KUIDAS TUNDA ära Instagrami-petiseid?

KUIDAS TUNDA ära Instagrami-petiseid?

Poole aasta eest kahtlustas blogija Mari-Leen Albers, et nii mõnelgi Eesti populaarsel Instagrami kontol võivad olla võltsjälgijad. Ta tõi välja isegi nimesid, kelle osas tal on selline kahtlus tekkinud. Miks tahab keegi endale võltsjälgijiad osta ning oma mainet Instagramis ohtu seada?

Pole mingi saladus, et tuhanded ja kümned tuhanded inimesed teenivad iga päev Instagramis palju raha. Selleks, et olla Instagramis populaarne, ei pea sa olema maailmakuulus laulja või näitleja. Inimesi huvitavad paljud erinevad teemad ja populaarseks võib saada ka imeliste reisifotode või põnevate retseptidega. Instagram on suur rahamasin, millest ka eestlased väiksemal viisil osa saavad, sest nii mõnelgi eestlasel on Instagramis ligi 100 000 jälgijat. Kas aga kõikide meie Insta-staaride jälgijad on pärisinimesed?  

Poole aasta eest kahtlustas blogija Mari-Leen Albers, et nii mõnelgi Eesti populaarsel Instagrami kontol võivad olla võltsjälgijad. Ta tõi välja isegi nimesid, kelle osas tal on selline kahtlus tekkinud. Miks tahab keegi endale võltsjälgijaid osta ning oma mainet Instagramis ohtu seada?

Instagrami populaarsus võib igaühe miljonäriks teha!

Kui sul on vähemalt 100 000 jälgijat, siis pole kuigi keeruline teenida ka Eestis elades paar tuhat eurot kuus. Seetõttu näevad paljud vaeva, et iga hinnaga endale uusi jälgijaid saada. Reklaamikoostööpakkumisi võib tulla otse kodumaistelt firmadelt kui ka rahvusvahelistest agentuuridest. Näiteks on olemas ettevõtted, kes on spetsialiseerunud Instagrami-staaride ja brändide kokkuviimisele. The Mobile Media Labi üks asutajatest, Brian D ütleb, et kasutaja, kellel on 100 000 jälgijat ja kes paneb üles ilusaid fotosid, võib nende abil teenida kuus 10 000 dollarit. Samuti on mõeldav oma konto mahamüümine ning kui sul on väidetavalt üle 500 000 jälgija, võib sinu konto väärtus olla isegi miljon dollarit. Just kõige selle nimel püüavad Instagrami-staarid oma jälgijaskonda kasvatada. Tihti aga ei valita selleks ausaid meetodeid ning ostetakse jälgijad nn mustalt turult, kus väidetavalt saab neid isegi viie euro eest juurde soetada. Firmad, kes reklaamirahasid jagavad, suudavad siiski kergelt Instagrami-pettureid tuvastada ja nende äratundmisega saad ka sina hakkama.

Kuidas ära tunda kasutajaid, kellel on võltsjälgijad?

Kõige lihtsam viis vaadata, kas tegu on Instagrami-petisega, on avada sinu jaoks kahtluse all oleva isiku Instagrami konto jälgijate nimekiri (followers) ja vaadata, kui palju on seal kasutajapildita ning kahtlaste kasutajanimedega kontosid ning kontosid, kus näiteks ei ole lisatud postitusi või on tehtud neid väga vähe (alla kümne postituse). Teiseks oluliseks tunnuseks on see, kui Instagrami konto omaniku postitused koguvad proportsionaalselt vähe like‘e.  

Kuidas pärisjälgijaid juurde saada? 

Kui tunned, et oled enda arvates teinud kõik õigesti ning sul on oma nägemus, milliste huvidega inimesed peaksid olema sinu jälgijad, kuid miskipärast ei ole nad sind üles leidnud, siis tasub abi küsida Socialboostist. Et tagada konto stabiilne ning kiire kasv, on üks parimaid meetodeid igapäevaselt läbi oma konto oma sihtgupi inimestega suhelda. Mida rohkem seda teha, seda parem. Kiire kasvu jaoks on vaja vajutada Like igapäevaselt umbes 1200 pildile ja jälgida 500-600 inimest. Kui seda ise ei viitsi, siis teeb selle sinu eest ära uus kodumaine ettevõte Socialboost. See on usaldusväärne Instagrami-turunduse ettevõte, mis aitab viia sind kokku sinu jaoks sobiva sihtgrupiga. Socialboosti teenuseid kasutavad mitmed tuntud ettevõtted, aga ka eraisikud Eestis ning nende suureks eeliseks on võimalus eesti keeles suhelda. Hinnad on taskukohased ja algavad 29 eurost. Teenust on lihtne internetipõhiselt tellida ja see on kindlasti väärt proovimist, sest kui sa tulemusega rahul ei ole, saad lepingu kas või kohe tühistada. Uuri lähemalt Socialboosti kodulehelt.

Buduaar.ee