Helsingisse shoppama

\"imageManager_199230\"Kindlasti oled kuulnud sõbrannasid kurtmas, et Eestis ei ole midagi osta või on siin kõik väga kallis. Selleks, et suuremat kaubavalikut ja kohati ka paremat hinda saada, ei pea sugugi kaugele minema. Ülelahe Helsingisse jõuad sama kiiresti kui Tartusse, ja piletihinnale kulutatud raha kompensatsiooniks saad osta teistsugust kaupa kui Eestis.

 

Mari Ojasaar
mari@buduaar.ee

\"imageManager_199255\"Kindlasti oled kuulnud sõbrannasid kurtmas, et Eestis ei ole midagi osta või on siin kõik väga kallis. Selleks, et suuremat kaubavalikut ja kohati ka paremat hinda saada, ei pea sugugi kaugele minema. Ülelahe Helsingisse jõuad sama kiiresti kui Tartusse, ja piletihinnale kulutatud raha kompensatsiooniks saad osta teistsugust kaupa kui Eestis.
Soome võlub mitmete poekestega, mis eestlaste armastuse on pälvinud. Linda Line kiirlaevad viivad Soome vaid pooleteise tunniga. Sõidu ajal pakutakse süüa ja juua- aeg möödub laeval lennates. Linda Line sadam Tallinnas asub kesklinna lähedal Linnahalli taga ning Soomes viib laev samuti reisijad mugavalt linna südamesse Magasiiniterminali. Sellest hooajast sõidab Linda Line´ i uus katamaraani tüüpi laev Merilin- laeval on 2 tekki, 2 baari, turisti- ja Lindaklass.

Soome jõudes võtab teid sadamas vastu turuhoone, kus müüakse värsket kala, juur-ja köögivilju, maasikaid ja vaarikaid. Värske kala lõhnab ahvatlevalt, pakutakse erinevaid kalavõileibasid ja -roogasid. Marjad püüavad pilku ja tunduvad märksa suuremad kui Eestis. Turistidele on välja pandud põhjapõtrade nahad, millest valmistatud erinevaid suveniire, vaipkatteid ja riideid.

Väike jalutuskäik keskuse poole läbi pargi, kuhu Soome noored ja pered on kaunist päeva nautima tulnud. Ei saagi palju kõndida, kui esimesed poed tähelepanud tõmbavad.

\"imageManager_199243\"Kõigi lemmik on H&M, kus shoppavad meelsasti soomlased ja kust leiab ka rohkesti eestlasi- viimaste arutelusid tundub isegi sagedamini kuulma. H&M on armastuse pälvinud hooaja moodsa riidevaliku ja väga heade hindadega. Valik on väga lai ja hõlmab erinevaid maitseid ja stiile. Siin on huvitavaid aksessuaare, erinevaid ehteid, pearätte, mütse, salle, kotte, kingi. Poes on suur osa eraldatud pesu jaoks, mis on iga naise unistus. Proovikabiinid on kaunistatud buduaarilikult ja pesu on igale maistele ja suurusele.
 H&M lastepood on emade-isade poolt väga suurt populaarsust kogunud. Hinnad on väga mõistlikud. Vahest tundub, et seal on kõik nii odav ja ilus,  et võiks osta pool poodi tühjaks. H&M`i poes müüakse moekaid rõivaid ka beebiootel emadele. Üle maailma populaarsust võitnud poekett pakub riideid meestele, naistele, teismelisetele ja lastele. Kaubavalik täieneb iga päev. H&M sobib kõigile, kellele meeldib mood.

Stockmann on samasugune nagu Eestiski, aga märksa suurem. Absoluutne lemmik on raamatuosakond, kus on 3 korrust ja kus leidub väga lai valik erinevaid raamatuid. Sinna   võid unustada ennast mitmeteks tundideks. Poes on eraldi osakonnad lille-, koka-, foto-, moe-, ilu- ja kunstiraamatute jaoks. Leidub ka palju selliseid, mis Eestisse veel jõudnud pole.

\"imageManager_199244\"Sisley esinduspoest leiab iga hooaeg meeste ja naiste kollektsiooni, mis järgib stiilipuhast ja moekat lõiget. Kollektsioonis on sportlikuid ja vabaaja riideid, elegantseid ja pidulikke riideid, midagi igaks erinevaks hetkeks, mis ennustavad tuleviku trendi. Eestlastele tuntud United Colours of Benettoni tütarettevõte Sisley riided on sellised, mis on silmapaistvad, mugavad ja omanäolised.

Huvitav ja trendikas kauplus on ka Indiska, mis on end sisse seadnud igasse suuremasse kaubanduskeskusesse. Seal leiab India stiilis riideid, ehteid ja kodukaupasid, mis on valmistatud looduslikest materjalidest.

\"imageManager_199240\"Jalanõupoode on Soomes nagu seeni peale vihma. Väga hea hinnaga moekaid jalanõusid saab Dinskost. Poes on erinevat värvi saapaid ja kingi. Kontsavalik on nii suur, et oma leiab nii kontorisse kui peole, palju on ka madalaid ja mugavaid jalanõusid, mida soomlased armastavad kanda.

Helsingis leidub palju väikesi poode, kuhu on erinevate firmade kõige popimad ja lahedamad asjad koondatud. Sellistes võib pea kaotada, kuna ei pea kaua otsima, et leida riideid, mida kuidagi enam käest panna ei taha. Kui on soov otsa midagi eriti hea hinnaga ja erilist, siis tuleb sammud seada kirbuturule. Näiteks saab 2 euroga kõrged platvormkingad, mis selle kevad-suve hitt.

 

Naaberriigis on tänavatel palju ilusaid kohvikuid, kust saab hea lõuna. Kaasa on võimalik osta erinevaid smoothie`sid – mango-vaarika, mustika- vaarika, valikuid on palju. Inimesed istuvad päikese käes, joovad caffe latte`t või veini. Tänavatel lahutavad meelt muusikud ja klounid. Need, kes pole Soomes käinud, võivad pidada soomlasi tüütuteks viinaninadeks, aga eks see käib Eestisse puhusele sõitmise juurde. Omal maal on soomlased sõbralikud ja viisakad.

Päev Helsingis on meeldejääv ja positiivne väike puhkus neile, kel pole aega või raha kauemaks kuskile sõita. Sõit üle mere kestab Lindal Line laevadel vaid 1,5 tundi ja kuna seal saab nii televiisorit vaadata kui kohvikus einestada, siis lendab aeg kiiresti.
Linidaliini soodsaim edasi-tagasi pilet maksab  389.- lisainfot Lindaliini  kohta saab http://www.lindaliini.ee/

 

Sul on nüüd võimalus koos sõbrannaga tasuta Helsingisse sõita. Kõigi lugejate vahel, kes lisavad selle loo kommentaariks oma reisimuljeid või ideid, kus tasub  Helsingis shopata, süüa, pidutseda või end kultuuriliselt harida, loosime 10. mail välja 2 piletit Lindaliini kiirelaevaga Soome ja tagasi. Loosimises osalevad kõik Buduaari registreerunud kasutajate kommentaarid.