna tahame ja nimekirja eesotsas olid justnimelt need kohad. Kui sa esimest korda NY-s oled, siis tegelikult ongi see loomulik ja õige neid kohti vaatama minna, aga nüüdseks olen avastanud, et NY-l on pakkuda palju enamat kui need käputäis turistiatraktsioone.

Olen viimased kaks nädalat aktiivselt tööd otsinud ja ei ole veel midagi leidnud. Programmiga liitudes pidin alla kirjutama lepingule, et kui ma teatud ajaga omale töökohta ei leia, on minu viisasponsoril õigus mind USA-st tagasi koju saata minu oma kuludega. Mul saab üsna varsti NY-s juba kuu aega täis ja olen saanud ka juba ühe kurjakuulutava kirja, aga samas ma olen kindel, et selle nädala esimesel poolel leian ma omale töö ja kõik saab ilusti korda. Ma olen siinse eluga juba nii ära harjunud. Esimesest hetkest saati olen siin ennast tundnud justkui kodus. 

Metrooga sõitmine on ka juba täiesti selge ja õpin tasapisi Manhattanit ka paremini tundma. See linn on lihtsalt uskumatult suur ja isegi kui mu orienteerumisoskus on üsna hea, küsin siin päevas vähemalt kaks korda inimestelt abi, kuna enese loogikaga pole siin vähemalt alguses palju midagi peale hakata. 

Öeldakse, et New York never sleeps. See ei vasta küll täielikult tõele, aga siin toimub küll koguaeg kõiksugu erinevaid lahedaid asju. Näiteks tasuta kontserdid ja etendused. Üks õhtu käisime tüdrukutega stand-up comedi’t vaatamas. Kokku esinesid seal viis koomikut ja üritus oli tasuta. Veidi guugeldades leiab siin päris palju tasuta häid asju. Näiteks iga reede hommikul on seoses Good Morning America show-ga Central Parkis kontsert. Pole päris kindel, kes järgmine reede esinevad, aga kaks reedet tagasi oli võimalik tasuta Maroon 5-i kuulama minna, päris võimas oli!

Kui keegi plaanib lähiajal New Yorki külastada, siis siin on paar soovitust:

*Empire State Building on New Yorgi üks kuulsamaid hooneid. Kui aus olla, siis ma ei ole sellest väga aru saanud, miks see nii on. Tegelikult on see maja täiesti tavaline kontorihoone, kuhu otsa kõik turistid selles linnas paaniliselt minna tahavad. The Rock seevastu on vähemalt sama kõrge, kui mitte veel kõrgem hoone Manhattani südames, kuhu otsa minemiseks on alati palju lühemad järjekorrad, see on odavam ja selle tipus ei ole ees metallvõret (sellegi poolest on see siiski väga ohutu, alla keegi ei kuku). Mis kõige olulisem The Rocki puhul – selle otsast näeb Empire State Buildingut ennast. Käisime sõbrannaga jaanuaris seal üleval ja vaade, mis meile avanes, oli kirjeldamatult võimas. 

*Statue of Liberti on ka kindlasti üks kuulsamaid vaatamisväärtusi New Yorgis. See asub Manhattani lõunaservas ja sinna viivad tasulised paadid, kuhu peale kõik turistid tavaliselt lähevad. Mis on aga vähem teada – Staten Isaland on NYC saar, kuhu viib iga poole tunni tagant praam. Kuna SI saare peal elavad inimesed, siis on see praam nagu ühistrantsport ja see on tasuta. Praam sõidab Statue of Liberti üsna kõrvalt mööda, mitte küll liiga lähedalt, aga vaade on hea. 

*Metropolitan Museum of Art asub Central Parkis ja see on kindlasti üks koht mida peab NY-i külastades nägema. Muuseumi hoone on üüratu ja sealt võib leida eksponaate seinast seina – igaüks leiab sealt endale midagi huvitavat. Muuseumisse sisenedes peab saama pileti ja kassade juures seisab silt, kuhu on kirjutatud 28 dollarit. Enamik turistidest tulevad muuseumisse sisse, näevad seda summat ja maksavad selle raha arvates, et see on muuseumi piletiraha. Tegelikult on selle summa all väikselt kirjas, et see on soovituslik hind. Mis näiteks kohalikud ise teevad – annavad kassapidajale kolm dollarit ja saavad selle eest muuseumi pileti. Tegelikult ei pea see summa isegi nii suur olema, piisab kasvõi ühest dollarist. 

Siin on ilmad väga mõnusad, loodan, et Eestis on ka hea ja mõnus.

Päikest,

Anete

 

VAATA lahedaid Anete tehtud pilte NY elust!